Face&Look > Najnowsze wydanie magazynu Face&Look

Najnowsze wydanie magazynu Face&Look

Gdy byłem dzieckiem, dziwiło mnie powiedzenie starszych osób: „Zobaczysz, jak z wiekiem czas zacznie Ci przeciekać przez palce”. To wszystko wtedy wydawało mi się takie odległe i dalekie… niemalże nieosiągalne.

Dziś bardziej niż wtedy rozumiem tę myśl i zastanawiam się, skąd bierze się to uczucie „błyskawicznie przemijającego czasu”.

Obecnie żyjemy szybko, to pewne. Nieustające komunikaty, bodźce zewnętrzne, czas podzielony na ten zawodowy oraz prywatny, narzucone rygory, cele, które chcemy osiągnąć – wszystko to powoduje, że czas biegnie szybko. A my dziś rzadko mamy możliwość stanąć w miejscu i rozejrzeć się dookoła, wziąć głęboki oddech i dać sobie czas do namysłu.

Mamy najpiękniejszy okres w roku. Może warto nacieszyć się przyrodą, rozejrzeć i dać sobie trochę przestrzeni, trochę miejsca na własne błądzenie w myślach? Wydaję mi się, że właśnie kontakt z naturą, wyprawa na rowerze z rodziną, spacer po parku, chwilowe zapomnienie o tym, za czym „ganiamy” na co dzień jest tym, co może nam pozwolić na relaks i zwrócenie uwagi na rzeczy najważniejsze. Gdy jest ładnie za oknem, staram się więcej czasu spędzać na zewnątrz, czasami zastępować trening na siłowni inną aktywnością na świeżym powietrzu. Zauważyłem, że te treningi są często nawet bardziej efektywne, bo nie tylko dają mi satysfakcję ze zrealizowanego zadania, ale co ważniejsze, cieszą bardziej kompleksowo, dając mi dodatkowo inną dawkę energii.

Nasz zespół Face&Look także stara się, by lektura dwumiesięcznika dała Państwu pewną radość.

Numer, który trzymają Państwo w rękach, jest numerem bogatym w różnorodną tematykę, od modnych wiosennych kolorów i wzorów, po dietę dodającą energii. Mamy tematy związane z trendami w makijażu, pielęgnacji twarzy, ciała i włosów, modzie męskiej oraz fitnessie.

Jednak naszemu zespołowi przyświeca myśli, że jedynie w zdrowym ciele jest zdrowy duch, dlatego nie tylko trzymamy się tego, co związane z ciałem, lecz i duchem. Dlatego zapraszam do przeczytania wywiadu z aktorką Martą Żmudą Trzebiatowską oraz historii projektanta i pedagoga szycia, czyli Jana Leśniaka, który opowiada nam o swojej pasji do projektowania oraz uczenia innych pracy przy maszynie do szycia.

Wracając do mojej początkowej myśli, kiedyś ktoś powiedział mi, że należy starać się żyć „tu i teraz”, czyli świadomie przeżywać daną chwilę. Nie jest to takie proste, jakby się mogło wydawawać, bo nasze myśli przyciągane są przez wspomnienia, różne troski… Mimo wszystko pamiętajmy, że tej chwili nie da się już powtórzyć. Taka świadomość może przyczynić się do poprawy jakości własnego życia, dbania o każdy szczegół relacji z innymi i sobą samym.

Życzę Państwu miłej lektury i być może do zobaczenia na naszych życiowych ścieżkach.
Conrado Moreno
Redaktor Naczelny

Najnowszy magazyn dostępny w salonach sieci EMPIK i w wybranych NASZYCH DROGERIACH.