Odzież Reima chroni przed ukąszeniami komarów

Odzież Reima chroni przed ukąszeniami komarów

Unikalnym czynnikiem odganiającym komary i użytym w produkcji odzieży Reima jest geraniol. Jest to nietoksyczna substancja roślinnego pochodzenia, pozyskiwana z palczatki imbirowej. Geraniol jest przyjazny dla skóry, skutecznie odstrasza owady i nie zawiera żadnych niebezpiecznych chemikaliów. Wykończenie tkaniny, stworzone przez francuską firmę Breyner jest także przyjazne dla środowiska: ekstrakt z rośliny nie jest toksyczny dla samych owadów, organizmów wodnych czy ludzi. Po prostu odstrasza komary, bo nie lubią one jego zapachu.

Efektywna i komfortowa ochrona

Antykomarowa tkanina Reima, używana w produkcji spodni i kurtek, sprawia też, że nie przylega do niej woda i zabrudzenia. Ta trwała powłoka jest oczywiście wyprodukowana bez użycia fluorokarbonów*. Oddychające, szybkoschnące materiały odciągają wilgoć od skóry, są elastyczne i nie krępują ruchów w czasie zabawy na świeżym powietrzu.

Antykomarowe wykończenie zostało przetestowane, w wyniku czego stwierdzono jego hipoalergiczność. Jest ono także odporne na pranie – w testach przeprowadzonych przez Reima ochrona była na dobrym poziomie nawet po 10 praniach. Testy laboratoryjne dowiodły także, że wykończenie jest biodegradowalne, a podczas prania do wody nie przedostają się żadne zanieczyszczenia.

Funkcjonalna na lato

Tkanina „Anti-Mosquito Soft Shield” wykorzystana została w czterech produktach: w dwóch kurtkach z kapturami i dwóch modelach spodni. Dla większego bezpieczeństwa podczas wspinania się i zabawy, kaptur jest przypięty do kurtki wyłącznie na zatrzaski. W gorące letnie dni, spodnie można zamienić w szorty dzięki odpinanym nogawkom. Wieczorem przychodzi pora na ponowne przypięcie nogawek i tym samym zatrzymanie ataków owadów. Spodnie tego typu są w szczególności doceniane przez amatorów wędrówek i kempingów, którzy nie chcą nosić zbyt wielu ubrań w swoich plecakach.

Odzież chroniąca przez owadami pozwala bez chemicznych repelentów

Komary mogą przenosić poważne choroby – ponad 700 milionów osób zapada rocznie na przenoszone przez nie przypadłości. Warto pamiętać, że nawet gdy dziecko używa odzieży chroniącej przed komarami, nadal mogą one ukąsić je w odkrytą skórę. W miejscach gdzie komarów jest dużo, odzież ochroni większość obszarów ciała, przez co na odkryte fragmenty zużyjemy mniej repelentu. Odzież ochronna nie daje co prawda stuprocentowej ochrony, ale znacząco pomaga zredukować używanie chemicznych repelentów do niezbędnego minimum.

Dlaczego mówimy NIE fluorokarbonom?

Perfluorowęglowodoroy (PFC) to większa grupa substancji znanych jako fluorokarbony. Wszystkie powłoki chroniące przed wodą i zabrudzeniami bazują na substancjach PFC albo substancjach które biodegraduja się do PFC. Mają doskonałe właściwości, ale:

  • Są stabilne – naturalna biodegradacja zajmuje dużo czasu
  • Akumulują się w środowisku, a także w organizmach zwierząt i ludzi
  • Mogą być rakotwórcze
  • Mogę mieć wpływ na zdolności reprodukcyjne ssaków i ich produkcje hormonów przez ich organizmy.

Czego używa Reima zamiast substancji PFC?

  • BIONIC-FINISH® ECO produkcji firmy RUDOLF group – bazuje na polimerach rozgałęzionych, zwanych dendrymerami.
  • TeflonTM EcoEliteTM – odnawialna, zaaprobowana przez bluesign® powłoka o pochodzeniu roślinnym.

Reima® jest wiodącym producentem funkcjonalnej odzieży dla dzieci. Marka została założona w 1944 roku w miejscowości Kankaanpää w Finlnadii. Dzisiaj firma zatrudnia 400 osób, a obrót w 2017 roku wyniósł ok. 112 milionów euro. Reima oferuje swoje produkty w 37 krajach, a poprzez Finnish Baby Box nawet w 70 krajach. Misją marki jest tworzenie odzieży dziecięcej, dzięki której dzieci będą mogły swobodnie ruszać się i bawić na powietrzu, bez względu na pogodę. Zasady jakimi kierują się projektanci Reima to funkcjonalność, bezpieczeństwo, innowacja oraz świeżość charakteryzująca fińskie wzornictwo. Ubrania są testowane prze najbardziej uczciwą i trudną grupę – przez dzieci. Dowiedz się więcej odwiedzając www.reima.fi


fot. materiały prasowe

 

Udostępnij:
0