Nowe wydanie świetnej książki dla dzieci

Pięcioro dzieci nudzi się trochę na wakacjach. Na szczęście znajdują niezwykłą, magiczną istotę, która potrafi spełniać życzenia. Tylko jedno – albo aż jedno – każdego dnia. Wyrażenie właściwego życzenia to niełatwa sztuka, łatwo przy tej okazji o kłopoty i przygody. To na pewno nie będą nudne wakacje.

Pięcioro dzieci i "coś" powstało w 1902 roku, ale nie mam wrażenia, że się zestarzało. Ta powieść jest równie uniwersalna jak Mary Poppins. Nawet jeśli dzieci nie rozumieją realiów, podwieczorków, pokojówek, troczków i wstążek, to na pewno są wrażliwe na żarty i fantastyczne opowieści o czarach. Mam nadzieję, że kolejne pokolenie dzieci polubi tę książkę i jej bohaterów: trochę grzeczne, a trochę niegrzeczne dzieci, którym ciągle przydarzają się niezwykłe przygody, i zgryźliwego i magicznego jednocześnie Piaskoludka.

To naprawdę doskonała, pięknie napisana książka, klasyka literatury dla dzieci. Bardzo dobrze, że doczekała się wznowienia, bo niełatwo ją było znaleźć nawet w antykwariatach. Na szczęście wydawnictwo skorzystało z dawnego tłumaczenia autorstwa niezawodnej Ireny Tuwim, we wznowieniu są też ilustracje Marii Orłowskiej-Gabryś. I słusznie, bo to bardzo dobre tłumaczenie i bardzo dobre ilustracje. Dzięki temu niektórzy rodzice będą więc mieli wrażenie podróży w czasie; na chwilę będą mogli wrócić do dzieciństwa. Mam nadzieję, że doczekamy się też wydania kolejnych przygód Cyryla, Antei, Roberta i Janeczki, czyli „Feniksa i dywanu” oraz „Magicznego amuletu”.

Pięcioro dzieci i "coś", Edith Nesbit, wydawnictwo Znak Emotikon, cena 33,99 zł

 

Autor: 
mr

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

Masza

Wielkie dzięki za artykuł,przypomniał mi istnieniu tej książki :),z przyjemnością znów po nią sięgnę i poczytam mojemu maluchowi.Przygody całej piątki są niezykle pouczające.W końcu nie na darmo mówią - uważaj czego sobie życzysz - może się kiedyś spełnić.

weronkaa84

Książka wydaje się być ciekawa Smile

Malinka23

cena kusząca. Wygląda na ciekawą Biggrin

agusia65

warto po nią sięgnąć

agusia65

może być ciekawa Biggrin

Dorota Niewiadomska

Fantastyczne wydanie Smile 

produkty partnerów