Mezoterapia - jędrna i zdrowa skóra dla każdej z nas

Pierwszy zabieg mezoterapii igłowej przeprowadził w 1952 roku francuski lekarz Michael Pistor u pacjenta z dużą wadą słuchu.

Wprawdzie poprawa słuchu nie nastąpiła, zaobserwowano jednak redukcję objawów towarzyszących, takich jak szumy uszne oraz dolegliwości bólowe w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych. Zachęcony wynikami lekarz oraz jego uczniowie rozwijali stosowanie mezoterapii w leczeniu migreny oraz przewlekłych zespołów bólowych żylaków kończyn dolnych. Od lat sześćdziesiątych XX w. zaczęto na małą skalę wykorzystywać tę metodę w przypadkach niektórych dermatoz: łysienia plackowatego, rogowiaka kolczystokomórkowego, świerzbiączki guzowatej, czy łuszczycy zwykłej. Kuracja ta zyskała prawdziwą popularność dopiero w ostatnich latach, co wiąże się przede wszystkim z rozwojem medycyny estetycznej.

Mezoterapia to działający miejscowo niechirurgiczny zabieg medyczny polegający na dostarczeniu bezpośrednio do skóry właściwej substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych,

W dzisiejszej medycynie estetycznej spotykamy się z dwoma rodzajami mezoterapii: mezoterapia igłowa – jest metodą wprowadzania substancji aktywnych za pomocą strzykawki o bardzo cienkich igłach, bądź specjalnego urządzenia wykonującego niewielkie nakłucia oraz mezoterapia bezigłowa – służy do nieinwazyjnego wprowadzania preparatów leczniczych i regenerujących metodą elektroportacji. Wykorzystuje się w tym celu urządzenia wytwarzające prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości, co czasowo zwiększa przepuszczalność błony komórkowej, otwierając w niej kanały hydrofilowe umożliwiające przyswojenie preparatów leczniczych.

Zabiegi te stosuje się w przypadku zwiotczenia skóry (skóra sucha odwodniona), w profilaktyce przeciwzmarszczkowa (drobne zmarszczki), w leczeniu rozstępów, cellulitu jak i również przy nadmiernym wypadaniu włosów. Niewskazane jest wykonywanie mezoterapii w okresie ciąży, karmienia piersią, menstruacji oraz w przypadku takich chorób jak alergia czy cukrzyca.

 
 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

kasiaa

Dziś juz mamy tyle zabiegów ,że nie wiadomo co wybrać

sisi13

Poddałam się temu zabiegowi. Baaaardzo fajny efekt.

justajustyna

sama chciała bym mieć taki zabieg niestety nie stac mnie na niego

weronkaa84

Na samo słowo igła przechodzą mnie ciarki Smile

Pollinaa

Może kiedyś spróbuję:)

aneta11

Może kiedyś spróbuję.

elcia1995

Oo tak mezoterapia, to cos, co moja skóra uwielbia, efekt po jest fenomenalny Smile

Julia Suszczynska

Ciekawa lektura, chętnie przeczytałam Smile

annasus

Ciekawy artykuł, cenne wskazówki Smile

wampa

jakie są ceny?

Malinka23

za igłę to ja podziękuję 

produkty partnerów