NIOosteo – sposób na zdrowe kości

NIOosteo – sposób na zdrowe kości

Skąd bierze się osłabienie kości?

Wraz z wiekiem nasze kości ulegają osłabieniu – zmniejsza się ich gęstość, a tym samym rośnie ryzyko urazów i złamań. Osłabiona struktura kości to objaw osteoporozy – choroby, która jest szczególnym zagrożeniem dla kobiet po menopauzie. To problematyczne schorzenie, gdyż może powodować, że kości stają się podatne na załamania, nawet przy niewielkim upadku. Jednym z powodów jej powstawania mogą być uwarunkowania genetycznie, ale wśród czynników sprzyjających wymienia się również dietę ubogą w wapń i niedobory witaminy D. Wapń jest pierwiastkiem biorącym udział w tworzeniu i mineralizacji tkanki kostnej na przestrzeni całego życia człowieka. Z kolei witamina D3 wspomaga jego wchłanianie przez organizm. Brak tych składników może prowadzić również do osteomalacji, czyli rozmiękczania kości – schorzenia, które podobnie jak osteoporoza osłabia kości i naraża je na ryzyko złamań.

Dieta i suplementacja – sposób na mocne kości

Aby zachować zdrowe kości na dłużej, ważne jest stosowanie zbilansowanej diety. Jej podstawą jest mleko i jego przetwory, warzywa strączkowe i kapustne, ryby morskie, orzechy i oliwa. Co więcej, pamiętajmy o korzystnym wpływie promieni słonecznych. Pomagają one w wytwarzaniu witaminy D, potrzebnej w przyswajaniu wapnia z pożywienia. Wzbogacając codzienną dietę o te cenne składniki możemy sprawić, że nasze kości będą dłużej mocne i odporne na złamania. Aby jednak wspomagać codzienny jadłospis, warto również sięgnąć po specjalne suplementy np. NIOosteo. Zawiera on odpowiednią dawkę wapnia i witaminy D przez co wspomaga prawidłową budowę kośćca i zębów. To połączenie jest tak istotne, gdyż organizm zużywa witaminę D do absorpcji wapnia w jelicie cienkim i stymuluje podział komórek kościotwórczych (osteoblasty). Stosowanie NIOosteo jest szczególnie zalecane w okresie okołomenopauzalnym, jako profilaktyka osteoporozy i osteomalacji  oraz podczas rekonwalescencji po złamaniach kości, kontuzjach i długotrwałym unieruchomieniu. 

 

 

 

Czego unikać?

Wszelkie starania przyniosą oczekiwany skutek, jeśli będziemy pamiętali również o tym, że warto też unikać pewnych produktów w nadmiarze. Kofeina zawarta w kawie zwiększa utratę wapnia, dlatego nie powinni się pić więcej 2 filiżanki kawy dziennie. Alkohol i tłuszcze nasycone (pochodzenia zwierzęcego np. smalec), a nawet sól kuchenna powoduje zwiększenie wydalania wapnia z moczem.

Zawartość: 60 kapsułek

Cena: ok. 20 zł 

Udostępnij:
0