Odżywki do rzęs i brwi - warto stosować?

Wachlarz pięknych rzęs, a także gęste brwi to coś, o czym marzy wiele z nas. Od kilku lat na rynku coraz popularniejsze stają się odżywki do brwi oraz rzęs. Czy faktycznie pomagają? Czy mogą być szkodliwe? Staramy się odpowiedzieć na te nurtujące nas wszystkie pytania.

 

Odżywki do rzęs i brwi - dla kogo?

 

 

Odżywka do rzęs i brwi polecana jest nie tylko tym z nas, które zostały skąpo obdarzone przez naturę, ale także tym, które uszkodziły swoje rzęsy i brwi poprzez niepoprawną stylizację. Możemy je także stosować jeśli mamy rzęsy i brwi w dobrej kondycji, ale chcemy ją jeszcze ulepszyć - nadać blasku, wydłużyć włoski.

 

 

Jak dochodzi do zniszczenia włosków?

 

 

Na początku jednak warto odpowiedzieć sobie na pytanie - jak to się dzieje, że nasze włoski się niszczą? Warto znać przyczyny problemu, aby nie doprowadzać do niego w przyszłości. Pierwszą z przyczyn jest zdecydowanie zła technika usuwania makijażu. Makijaż oczu powinnyśmy usuwać za pomocą wacika i płynu micelarnego, tak jak to robi większość z nas, jednak często błędnie wykonujemy sam ruch użycia wacika. Nie powinnyśmy pocierać oka, to podrażnia delikatną skórą wokół oczu oraz nadweręża rzęsy. Zamiast tego należy dociskać wacik nasączony płynem micelarnym do linii rzęs. Delikatne dociskanie nie uszkadza rzęs oraz nie podrażnia cery.

 

Kolejnym, drugim najpopularniejszym z błędów, jest niepoprawnie aplikowana henna. Długotrwałe stosowanie henny nie jest niczym złym, jeśli tylko jest ono przeprowadzane poprawnie. Niestety wiele salonów kosmetycznych popełnia poważne błędy w aplikowaniu henny. Przede wszystkim powinnyśmy stawiać na hennę pochodzenia naturalnego, nie zmieszaną na przykład z farbą do włosów. Dodatkowo henna po zabiegu musi być dokładnie usunięta ze skóry i nie może być przetrzymywana zbyt długo.

 

 

Czy serum do rzęs i brwi faktycznie pomaga?

 

 

Odżywcze serum do rekonstrukcji lub po prostu odżywienia brwi i rzęs potrafi dać nam naprawdę oszałamiające efekty. Oczywiście nie u każdej osoby będą one identyczne, a czasami na te właśnie efekty trzeba długo czekać. Jednak - jeśli kondycja rzęs lub ich długość stanowią dla ciebie duży problem, takie serum odbudowujące może stanowić doskonałe rozwiązanie.

 

 

Jak działają odżywki do rzęs i brwi?

 

 

Omawiane odżywki zazwyczaj łączą w składzie substancje typowo odżywiające i regenerujące, jak i uzupełniające. Mają one zapewniać efekt wizualny, jakim jest zagęszczenie i wydłużenie linii rzęs, ale także utrzymywać w rzęsach odpowiedni poziom nawilżenia i sprawiać, że będą one mniej podatne na uszkodzenia i wypadanie.

 

 

Czy można stosować tę samą odżywkę do brwi i rzęs?

 

 

W przypadku poważnego problemu z ubytkami włosków eksperci polecają używanie osobnych odżywek do brwi i rzęs, dedykowanych konkretnemu problemowi. Jeśli jednak twój problem nie jest aż tak poważny i chcesz po prostu poprawić kondycję włosków i efekt wizualny, bez problemu możesz zdecydować się na używanie jednej odżywki. Działanie serum odżwyczego zarówno do brwi, jak i do rzęs oparte jest na działaniu odżywiającym dla włosów - chodzi tutaj o działanie tych samych składników.

 

 

Czy serum do rzęs może być szkodliwe?

 

 

Ostatnia z wątpliwości, czyli szkodliwość. Jeśli postawisz na serum oparte na naturalnym składzie i upewnisz się, że nie jest on dla ciebie uczulający, na pewno nie narazisz się na negatywne skutki, jeśli jednak stawiasz na serum o intensywniejszym, bardziej ingerującym działaniu, przeczytaj wcześniej zalecenia producenta. W końcu nie chcesz używać produktu, który przykładowo ma dla ciebie zbyt mocne działanie. Pamiętaj także, żeby poprawnie aplikować produkt. Nie powinien on dostawać się do oka lub bezpośrednio na skórę, gdyż może wpływać na nie niekorzystnie.

 

Autor: 
Redakcja

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów