Face&Look > URODA > PIELĘGNACJA > ZDROWIE > Medycyna estetyczna XXI wieku

Medycyna estetyczna XXI wieku

Zabiegi medycyny estetycznej zyskują coraz większą popularność, ponieważ są bezpieczniejszą i mniej inwazyjną alternatywą dla chirurgii plastycznej, która mocno ingeruje w ciało. 

 
Medycyna estetyczna wykorzystuje nowoczesne technologie, co pozwala zwiększyć skuteczność przeprowadzanych zabiegów. Sprawia także, że zabiegi, takie jak laser CO2 czy eksfoliacja kwasami, są bezpieczniejsze. Nowoczesne urządzenia pozwalają wygładzić zmarszczki, wymodelować sylwetkę czy ujędrnić ciało. Warto pamiętać, że zabiegi przeciwdziałające starzeniu się skóry są wykonywane nie tylko na twarz, ale także na całe ciało, dłonie, ramiona i dekolt.

Czym jest medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna to gałąź medycyny, która zajmuje się redukowaniem defektów estetycznych i kosmetycznych i pozwala na poprawę wyglądu. Zabiegi medycyny estetycznej są mniej inwazyjne niż ingerencja w cało za pomocą skalpela, a nierzadko dają porównywalne efekty. Do najpopularniejszych problemów, z którymi można sobie poradzić w gabinecie, należą: redukcja zmarszczek, przebarwień, rozstępów, blizn (także potrądzikowych), ujędrnianie skóry, poprawa owalu twarzy i rozjaśnianie cery. Medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw osobom borykającymi się z powyższymi problemami.

Zabiegi laserem frakcyjnym CO2

Zabiegi laserem frakcyjnym CO2 działają na głębokie warstwy skóry. Polegają na wynikaniu wiązki lasera w ciało i mogą być wykonywane nie tylko na twarzy, ale także dekolcie, dłoniach i każdym innym fragmencie ciała. Zabieg pozwala zredukować problem blizn, rozstępów, a także zatrzymać proces fotostarzenia. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, ale zwykle wykonuje się kilka sesji, dzięki czemu zmiana jest trwała. Laser frakcyjny CO2 dzięki swojemu działaniu, może nie tylko zniwelować defekty estetyczne, ale także wyleczyć niektóre zaburzenia struktury skóry. np. włókniaki czy brodawki wirusowe. Przeciwwskazaniem do wykorzystania lasera jest opalenizna, ciąża oraz wysoki fototyp, dlatego przed planowanym zabiegiem należy się skonsultować ze specjalistą.

Na czym polega eksfoliacja kwasami?

Eksfoliacja kwasami to zabieg medycyny estetycznej, który zastępuje peeling. Ma na celu usunięcie martwego naskórka i stymulację głębokich warstw skóry do produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki temu polecany jest osobom zmagającym się ze zmarszczkami i innymi widocznymi oznakami starzenia się skóry. Do zabiegów wykorzystywane są zarówno kwasy AHA, jak i BHA.
 
Więcej informacji na temat medycyny estetycznej uzyskasz na stronie http://esteticanova.com.pl/
fot. materiały prasowe

 

Dodaj komentarz

Komentarze

Karolina Zając

Kiedyś byłam na nie. Jednak człowiek z wiekiem się starzeje oraz docenia możliwości medycyny estetycznej. Nie wyobrazałam sobie abym miała sobie kiedyś wykonać botoks na twarz, jednak ostatnio postanowiłam spróbować. I co? Wrażenia bardzo dobre bo mimika twarzy sie nie zmieniła a widze u siebie o wiele mniej zmarszczek spowodowanych mimiką. Na botoks chodziłam do kliniki w Gliwicach.Dobrze jest na pewno sprawdzić miejsce do którego się wybieramy. Tak aby zabieg byl wykonany przez osoby znające sie na rzeczy oraz robiące zabiegi profesjonalnie.  https://arteclinic.pl/korekcja-zmarszczek Sama chodziłam tutaj w Gliwicach

basiamiecz715

Jak na razie nie zdecydowałabym się na poprawę urody laserem.

sisi13

Jak najbardziej jestem za takimi sposobami poprawy urody.