Może kupisz suknię gwiazdy? Cel jest szczytny!

Może kupisz suknię gwiazdy? Cel jest szczytny!

6 marca w holu głównym Szpitala Pediatrycznego WUM o godzinie 15:00 odbyło się wyjątkowe wydarzenie „Kobiety dla Kobiet”, zorganizowane dla Fundacji Ronalda McDonalda. Spotkanie z udziałem znanych osobistości to początek przygotowań do wielkiej charytatywnej aukcji, na którą gwiazdy przekazały swoje osobiste rzeczy, m.in. suknie z wyjątkową historią, kreacje sceniczne i projekty szyte na specjalne okazje. Zostaną one wystawione na aukcjach charytatywnych Allegro, a środki z aukcji w całości zostaną przeznaczone na budowę nowego Domu Ronalda McDonalda w Warszawie. Licytacje wyjątkowych sukienek i przedmiotów ruszają 15 marca i będą trwać przez 14 dni.

 

 

 

Dom Ronalda McDonalda

Od 2015 roku z Domu Ronalda McDonalda w Krakowie skorzystało ponad 330 rodzin, a najdłuższy spędzony tam pobyt trwał 346 dni. Na Dom w Warszawie czeka już wiele rodzin dzieci leczonych
w Szpitalu Pediatrycznym WUM, gdzie hospitalizowane są dzieci z całej Polski, a ich hospitalizacja trwa miesiącami, a nawet dłużej. Gwiazdy zaangażowane w budowę Domu podkreślają, jak ważna jest dla nich misja Fundacji „Aby rodzina mogła być razem”. Każda z zaangażowanych Pań zna realia Szpitala Pediatrycznego WUM i wie, że dzięki Fundacji szpital, jako pierwsza taka placówka w Polsce, został wyposażony w 530 łóżek dla rodziców a na każdym oddziale powstał Pokój Rodzinny Ronalda McDonalda z kuchnią i salonem.

Gwiazdy już wspierające ideę Domu to Majka Jeżowska, Olga Bończyk, Laura Breszka, Karolina Gorczyca, Lidia Kopania, Aleksandra Kisio, Marta Manowska, Dorota Naruszewicz, Anna Popek, Paula Tumala, Natalia Schroder, Kasia Vu Manh.

Wydarzeniu patronują Interia, Telewizja Superstacja, a cała idea powstała dzięki Małgorzacie Łątka i Aldonie Weklak. Kobiety kobietom, mamy mamom. Zdjęcia wykonał Wojciech Wójtowicz

O Fundacji

„Aby rodzina mogła być razem” – to misja powstałej w 2002 roku Fundacji Ronalda McDonalda należącej do działającej w 64 krajach sieci organizacji dobroczynnych Ronald McDonald House Charities. Jej programy są realizowane dzięki wsparciu firm, osób prywatnych i wolontariuszy.
Skala tych działań obejmuje całą Polskę. W centrum uwagi znajduje się profilaktyka zdrowotna dzieci oraz opieka skoncentrowana na rodzinie w czasie ciężkiej choroby jej najmłodszych członków i pobytu w szpitalu.

Kluczowe programy Fundacji to Domy Ronalda McDonalda – komfortowe, bezpłatne hotele dla rodzin hospitalizowanych dzieci oraz lokalizowane w szpitalach pediatrycznych Pokoje Rodzinne, gdzie rodziny i opiekunowie hospitalizowanych dzieci mogą korzystać z nowoczesnego zaplecza socjalnego: pokojów dziennego pobytu, pralni, kuchni, salonów, łazienek. Działania mające na celu poprawę warunków pobytu rodzin hospitalizowanych dzieci dopełnia projekt „Łóżko dla Rodzica”. Wygodne, uzupełnione kompletami pościeli łóżka, składane na dzień i używane jako fotel.  
Kolejnym kluczowym obszarem działań Fundacji jest profilaktyka onkologiczna. Służy temu między innymi program bezpłatnych, ogólnopolskich badań USG dzieci na pokładzie mobilnego ambulansu medycznego. Finansowane przez Fundację szkolenia lekarzy POZ i lekarzy rodzinnych we wczesnym wykrywaniu nowotworów, wykłady prowadzone wspólnie z IFMSA Poland i specjalistyczne wydawnictwa dla lekarzy i rodziców poświęcone profilaktyce onkologicznej uzupełniają listę działań w tym zakresie.

Dom Ronalda McDonalda przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie to blisko 1300 m² powierzchni, która została z wielką troską przystosowana do potrzeb rodziców. Dzięki tej inwestycji mają oni szanse odpoczywać, gotować w pełnie wyposażonej kuchni i wykonywać wszystkie inne podstawowe czynności, jak np.: pranie. A wszystko to, aby dać im poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Oprócz pomieszczeń zaprojektowanych z myślą o rodzicach Dom ma także piękny pokój zabaw dla dzieci, bibliotekę i ogród. Dom powstał zarówno jako miejsce dla osób, które poszukują wyciszenia, jak i dla tych, którzy potrzebują obecności ludzi rozumiejących ich trudną sytuację. Otoczeni wsparciem wolontariuszy i profesjonalnego zespołu Domu zbierają siły, z którymi wracają z Domu na oddział do dziecka. Jednocześnie z pobytu w Domu może korzystać dwadzieścia rodzin. Dom pomaga rodzicom od października 2015 roku, najdłuższy pobyt rodzinny do dziś to 346 dni.

 

Udostępnij:
0