Face&Look > Lampa led do stylizacji paznokci – jaką wybrać?

Lampa led do stylizacji paznokci – jaką wybrać?

W dzisiejszych czasach zarówno paznokcie żelowe, jak i manicure hybrydowy cieszą się bardzo dużą popularnością i nic dziwnego, bo taka stylizacja paznokci jest trwała i można przez kilka tygodni cieszyć się nieskazitelnym wyglądem dłoni. Oczywiście do wykonania zabiegu niezbędne są specjalne lakiery oraz lampa do utrwalenia efektu.

Dobra lampa to podstawa

Wbrew pozorom wcale nie jest potrzebna specjalistyczna wiedza, by móc wykonać trwały manicure w zaciszu własnego domu. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w specjalne preparaty, dzięki którym paznokcie będą wyglądały idealnie. Zarówno lakiery hybrydowe, jak i żele są ogólnodostępne, więc każdy może je kupić. Problem może powstać tylko przy wyborze odpowiedniej lamy dzięki której stylizacja zostanie utwardzona. Na rynku jest szeroki wybór wśród takiego asortymentu, więc przed zakupem warto zastanowić się, czy lepsza okaże się lampa Led, czy UV.

Czym sugerować się przy wyborze lampy?

Na pewno nie powinna być to cena, choć wiele początkujących kosmetyczek właśnie koszty zakupu stawiają na pierwszym miejscu. Na początek warto zadać sobie pytanie, do jakich celów ma służyć, jeśli lampa ma być wykorzystywana do świadczenia profesjonalnych usług, warto wybrać model, który posiada dodatkowe funkcje tak jak na przykład czujnik ruchu. Koniecznie trzeba też wziąć pod uwagę:
   - do jakiej metody lampa ma służyć, czy za jej pomocą będzie wykonywany manicure hybrydowy, czy utwardzany żel
   - jaką moc ma urządzenie
   - jaka wielkość lampy będzie odpowiednia.
 
Oczywiście można przebierać też w kolorach i kształtach lamp, lecz ważne jest, by urządzenie posiadało możliwość regulacji czasu utwardzania. Przy lampach led jest on znacznie krótszy niż przy UV, o tym warto pamiętać, tak samo, jak o tym, że urządzenia led są energooszczędne i nie wymagają wymianu żarówek, tak jak ma to miejsce w lampach UV.

Gdzie kupić lampę?

Obecnie lampy led, jak i UV dostępne są nie tylko w sklepach z akcesoriami kosmetycznymi, lecz nawet można spotkać je w dużych marketach. Trzeba jednak pamiętać, że takie urządzenie musi charakteryzować się dobrymi parametrami technicznymi, w innym przypadku paznokcie mogą nie być trwałe. Przy zakupie warto sprawdzić, czy urządzenie objęte jest gwarancją w razie awarii. Tanie lampy niestety mogą szybko się psuć, a niestety z reklamacją też może być problem. Poszukiwania dobrej jakości lampy do stylizacji paznokci warto rozpocząć od sprawdzenia oferty https://activeshop.com.pl/paznokcie/lampy-led-i-uv-do-paznokci.html, gdzie zarówno doświadczona stylistka, jak i początkująca znajdzie produkt na miarę swoich potrzeb.

Czy używanie lampy jest bezpieczne?

Oczywiście, że tak, pod warunkiem, że będzie użytkowana zgodnie z przeznaczeniem. Bez względu na to, jaki rodzaj lampy się wybierze, nie trzeba martwić się o własne bezpieczeństwo, gdyż czas utwardzania żelu czy hybrydy wynosi kilkanaście sekund, więc na pewno nie spowoduje ona zmian na skórze.

Dodaj komentarz

Komentarze

luna341

Gdzieś czytałam ,że lampy LED sa szkodliwe dla paznokci. Nie wiem czy to faktycznie prawda. Ja sporadycznie z niej korzystam, paznokcie maluje lakierem i uzywam zwykłego utwardzacza.