Face&Look > ZDROWIE > Masaż rytualny najlepszy na grudniowy stres

Masaż rytualny najlepszy na grudniowy stres

Żyjemy w stresie. Wszyscy. Przez szybki styl życia bardzo często nie zwracamy uwagi na sygnały płynące z naszego organizmu, że ma on już dość ciągłego napięcia. Typowymi objawami stresu mogą być bóle głowy i kręgosłupa, napięte mięśnie pleców oraz twarzy i głowy, złe ogólne samopoczucie i rozdrażnienie. Kobiety kumulują stres w mięśniach kręgosłupa szyjnego i twarzy, z kolei panowie mają napięte mięśnie pleców i łydki.

 

Jak radzić sobie ze stresem na co dzień?

My polecamy wszelkie zajęcia, które odrywają Wasze myśli od codziennej gonitwy i obowiązków. To może być medytacja bądź joga, bieganie, pływanie czy też spokojny spacer z psem. Naszym remedium na stres są rytualne zabiegi oparte na masażu. W chłodniejsze listopadowe i grudniowe dni należy bardziej zadbać o ciało i psychikę niż w miesiącach letnich. Naszym zdaniem nic tak nie rozluźnia jak masaż, czyli miły, aczkolwiek fachowy dotyk drugiego człowieka. Masaże niosą ogromne wytchnienie od bólu i ogólnego napięcia. Można powiedzieć, że leczą przez sam dotyk. Dlatego, że każdy ból w ciele prowadzi tak naprawdę do bólu psychicznego i złego samopoczucia, dlatego też naszym zadaniem jest ograniczanie wszelkich dolegliwości bólowych. 
 
 
Każdy masaż ubieramy w inne aromaty, które prowadzą do odprężenia i relaksu. Takimi aromatami są na pewno zapachy kwiatowe i roślinne dla kobiet czyli magnolia, trawa cytrynowa oraz zielona herbata natomiast dla panów wybieramy zapachy odmienne, jak whisky i tobacco.
 

Jak wyglądają zabiegi rytualne?

Zabiegi rytualne składają się z kilku sekwencji: najpierw dbamy o skórę ciała wykonując peelingi aromatyczne i odświeżające skórę. Następnie przechodzimy do najważniejszej części rytuału, a jest nią aromaterapeutyczny masaż relaksacyjny wykonywany na własnych olejach. Oleje przygotowywane są na bazie ekologicznych składników takich jak słodkie migdały, olej makadamia czy też olej z awokado. W przypadku bolesnych pleców używamy masażu terapeutycznego. Wszystkie masaże są ciepłe i dodatkowo wykonywane na ciepłych leżankach. Podnosi to znacznie poczucie relaksu i odprężenia organizmu. W kolejnej sekwencji wykonujemy relaksacyjny masaż twarzy, który nie tylko rozluźnia ale także dba o skórę poprzez aplikację ekologicznego olejku do masażu YO!ZEN Oil Green Tea czy też YO!ZEN Oil Lemon Grass. Masaż rozgrzanej twarzy finalizujemy przy pomocy kul solnych z Himalajów, co remineralizuje twarz. Na koniec błogi masaż głowy, mocno relaksacyjny i uwalniający wszelkie napięcia.
 

Co potrafi rytualny masaż

Efekty takich masaży są nieocenione: przede wszystkim rozluźnia się głowa i kręgosłup. Masaż jest ciepły, przyjemny co od razu wpływa na poprawę samopoczucia. Czasami widzimy bardzo zestresowane Kobiety, które wchodząc do naszego salonu mają zmienione twarze ze stresu. Przy wyjściu z salonu to cale napięcie znika, Panie rozluźniają się, wraca spokojny oddech i uśmiech na twarzach, a to jest przecież najważniejsze. 
 
Poznaj nasze autorskie rytuały i ich aromaty. YO!ZEN.PL
 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
sisi13

Ten magnoliowy rytuał bardzo mnie korci.