Face&Look > Natalia Vodianova w opowieści o zapachu Shalimar

Natalia Vodianova w opowieści o zapachu Shalimar

Natalia Vodianowa wystąpiła w roli indyjskiej księżniczki, która niegdyś zainspirowała Guerlain do stworzenia słynnego zapachu Shalimar.


Zmysłowa Natalia Vodianova gra w tym filmie indyjską księżniczkę Mumtaz Mahal. Czeka na powrót z wyprawy wojennej ukochanego małżonka cesarza Shah Jahana (gra go francuski model Willy Cartier). Po śmierci Mumtaz w 1631 zrozpaczony cesarz postawił mauzoleum, które stało się najsłynniejszym zabytkiem Indii: sławne Taj Mahal.

Shalimar oznacza w sanskrycie „dom miłości”. Ta nazwa nawiązuje do magicznego, odludnego ogrodu w którym zbudowano dla Mumtaz zjawiskowy pałac.

Historia miłosna księżniczki i cesarza zainspirowała w 1925 roku Jacques’a Guerlaina. Przekształcił ją w poemat zapachowy nasycony aromatami kwiatów, drzew, wanilii i ambry. Shalimar, pierwszy z orientalnych zapachów Guerlain, jest prawdziwą esencją miłości.

Film wyreżyserował Bruno Aveillan, który koordynował pracę aż stu osób. Budżet wyniósł aż 4 miliony euro. W tle słyszymy utwór Chevaliers de Sangreal, skomponowany przez Hansa Zimmera do filmu Kod Da Vinci.

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

dark_forest

O kurczę, ale zjawisko...!

bar_bro

Na początku mi się podobał, a później... księżniczka ma słowiańską urodę i ciuchy zupełnie nie indyjskie. Po co tyle tej golizny i wicia się w pościeli? Film zrobiony z wielkim rozmachem, widoki cudowne, tylko nijak nie widać, że to reklama zapachu.

Yoanne91

No to zdjęcie to naprawdę mistrzostwo świata! Piękna modelka, piękna sceneria, bajkowe. Natomiast sam filmik trochę zbyt długi na reklamę, trochę zbyt krótki na opowieść.

bbo

A mi się podoba. Piękna historia.

Masza

Absolutnie cudowna opowieść,wszystko dopracowane w najdrobniejszych szczegółach.Dla mnie coś pięknego.

wilma74

Filmik może i piękny ale nijak się ma do prawdziwej historii .Mumtaz niemal stale była w ciąży ,więc o zwiewnej figurze Vodianovej mogła pomarzyć,zresztą zmarła przy 14 porodzie.
No i tak jak napisała bar_bro i Indii ani indyjskiej urody tam brakuje.

wilma74

"i indyjskiej urody " miało być

veritas

Je l'adore! Modelka wspaniała, ale reklama jest fenomenalna - z tego mógłby film powstać...albo gra:)

francesca

Ja też jestem pod wrażeniem!

Magrabka

Od kiedy to induska ma słowiańskie rysy twarzy i białą skórę?! To już model grający cesarza bardziej przypominał indusa.Nie powiem reklama przepiękna,zachwycająca,prawdziwe dzieło,ale w tym jednym najistotniejszym szczególe spartaczona.Ten błąd jest bardzo rażący.Do współpracy zamiast Vodianowej mogliby zaprosić Aishwarye Rai,która moim zdaniem znacznie lepiej by pasowała do tej reklamy i do tego jeszcze z motywem Tadz Mahalu,ale widocznie nie było twórców reklamy stać na nią.

Hyeronina

Jak bardzo chcieli zrobić filmik z ukochaną żoną sułtana o słowiańskiej urodzie mogli wziąść na tapetę Roksolanę.

angel3312

Filmik świetny, podoba mi się wystylizowanie aktorki i scenografia.

NataliaLily

Ale piękny filmik;):)

Marcela91

troch to za długie ale końcowe sceny są powalające

Marcela91

trochę to za długie ale końcowe sceny są powalające

agusia65

super !

Dorota Niewiadomska

Wręcz zjawiskowe..............