Face&Look > ZDROWIE > Narciarzu chroń się przed słońcem!

Narciarzu chroń się przed słońcem!

Nasłonecznione górskie stoki mogą być naprawdę niebezpieczne. Śnieg odbija 80 % światła słonecznego, dlatego bez ochronnego kremu z filtrem UV nie ruszaj się z domu.

Jesteś już w wysokich górach i zamierzasz szusować, ale pamiętaj, że tu promieniowanie słoneczne jest wyższe – zwiększa się ono o 15 procent z każdym tysiącem kilometrów w górę. Wybierz krem o wskaźniku SPF (sun protective factor) co najmniej 20. Stosuj go nawet w pochmurne dni, a w słoneczne nakładaj grubszą warstwę. Na skórę niekorzystnie wpływa też wiatr i mróz, w bardzo niskich temperaturach skóra produkuje mniej substancji natłuszczających i narażona jest na odwodnienie, dlatego konieczne są kremy działające niczym kołderka – tłuste, tworzące na powierzchni skóry barierę ochronną. O ile nie posiadasz kosmetyku typu 2w1, przed wyjściem na dwór najpierw nałóż krem z filtrem, a potem krem tłusty.
Ochrony potrzebują też oczy – dla nich, zamiast kremu, są gogle. Chronią przede wszystkim przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Pokryte powłoką lustrzaną zabezpieczają dodatkowo przed promieniowaniem podczerwonym i cieplnym. Gogle chronią też przed bardzo ostrym światłem odbitym od śniegu. Oślepienie słonecznym blaskiem w czasie szybkiej jazdy może być szczególnie przykre w skutkach. Zadaniem gogli jest również ochrona przed wiatrem – dzięki nim nie mrużymy oczu podczas jazdy, a w kontrolowaniu trasy nie przeszkadzają też napływające do oczu łzy.

Krem zimowy przeciwsłoneczny SPF 50+, zabezpiecza też przed zimnem i wiatrem, wodoodporny, Floslek, cena 14,40 zł/30 ml
Aktywny krem na zimę z linii Dermoprogram, chroni przed zimnem, wiatrem, mrozem (do -30 st. C), promieniowaniem UV i wolnymi rodnikami, Lirene
Gogle damskie z wymiennymi soczewkami, Uvex
Gogle, które pozwalają umieścić w oprawie okulary korekcyjne, Uvex
Autor: 
JS

Dodaj komentarz

Komentarze

Masza

Dokładnie wszystko zależy w jakie góry się wybieramy i do jakiego kraju.Osobiście staram się używać z filtrem ponad 30UV,zresztą im wyższy,tym lepsza ochrona.W tym sezonie akurat miałam Iwostin Solecrin,krem ochronny wodoodporny SPF 50+,dostępny praktycznie w każdej drogerii -akurat był w promocji,więc kupiłam od razu 2 opakowania.U mnie sprawdził sie rewelacyjnie.Natomiast moja przyjaciółka zachwala La Roche Posay hydraphase.

KAHA

Góry to nie moja bajka chyba... kocham morze. W każdym bądź razie czy to góry, czy morze to trzeba pamiętać o ochronie. Słyszałam właśnie, że dobrze sprawdza ją się kremy z filtrem La Roche Posay.

bbo

Jak tak, jak KAHA wybiorę zawsze morze. Chociaż miałam przyjemność być niedawno w górach stołowych i jestem pod tak ogromnym wrażeniem, że zachwalam je i polecam, kiedy się tylko da.

justajustyna

mam podoby krem z flosleku dzieki waszemu testowaniu

weronkaa84

Narciarzem nie jestem, ale myślę, że taki krem jest potrzebny każdemu kto w zimie dużo przebywa na zewnątrz Smile

Cameleonka

Wiem, że nawet zimą można poparzyć skórę promieniami słonecznymi, dlatego niezwykle ważna jest odpowienia ochrona. Na nartach nie jeżdżę ale zimą stosuję balsam zimowy  Flosleka z serii Winter; jest gęstszy i bardziej "tłusty". Cudownie regeneruje przesuszoną skórę.

wampa

nie umiem jeździć na nartach

JULA7

Smile