Face&Look > MODA > PORADY > TRENDY > Mężczyzna > Mr Mature: Chcesz wyglądać wyjąktowo? Wybierz drukowaną muchę!

Mr Mature: Chcesz wyglądać wyjąktowo? Wybierz drukowaną muchę!

Muchy drukowane mogą podkreślić twoją osobowość i sprawić, że będziesz zauważony. To świetny pomysł na pokazanie się na eleganckiej imprezie.

 
Standardowa jest mucha czarna, zakładana do smokingu. Białą natomiast zakładamy do fraka. Kolorową do… i właśnie tu masz wiele możliwości. Jeżeli ktoś zna się na etykiecie ubioru (zapraszam na mojego bloga), to z pewnością świetnie poradzi sobie z dopasowaniem stroju do określonej okazji. 
Jeżeli na zaproszeniu napisane jest "Black tie", to nie chcąc popełnić gafy musisz założyć smoking, czarne lakierowane oksfordy i właśnie czarną muchę. Ale jeżeli dress code nie jest sprecyzowany, to załóż np. smoking i muchę kolorową. Taka muszka niekoniecznie kosztuje więcej, zresztą czego nie robi się dla wyjątkowego efektu. Zwłaszcza, że w szerokiej ofercie much kolorowych, które pojawiły się na ryku, można znaleźć coś atrakcyjnego, a nawet zaprojektować własną muchę. Muszki drukowane to odkrycie dzisiejszych czasów. Czasów, które dały nowe możliwości modzie. Na zamówienie możesz stworzyć muszkę z wybranym wzorem lub obrazkiem. Trzeba ją tylko dobrze zaprojektować, czyli tak, żeby obrazek był dobrze widoczny na skrzydełkach. Dzięki temu wszyscy bez problemu rozpoznają, co mucha przedstawia. Ile kosztuje taka mucha na zamówienie? To sprawa indywidualna – zależy od stopnia trudności oraz materiału. 
Myślisz, że kolorowe muchy powinny być zakładane na wyjątkowe okazje. Oczywiście! Czy taką okazją może być wyjście do filharmonii? Tak. W takim wypadku można wybrać muszkę z nutkami. Idziesz na wernisaż? Świetna będzie mucha z freskiem Michała Anioła, lub obrazem Edvarda Muncha! Ja muszki drukowane zakładałem już wielokrotnie na bankiety i imprezy. Wierzcie mi, jeżeli tylko w pomieszczeniu nie jest zbyt ciemno, goście zauważają taką muchę natychmiast, przyglądają się jej i komentują. 
 
 
 
 
 
Jeszcze jedna sprawa. Z zasady nie wkładamy poszetki (chusteczki wsuniętej do kieszonki) w kolorze muszki, ale w przypadku much drukowanych można nagiąć zasady, ponieważ nie są one do końca formalne. Muchy drukowane można kupić w zestawach dla ojca i synka razem z poszetkami. Spójrz czy nie wyglądałbyś z synem wyjątkowo? Mogę się założyć, że płeć piękna będzie zachwycać się zestawem much na dwóch pokoleniach mężczyzn połączonych więzami krwi. 
 
 

Dziś kilka propozycji, które są tak wyjątkowe, że sam fakt założenia ich wystarczy, żeby obronić się przed krytykami zakładania muszek do garnituru lub zakładania kolorowych much do smokingu.


 
zdjęcia fotografia Leszek Bosak, www.leszekbosak.com
 

Dodaj komentarz

Komentarze

sisi13

A ja jakoś nie przepadam za muchami u panów. Chyba wolę krawaty.

Cameleonka

Prawdziwe perełki. Miałabym spory dylemat którą wybrać bo podoba mi się co najmniej kilka wzorów. Myślę nad nimi już od poprzedniego wydania magazynu, w którym był artykuł o Mr Mature. Chyba nadszedł czas wreszcie podjąć decyzję bo okazja się zbliża Wink

kylaina

Niczego sobie Wink

S-wa

podziękuję 

Iwo

To nie dla mnie okropne

krisek

zdecydowanie krawat

mario774

Wole krawat ale te muchy bardzo ladne sa

finezja

Przyznaję,że prezentują się bardzo dobrze.