Face&Look > URODA > WŁOSY > PIELĘGNACJA > PORADY > Najlepszy olejek do włosów. Olej arganowy ma konkurencję!

Najlepszy olejek do włosów. Olej arganowy ma konkurencję!

Wiele osób uważa, że marokański olej arganowy to najlepszy olejek do pielęgnacji włosów oraz całego ciała. Praktyka pokazuje jednak, że ma wielu konkurentów.
 
Coraz chętniej wykorzystujemy olejki w pielęgnacji, ponieważ są naturalnym i bardzo skutecznym wsparciem dla naszego organizmu. Dbają o nasze zdrowie, jeśli dodajemy je do jedzenia, ale równie wiele korzyści można osiągnąć z regularnego stosowania ich zewnętrznie. Nikogo nie dziwi już popularność olejowania włosów – słusznie.
Zastanawiając się nad tym, jakie olejki do włosów są najlepsze, często na myśl przychodzi olejek arganowy. Wytłacza się go z nasion arganii żelaznej, która dziko porasta tereny Maroka. Oryginalny olejek arganowy sprowadza się właśnie stamtąd, a jego cena jest dość wysoka. Coraz częściej spotyka się go w wielu kosmetykach jako jeden z najważniejszych składników. Bardzo często są to jednak śladowe ilości, więc lepszym rozwiązaniem jest stosowanie oleju arganowego solo. Niestety na rynku łatwo o podróbki oleju arganowego.

Jak olej arganowy jako samodzielny kosmetyk działa na włosy?

1. Zapewnia ochronę przed wysoką temperaturą i promieniowaniem UV.
2. Wzmacnia włosy od nasady po końce, zapobiegając ich wypadaniu.
3. Ułatwia rozczesywanie włosów, które stają się gładsze i elastyczniejsze.
4. Ochrania delikatne końcówki włosów przed rozdwajaniem.
5. Odmładza, ograniczając szkodliwe działanie wolnych rodników.
Właściwości olejku arganowego pozwalają stosować go jako zamiennik dla dogłębnie regenerującej i wzmacniającej odżywki do włosów, ale również w postaci olejku ułatwiającego stylizację i ochraniającego włosy przed szkodliwością zabiegów fryzjerskich.

Olejek arganowy nie jest jedynym naturalnym olejem o tak ciekawych właściwościach. Skutecznie można zastąpić go tańszymi zamiennikami.

Olejki do włosów o podobnym działaniu do oleju arganowego to m.in. olejek kokosowy (niestety odpowiedni tylko dla włosów o niskiej porowatości), olejek lniany lub słonecznikowy. Zamiast wydawać sporą kwotę na naturalny, oryginalny, zimnotłoczony olej arganowy możemy kupić gotową mieszankę olejków, w której składzie znajduje się domieszka oleju arganowego. Szukajmy jednak produktów o naturalnym składzie, bez konserwantów, parabenów, alkoholi i silikonów.

fot. materiały prasowe

 

Dodaj komentarz

Komentarze

sisi13

Niestety wyczerpałam już swoje zapasy przywiezione z Maroka. Można by się wybrać w nowym roku Smile

Agata Doroz

Bardzo przydatny i prawdomówny artykuł Smile

finezja

Jednak pomimo tylu olejów i olejków jakie znam arganowy jest jednak moim ulubieńcem i jemu jestem najwierniejsza.