Face&Look > ZDROWIE > FITNESS > Muay thai - Król Ringu

Muay thai - Król Ringu

Chcesz kopać, krzyczeć, wyżyć się, spalić 750 kalorii i czuć moc endomorfin? Idź na muay thai. Ten tajski sport walki polecamy nie tylko tym odważnym dziewczynom.

Co to jest, czyli wg ogólnie przyjętej definicji... tajski sport walki oraz sztuka walki kładąca nacisk na walkę w klinczu z wykorzystaniem uderzeń łokciami i kolanami. Muay Thai wywodzi się z technik walki używanych na polach bitwy podczas wojen prowadzonych przez Tajów. Ten tajski boks określa się mianem „Króla Ringu”. Legenda głosiła, że żaden z zawodników Muay Thai nie został znokautowany przez przedstawiciela innego stylu. 
 
Trening trwa 60 minut. Podczas niego jesteś w stanie spalić nawet 750 kalorii. Zaczynamy od rozgrzewki, potem rozciąganie i część właściwa – trening technik. Na początku ciosy zadajesz w powietrze lub uderzasz w worek. Nacisk położony jest również na ćwiczenia sparingowe i wzmacniające.
 
Polecamy, bo... 
 
nauczysz się walczyć
nauczysz się bronić
zredukujesz wagę
nabierzesz pewności siebie
wyrzeźbisz swoje ciało
 
Nie ukrywamy, że... trening jest męczący i intensywny. Jednocześnie wyzwala duże ilości endomorfin. Dzięki niemu pozbędziesz się złych emocji, ponieważ kopanie w worek czy tarczę pozwala się nieźle wyżyć.  
 
 
 
 
Weź ze sobą:
 
ręcznik
woda
napój izotoniczny, ale nie energetyczny 
ręcznik
rękawice bokserskie
na sali ćwiczy się boso. 
 
Ochraniacze na piszczele, ochraniacze na zęby itp. to już wyższa szkoła jazdy treningów zaawansowanym i tym na razie nie zawracaj sobie głowy. 
 
Powodzenia. 
 

Dodaj komentarz

Komentarze

Dorota Niewiadomska

Jest moc! Smile Podejrzewam,że sam trening musi być  mega męczący i bardzo intensywny.

annajustyna

no ciekawe

kaczaka

marzyłam o Muay-Thai niestety mój lekarz zabronił przez kontuzje stawu skokowego Sad

bozenkaxxj

Takie "zabawy" to jednak nie dla mnie.

sisi13

Majtaj to będzie jak mi bardziej tyłek zwiotczeje....

OLIWIA25

Nie dla mnie...