Najlepsze wcierki na porost włosów – TOP 5 wcierek

Najlepsze wcierki na porost włosów – TOP 5 wcierek

Na co dzień każdej z nas wypadają włosy – zauważamy je na szczotce, ubraniach, czy nawet podłodze. Kiedy wypadające włosy powinny zacząć nas niepokoić? Specjaliści w dziedzinie trychologii alarmują, że wypadanie włosów jest zupełnie normalne w ilości ok. 100 włosów na dzień. Niestety w przypadku większej ilości wypadających włosów można już mówić o zaburzeniach trychologicznych.

 

Wcierki na porost włosów – wskazania

 

Wcierki na porost włosów są dedykowane głównie osobom, zmagającym się z problemem wypadających włosów. Wcierki mają pobudzać wzrost włosów, są także istotnym elementem pielęgnacji skóry głowy. Nie chodzi więc jedynie o działanie wspomagające porost włosów, ale także o rozbudowane działanie pielęgnacyjne. Jeżeli zauważysz u siebie zbyt dużą ilość włosów wypadających, pierwszym, co powinieneś zrobić jest udań się do trychologa.

 

Jeśli jednak wykluczona zostanie możliwość występowania choroby trychologicznej i specjaliści znajdą inną przyczynę problemu, warto zacząć stosować wcierki na porost włosów, które powodują stymulację wzrostu włosów. Jeśli odpowiednio dobierzemy produkt wcierka hamuje wypadanie włosów, a także włosy rosną szybciej. Najczęstszymi przyczynami wypadania włosów u młodych ludzi są przechodzenie COVID-u 19, wzmożony stres w najbliższym okresie oraz włosy zniszczone przez zabiegi stylizacyjne, farbowanie.

 

Odpowiedni wybór wcierki do włosów

 

Nadmierne wypadanie włosów nie jest jedynym powodem, dla którego powinniśmy zacząć stosować wcierki do włosów. Bardzo często na aplikowanie wcierki do włosów na skórę głowy decydują się osoby, które chcą szybko zapuścić włosy albo potrzebują silnego działania pielęgnacyjnego dla skóry głowy.

 

Wybierając wcierkę zastanów się, jaki efekt chcesz uzyskać, ale także zwróć uwagę na skład produktu – nie powinien on być zbyt inwazyjny, jeśli nie zmagasz się z poważnymi problemami skóry głowy lub nie doskwiera ci nadmierne przetłuszczanie czy wypadanie włosów. Na szczęście na rynku istnieje wiele wcierek – są to zarówno te dedykowane osobom, które dotknęły poważniejsze problemy, jak i tym, które chcą jedynie poprawić kondycję skóry głowy i włosów osłabionych lub po prostu przyspieszyć wzrost włosów.

 

Jak stosować wcierki do włosów?

 

Jak sama nazwa wskazuje wcierkę do włosów należy wcierać – jednak nie w same włosy, tylko w skórę głowy. Działając na wzrost włosów nie działamy na włosy widoczne na zewnątrz. Jest to martwa część, wyrastająca z cebulki włosów i to właśnie na cebulki włosów, mamy działać za pomocą wcierek do włosów. Działając na skórę głowy wcierka pobudza porost włosów, ponieważ działa na cebulki włosowe, które znajdują się właśnie w skórze głowy.

 

Pamiętajmy, że niezwykle ważne jest także dokładne oczyszczanie skóry głowy za pomocą odpowiednich szamponów. Dodatkowym, często pomijanym, ale bardzo ważnym elementem jest też peeling skóry głowy. Dzięki jego regularnemu stosowaniu stosowane wcierki do włosów będą działały skuteczne – stary, zrogowaciały naskórek nie będzie odgradzał produktu od cebulek włosów, ale także gruczołów łojowych i innych elementów skóry głowy. Wcierkę należy zatem wcierać w skórę głowy, w zależności od zaleceń producenta powinniśmy wykonywać tę czynność z większą lub mniejszą intensywnością, a także pozostawiać produkt na skórze głowy przez taką ilość czasu, jaka wskazana jest na opakowaniu.

 

Zbyt długie trzymanie produktu może wywołać niekorzystne skutki, a zbyt krótkie jego pozostawianie na skórze głowy może okazać się nieskuteczne. Niepoprawna aplikacja kosmetyku nie da nam żadnych korzyści.

 

Wcierki dedykowane nadmiernemu wypadaniu włosów

 

Pierwsza wcierka do włosów, o której należy wspomnieć, to taka, działająca na nadmierne wypadanie włosów. Jest to poważny problem dotykający coraz więcej osób. COVID 19 okazał się mieć druzgocący wpływ na wielu płaszczyznach, także te na płaszczyźnie urody.

 

Może wydawać się to nieistotne w kontekście wielu tragicznych wydarzeń, jednak nie zapominajmy, że nasz wygląd bardzo często ma ogromny związek z tym, jak się czujemy, z kolei długotrwałe złe samopoczucie może mieć bardzo negatywne skutki dla naszego zdrowia.

 

Jeśli dotknął cię problem nadmiernego wypadania włosów, musisz skupić się na wzmocnieniu cebulek włosów. To właśnie w cebulce znajduje się początek naszego włosa, jeśli więc chcemy zmniejszyć wypadanie włosów, wskazane jest wzmocnienie fragmentu skóry głowy bezpośrednio odpowiedzialnego za utrzymywanie włosów. W przypadku nadmiernego wypadania włosów bardzo istotne jest odżywienie i regeneracja skóry głowy, nie możemy więc stosować tutaj zbyt agresywnych substancji i spodziewać się natychmiastowych skutków. W tym przypadku stawiamy na łagodnego, długotrwałe działanie. Składniki wcierek, które wzmacniają cebulki włosów, to m.in. aloes, szałwia, czarna rzepa oraz wyciąg ze skrzypu polnego. Właśnie ziołowa wcierka ma działanie łagodzące, którego tak potrzebujemy w przypadku nadmiernego wypadania włosów.

 

Dbając o wzmocnienie skóry głowy najlepsze wcierki do włosów to te już gotowe, przygotowane przez producentów. Dzięki temu w przeciwdziałaniu temu poważnemu problemowi będziemy mieć gwarancję, że nakładamy na skórę głowy odpowiednią kombinację składników.

Dodatkowo możemy raz na jakiś czas aplikować wcierki do włosów przygotowane samodzielne, jednak jedynie jako uzupełnienie nowej pielęgnacji włosów, a nie jako jej zastąpienie.

 

Pamiętajmy także, że bardzo często nie zawsze oznacza dobrze – stosujmy produkt w takiej regularności, jaką zaleca producent i tylko co jakiś czas urozmaicajmy ją o wkład własny. Cierpliwość jest niezwykle istotna w odbudowywaniu dobrej kondycji skóry głowy. Więc nie zapominajmy o niej!

 

Wcierki na porost włosów

 

Piękne, długie włosy to coś, o czym marzy wiele z nas. Czasem musimy czekać grubo ponad rok, aż nasze włosy osiągną długość, na jakiej nam zależy. W dodatku w międzyczasie musimy przywiązywać ogromną uwagę do pielęgnacji włosów, żeby kiedy już osiągną wymarzoną przez nas długość, były w dobrej kondycji.

 

Pielęgnacja włosów jest niezwykle istotna w przypadku stosowania wcierki do włosów. Wszystkie elementy pielęgnacji powinny uzupełniać się i współdziałać. Jeśli jeden z nich zawiedzie, efekty działania innego będą mniej widoczne i imponujące. Możliwe także, że pojawią się później, niż by mogły w przypadku pełnej i wskazanej do danego typu włosów pielęgnacji. Skupiając się jednak na szybszym wzroście włosów, który chcemy uzyskać. W tym przypadku musisz postawić na produkty, które pobudzą ukrwienie skóry głowy, odpowiedzialne za porost włosów. Jednak zanim zaczniesz je stosować, upewnij się, że stan skóry twojej głowy jest dobry.

 

Działanie wcierek na porost włosów bywa inwazyjne dla skóry głowy. Ma również działanie pielęgnacyjne, jednak wyłącznie dla skóry nieobciążonej poważnymi dolegliwościami. Pamiętajmy, że stosowanie wcierek do włosów nie jest dużym ryzykiem – w zdecydowanej większości są one oparte na naturalnych składnikach, często mają nawet stuprocentowo naturalne składniki aktywne.

 

Nie zapominajmy także o tym, że w razie obaw praktycznie każdy rodzaj działania możemy uzyskać za pomocą wcierki do włosów stworzonej samodzielnie. Możesz zdecydować się na gotowy produkt z drogerii czy nawet apteki, ale także przygotować napar samodzielnie, domowymi sposobami.

 

Działanie pobudzające, które chcemy uzyskać w celu pobudzenia wzrostu włosów, uzyskania ich szybszego tempa porostu, dają przede wszystkim substancje zawierające kofeinę, czy teinę. Zwróć uwagę także na pokrzywę, bursztyn czy łopian. Tego rodzaju wcierki zazwyczaj stosujemy z ciepłą wodę, dzięki czemu pobudzamy ukrwienie skóry głowy także poprzez wyższą temperaturę – działamy dwutorowo, za pomocą odpowiednich składników oraz temperatury wody.

 

Połączenie składników

 

Podstawowe działania wcierek zostały przez nas przedstawione wyżej, jednak nie musisz stosować wcierek do włosów jedynie w celu uzyskania konkretnego efektu, jak zahamowanie wypadania włosów lub chęć przyspieszenia ich wzrostu.

 

Wcierka do włosów to także po prostu niezbędna część codziennej rutyny, pozwalająca na to, by pielęgnacja włosów była pełnowartościowa. Często w codziennej pielęgnacji pomijamy bezpośrednie dbanie o skórę głowy – myjemy włosy, ale jest to jedynie działanie oczyszczające, z pominięciem tak istotnego elementu aplikowania substancji odżywczych.

 

Stosowanie wcierek do włosów, nawet w rzadkich okresach czasu, pozwoli na rozpoczęcie przygody z dbaniem o kondycję skóry głowym, a z czasem możemy zacząć stosować wcierki do włosów z większą regularnością. Szybszy porost włosów będzie pozytywnym „skutkiem ubocznym” dbania o kondycję skóry głowy.

 

Domowe wcierki a kupne produkty

 

Istnieją różne zalety zarówno wcierek kupnych jak i tych przygotowanych samodzielnie. Przede wszystkim te przygotowane samodzielne mają niższą cenę, często wcale nie musimy ich kupować, ale tworzymy wcierkę z produktu, który mamy w domu na co dzień (jak niektóre zioła, czy rzepa). Jednocześnie jednak domowe przygotowywanie wcierki łączy się z ryzykiem jej nieprawidłowego przygotowania. Składniki mogą wtedy zupełnie stracić swoje właściwości, czy nawet zadziałać na skórę głowy niekorzystnie. Takie przypadki są jednak rzadkie.

 

Nie powinnyśmy się ich obawiać, ale jeśli czujesz się niepewnie we własnoręcznym przygotowywaniu albo nie przepadasz za działaniami kulinarno-twórczymi, zdecyduj się na łatwiejsze rozwiązanie, czyli zakup gotowego produktu.

 

Gotowe wcierki do włosów mają bardzo dużo zalet. Przede wszystkim nie musimy „znać się” na składnikach, które w nich są. Wystarczy, że przeczytamy zalecenie producenta, a już będziemy wiedzieć, który z produktów jest dla nas najodpowiedniejszy. Dodatkowo w produktach kupnych na wstępie istnieje kombinacja składników, dzięki temu działanie na skórę głowy jest pełniejsze i często skuteczniejsze. Zamiast opierać się na jednym składniku, jest on urozmaicony na przykład o działanie substancji wspierających.

 

Decydując się na kupną wcierkę do włosów, nie musimy także poświęcać pewnej ilości czasu na przygotowanie wcierki i unikniemy pobrudzenia siebie czy ubrań. Gwarancja odpowiedniego stężenia i pomoc producenta w instrukcji na opakowaniu będą pomocne! Jedyną wadą wcierek kupnych jest ich cena, często wysoka. Taka sytuacja ma miejsce w szczególności w przypadku produktów wyspecjalizowanych, nakierowanych na konkretny problem, czy zaburzenie. Dostępne są one zazwyczaj w aptekach. Często jednak gwarancją skuteczności jest swego rodzaju inwestycja.

 

Niezależnie od tego, na którą z wcierek się zdecydujesz, upewnij się, że stosujesz ją w odpowiedni sposób, a także w odpowiedniej regularności, odstępach czasu.

 

Jak często stosować wcierki?

 

Optymalna ilość stosowania wcierek do włosów to 2-3 razy na tydzień w przypadku codziennego mycia włosów. Jeśli myjemy włosy rzadziej, analogicznie będzie to mniejsza ilość razy na tydzień. Aby wcierka działała poprawnie, należy nałożyć ją na suchą skórę głowy.

 

Efekt, który widzimy po nałożeniu wcierki na porost włosów, czy mającej inne działanie, nie jest szczególnie estetyczny. Dlatego też zalecane i najbardziej logiczne jest stosowanie produktu przed umyciem włosów. W przypadku większości wcierek, zaleca się zastosowanie ich na noc, to znaczy przed położeniem się spać, a później poranne zmycie produktu. Dzięki temu unikniemy prezentowania nieestetycznie wyglądających włosów światu (gdyż wcierka podczas wcierania nie zostaje na skórze głowy, przenosi się także na długość włosów).

 

Bądźmy jednak uważni, gdyż istnieje część składników wcierek, które mogą działać negatywnie, gdy są pozostawione na skórze głowy zbyt długo. Wczytujmy się w zalecenie, możliwe, że daną wcierkę powinnyśmy nałoży na skórę głowy na przykład jedynie na godzinę, czy nawet kilkanaście minut, a następnie ją zmyć, myjąc włosy. Istotne jest także, by procedura nakładania wcierki nie była zbyt agresywna – nie możemy pocierać zbyt intensywnie, zazwyczaj wystarczy jedynie delikatne rozłożenie kosmetyku na skórze. Wtarcie nie jest konieczne w każdym przypadku, a nawet wtedy powinno być wykonywane możliwie najdelikatniej.

 

Najbardziej polecane produkty

 

Wśród topu wcierek konkretnych marek można wyróżnić wiele produktów, w zależności głównie od tego, jakiego oczekujemy działania, jaki efekt jest dla nas najważniejszy. Poniżej przedstawiamy krótki skrót najbardziej rekomendowanych w naszej opinii wcierek do włosów.

  • Onlybio – marka, która jak zwykle zachwyca nas nie tylko pięknym, kolorowym opakowaniem, ale także barwnym, naturalnym składem. Zapach malin pomoże ci się zrelaksować, a działanie wcierki, pobudzające porost włosów, sprawdzi się przy każdym typie włosów i skóry głowy.
  • Vianek – pozostając w tematyce produktów przeznaczonych dla każdego typu włosów i skóry głowy, polecamy tak zwany tonik normalizujący, którego działanie wpłynie pozytywnie zarówno na osoby z większymi problemami, jak i z przeciętną/normalną kondycją skóry głowy.
  • Jantar – czyli powrót do pobudzenia skóry głowy. Bazująca na bursztynie jako głównym składniku wcierka na porost włosów to rozwiązanie idealnie dla osób, pragnących szybszego tempa wzrostu swoich włosów.
  • Orientana Ajurwedyjska Terapia do Włosów – kierując się nazwą, w tym przypadku mamy do czynienia z wcierką, która ma działanie łagodzące stany zapalne skóry głowy. Jednak wpływa także na porost włosów, łupież i polepsza ogólny stan skóry głowy.
  • Banfi Lady – to wcierka idealna dla osób, rozpoczynających swoją przygodę z dbaniem o skórę głowy, czyli dokładnie takich, do których kierowana jest treść tego artykułu! Ma działanie pobudzające działanie cebulek włosów, ale także dotlenia skórę głowy i działa przeciw dolegliwościom.

 

Zacznij przygodę z wcierkami

 

Niezbędnik przedstawiony wyżej pozwoli ci rozpocząć przygodę z wcierkami do włosów, a w konsekwencji z pełnowartościową pielęgnacją włosów i skóry głowy. Ten produkt kosmetyczny niesprawiedliwie często uznawany jest za zbędny w codziennej pielęgnacji, rutynie pielęgnacyjnej. Właśnie to jest często przyczyną pojawiania się problemów ze skórą głowy w przyszłości. Łatwo możemy ich uniknąć, więc nie zwlekajmy dłużej!

 

Udostępnij:
0