Face&Look > URODA > PIELĘGNACJA > Nowoczesne metody wykonywania liftingu twarzy

Nowoczesne metody wykonywania liftingu twarzy

Lifting twarzy polega na korekcie owalu, podniesieniu niektórych jej części, redukcji zmarszczek. Po takim zabiegu skóra na twarzy jest napięta i ujędrniona, a oznaki starzenia się skóry są mniej widoczne. Dlatego też lifting twarzy poleca się osobom, które pragną odświeżyć i odmłodzić swój wizerunek.

 

Jest kilka sposobów wykonania liftingu, który wcale nie ogranicza się do tej najbardziej radykalnej metody z użyciem skalpela. Teraz możemy polegać również na mniej inwazyjnych procedurach, które dają podobne, choć nie trwałe efekty. Jakie to sposoby i dla kogo mogą one być odpowiednie?

Lifting z użyciem lasera

Wiele metod regeneracji skóry i poprawy jej napięcia opiera się o zabiegi, które niejako „zmuszają” komórki skóry do odbudowy. Jednym z takich zabiegów jest ten z użyciem lasera, który uszkadzając komórki skóry, pobudza skórę do odbudowy kolagenu. Jak wiadomo, kolagen w naszej skórze pełni funkcję niezwykle istotną – odpowiada za jej nawilżenie oraz jędrność. Więcej kolagenu to bardziej napięta skóra, mniej widoczne zmarszczki i więcej nawilżenia. Dlatego użycie lasera przy liftingu twarzy pozwala na łatwe jej modelowanie, a sam zabieg jest prosty i małoinwazyjny.

Mezoterapia

Podobnie szybkie efekty uzyskamy poddając się mezoterapii. Zabieg ma na celu podanie w głębokie warstwy skóry koktajlu składników aktywnych, które odżywiają skórę, przywracając jej nawilżenie, witalność i jędrność. Składniki te podaje się do skóry w formie mikronakłuć, co samo w sobie pobudza skórę do regeneracji i produkcji kolagenu. Ten zabieg jest wielozadaniowy, bo pozwala na lifting twarzy, a także dostarcza skórze wielu cennych substancji.

Lifting wolumetryczny

Ten rodzaj liftingu polega na tym samym, co mezoterapia, jednak zamiast koktajlu różnych składników aktywnych, do skóry podajemy kwas hialuronowy oraz/lub kwas mlekowy. Te dwie substancje pełnią funkcję wypełniaczy, dzięki czemu możemy w łatwy sposób uwypuklić konkretne rejony twarzy, wygładzić zmarszczki, wymodelować policzki czy kąciki ust. Dużą zaletą tej metody jest oczywiście fakt, że jest ona małoinwazyjna i daje szybkie rezultaty.

Nici liftingujące

Ostatni zabieg, o którym piszemy, to lifting z użyciem nici liftingujących. Nici te pełnią funkcję stelaża, pozwalając ukształtować owal twarzy i wygładzić problematyczne rejony. Nici są bezpieczne dla skóry i z czasem wchłaniają się, dlatego efekty zabiegu nie są permanentne. Lifting tego typu pozwala jednak uzyskać identyczne efekty do tych, których możemy oczekiwać po liftingu operacyjnym.

Szukasz profesjonalnego gabinetu medycyny estetyczne, w którym wykonasz lifting za pomocą lasera? Odwiedź https://drmarcinnowak.pl/oferta/lifting-twarzy-bez-skalpela/.

Artykuł sponsorowany


Na bezpieczne zakupy zapraszamy do sklepu faceandlook.com

I Love, Nourishing Body Butter, odżywcze masło do ciała Lemon Sorbet 24,86 zł/200 ml


 

Dodaj komentarz