Face&Look > Najnowsze wydanie magazynu Face&Look

Najnowsze wydanie magazynu Face&Look

Kiedy byłem dzieckiem marzyłem o tym żeby latać, a gdy stałem się nastolatkiem chciałem być najszybszym biegaczem w klasie.

"Jaki dar chciałbyś posiadać?" to pytanie zadałem przed kilkoma miesiącami moim rozmówcom w czasie audycji radiowej. Odpowiedzi odbiegały od moich infantylnych oczekiwań z czasów młodości, "spełnianie marzeń" usłyszałem od jednej osoby, "dar życia" – odpowiedziała druga.

Gdybym nie wiedział czego dokonali w swoim życiu oraz przez co przeszła jedna z nich, mógłbym sądzić, że to ogólnikowa odpowiedź na pytanie.

Tymi osobami są Renata Rafa i Wojciech Niewinowski. Wojtek chorował na białaczkę limfoblastyczną, jako młody mężczyzna był hospitalizowany i kilka długich miesięcy swojego życia spędził w izolatce. Życie i zdrowie zawdzięcza Dawczyni, którą osobiście poznał. Dziś jest spełnionym, aktywnym, zdrowym mężczyzną. Z kolei Renata jest pierwszą realną Dawczynią Fundacji DKMS w Polsce. Swoje komórki macierzyste oddała choremu żyjącemu w Stanach Zjednoczonych. Poznając historie Renaty i Wojtka, uzmysławiamy sobie, że pojęcie "marzenia" może mieć głębszy i prawdziwie istotny wymiar.

Marzenia, często utożsamiane z wakacjami w ciepłych zakątkach świata, drogimi samochodami lub beztroskim czasem z dala od pracy, mogą też być wolą bycia zdrowym lub chęcią pomagania. Warto zainteresować się jak można zostać potencjalnym Dawcą. Serdecznie zachęcam do zapoznania się z rozmową w rubryce "Cafe con leche". Tam również znajdziecie opis tego jak prosty jest proces rejestracji.

Skoro mówię o darach, o marzeniach, a nasz najnowszy numer ukaże się w listopadzie i jest wydaniem również świątecznym to pozwólcie Państwo, że podzielę się refleksją o darach życia jeszcze przez chwilę. Bo czy darem nie jest pamięć o bliskich? Darem, który należy pielęgnować.

W listopadzie szczególnie mocno myślimy o tych, osobach, których nie ma już wśród nas. Pamięć ta jest szczególna w Polsce, tak jak szczególna jest tradycja, którą przekazujemy sobie z pokolenia na pokolenie w czasie świąt.

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny. Przy Wigilijnym stole spotykają się różne pokolenia, łączą się bliscy, którzy często żyją daleko od siebie. Łączyć się też powinni Ci, którzy nie tylko fizycznie lecz emocjonalnie są sobie dalecy – odkładając na bok spory i konflikty.

Dlatego przede wszystkim życzę Państwu dobrego czasu na długie rozmowy, na wyjaśnienie tego wszystkiego, co Państwa dotyka, boli, sprawia dyskomfort. Na radowanie się tym co Państwa cieszy, uszczęśliwia we wspólnym przeżywaniu Świąt.

Na koniec dziękuję za zaufanie jakim nas Państwo obdarzacie sięgając po nasz dwumiesięcznik. Mam też nadzieję, że zawartość tego numeru spodoba się Państwu.
 

Conrado Moreno
Redaktor Naczelny

Najnowszy magazyn dostępny w salonach sieci EMPIK.