Metale szlachetne – jakie mają właściwości oraz zastosowanie?

Metale szlachetne – jakie mają właściwości oraz zastosowanie?

Czym tak naprawdę są metale szlachetne?

Metale szlachetne wyróżniają się przede wszystkim tym, że nie są w stanie wypierać cząsteczek wodorów, znajdujących się w kwasach. Znaczącą ich zaletą jest to, że nie mają właściwości promieniotwórczych. Obecnie można spotkać je w wielu branżach, w końcu posiadanie metali szlachetnych wiąże się z pewnym zabezpieczeniem finansowym.

Skup srebra sposobem na uszczelnienie domowego budżetu

Kiedy posiadamy w domu metale szlachetne, takie jak srebro, możemy na przykład je sprzedać. Tym bardziej, gdy srebrne produkty, np. biżuteria, są niekompletne, zepsute i nie można już ich wykorzystywać zgodnie ze swoim zastosowaniem. Wtedy też najlepiej oddać je do skupu metali szlachetnych. Ciekawą ofertę skupu można znaleźć na stronie internetowej https://weglik.eu/skup-srebra.

Zastosowanie metali szlachetnych

Mimo że metale szlachetne posiadają bardzo szerokie zastosowanie, to jednak nie da się ukryć, że najczęściej można je znaleźć w przemyśle oraz w jubilerstwie. Warto zatem przyjrzeć się przede wszystkim tym dwóm branżom.

Przemysł a metale szlachetne

Metale szlachetne można znaleźć w różnych gałęziach przemysłu. Dobrym przykładem jest tutaj fotografia, czy też branża chemiczna. Właśnie dzięki temu, że metale szlachetne są tak cenne, bardzo często poddaje się je recyclingowi. Firmy notoryczne oddają do skupu zużyte sprzęty oraz urządzenia, aby za uzyskane pieniądze móc zakupić nowe urządzenia i znów czerpać większe zyski.

Jubilerstwo skupione wokół metali szlachetnych

Metale szlachetne mogą prezentować się na tyle okazale, że nic w tym dziwnego, że tak często są one wykorzystywane w jubilerstwie do tworzenia biżuterii. Najpopularniejsze tworzywa to oczywiście srebro i złoto. Biżuteria tego typu to zarówno ozdoba, jak i forma wyrażenia swoich uczuć względem danej osoby. Bardziej okazałe modele mogą stanowić także zabezpieczenie finansowe.

Właściwości metali szlachetnych

Główną cechą metali szlachetnych jest głównie odporność na korozję, czy też połyskująca powierzchnia. Wyróżniają się też dużą gęstością oraz plastycznością. Ich trwałość sprawia, że nie straszne jest dla nich działanie kwasów oraz zasad. Poza tym topią się one w bardzo wysokiej temperaturze.


fot. materiały prasowe

 

Udostępnij:
0