Face&Look > Luksusowa biżuteria znamienitych domów jubilerskich. Do oglądania i do kupienia!

Luksusowa biżuteria znamienitych domów jubilerskich. Do oglądania i do kupienia!

150 000 zł za pierścionek? Tak, ale nie zwykły. Tyle jest wart unikatowy, platynowy pierścionek z ponad 4-karatowym diamentem. Projekt inspirowany jest biżuterią zaręczynową kultowej firmy Tiffany&Co. Wrażenie robi również bransoleta z okresu międzywojennego wysadzana 385 brylantami. A to tylko część trwającej wystawy Biżuteria Kolekcjonerska, która zakończy aukcją 26 lutego.

 
Na wystawie królują diamenty. Wysadzana tymi kamieniami szlachetnymi biżuteria pochodzi m.in. z najekskluzywniejszych domów jubilerskich na świecie. Wyjątkowa jest obrączka włoskiej marki Bulgari, uznawanej współcześnie za synonim luksusu. Obrączka inspirowana jest jedną z najbardziej znanych antycznych budowli – rzymskim Koloseum. Złota obrączka, wysadzana 32 brylantami jest połączeniem nowatorskiego podejścia do projektowania i zarazem pamięci o spuściźnie antyku. Ciekawym obiektem jest również złota brosza wykonana przez prestiżowy francuski dom jubilerski Van Cleef & Arpels. Należy pamiętać, że diamenty od wieków stanowią uniwersalną walutę. Inwestycja w te kamienie staje się coraz bardziej opłacalna. 
 
 
 
 
 
 
 
Z kolei z punktu widzenia trendów niesłabnącą popularnością w biżuterii cieszy się niezmiennie motyw serca. Jako odwieczny symbol miłości, biżuteria w tym kształcie jest chętnie noszona i kupowana. Drugi najpopularniejszy motyw to roślinność. Wzornictwo florystyczne jest obecne od niemal początków historii sztuki jubilerskiej. Jego renesans nastąpił w XIX wieku. Z tego okresu pochodzą też najpiękniejsze przykłady ornamentyki kwiatowej. Klejnoty z motywami secesyjnymi to nierzadko białe kruki na rynku złotniczym. W tej stylistyce wykonany jest m.in. złoty wisior z diamentową rozetą, pochodzący z początku XX wieku.
 
 
 
Jednymi z najciekawszych obiektów na wystawie jest również biżuteria w kształcie zwierząt. Tego typu wyroby jubilerskie zyskały na popularności w drugiej połowie XIX wieku i cieszyły się zainteresowaniem zamożnych kobiet. Wykonywane z najwyższą starannością, do dziś uznawane są za imponujące dzieła sztuki złotniczej. W DESA Unicum zobaczymy m.in. broszę w kształcie motyla wysadzaną brylantami, rubinami i szafirami.
 
 
 
Wystawa Biżuteria Kolekcjonerska: 12-26 lutego 2019, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny
 
Aukcja Biżuteria Kolekcjonerska: 26 lutego 2019, godz. 19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa
fot. Paweł Bobrowski
 
 
 
 

Dodaj komentarz

Komentarze

Cameleonka

Doceniam kunszt i precyzję wykonania ale mogę obyć się bez biżuterii. Poprzestaję na podziwianiu i mój portfel jest ze mnie dumny;)

finezja

Przyznaję że samo wykonanie jest mistrzowsko perfekcyjne.Diamenty przecież nigdy nie wychodzą z mody... Wink 

Agnieszka Niwińska

Piękne pierścionki! Szkoda, że do Warszamy mam daleko...

EwaL

Całkiem fajne. Jednak ja od dawna noszę tylko pierścionek zaręczynowy i obrączkę. Czasem sięgam po jakieś kolczyki. Chyba przy dziecku oduczyłam się nosić biżuterii 

Agaagaja

Mistrzostwo świata, piękne...drogie..tylko do podziwiania:)

JULA7

Biżuteria kolekcjonerska to chyba nie dla mnie. U mnie tylko użytkowa i to w skromnych ( moim zdaniem) ilościach

OLIWIA25

Piekna ale droga myślę że taniej i ładnie też mozna Smile

bozenkaxxj

Piękna, unikatowa kolekcjonerska biżuteria, do oglądania Smile

madelaine

piękna , robi wrażenie 

Beatris20

Jest naprawdę pięna, a ta żaba cudowna.

ziajka wt

Kolekcja imponująca

sisi13

Czasem żałuję, że zarabiam ile zarabiam.