Opowieść o winnicy na południu Francji

Kolejni yuppie, Sean i Caro, porzucają swoje życie w anglosaskim świecie i kupują starą winnicę na południu Francji. Będzie pięknie, choć nie bez problemów. Nie szkodzi, że czytaliśmy już takie opowieści, z przyjemnością kibicujemy następnym bohaterom.

Zazdroszczę Anglikom i Amerykanom, tym zamożnym nacjom, którym stać na kupowanie francuskich winnic... Nawet jeśli - tak jak Caro i Sean - muszą grzebać się w kurzym łajnie, walczyć z francuską biurokracją, szkodnikami winorośli, niebezpieczną instalacją elektryczną i kłopotami w związku. Czy wytrwają? Czy uda im się zarabiać na życie w obcym kraju, robiąc coś, o czym wcześniej nie mieli żadnego pojęcia? Czy znowu się w sobie zakochają?

Wszystko to czyta się z przyjemnością, trochę współczując, a trochę zazdroszcząc bohaterom. Bardziej jednak zazdroszcząc... Dużą rolę w książce odgrywa ekologia - bo bohaterowie postawili na uprawy biodynamiczne, ekologiczne i zgodne z fazami księżyca. Oczywiście oznacza to więcej pracy, jednak dzięki temu tworzą nie tylko wino, ale także lepszy świat dla swoich dwóch córek.

Gdybyśmy chcieli zobaczyć, jak wygląda życie we francuskiej winnicy prowadzonej przez Caro i Seana, wystarczy zajrzeć na koniec książki - albo na stronę www.frenchwineadventures.com. Bo wszystko to oparte jest na faktach :)

Winnica marzeń, Wydawnictwo Pascal, cena 34,90 zł

Autor: 
mr

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

Masza

Wzięłam łyk, zawirowałam go i poczułam rozgrzewającą moc alkoholu w gardle. Wino wypełniło moje usta śliwką i jeżyną. Zakończenie miało nutkę korzenną i atrakcyjną, słonawą mineralność.
- Pyszne - oblizałam się. Wino napełniło mnie radością. W mej głowie powstał obraz winnicy oblanej słonecznym światłem. - Jak oni mogli się znaleźć w stanie likwidacji produkując tak świetne wino? - zapytałam.
Jak dla mnie miła zachęta,uwielbiam dobre wino i miłość w tle.

weronkaa84

Z chęcią sięgnę po tą pozycję.

Iza Bella

to trzeba kupić i przeczytać:)

OLIWIA25

brzmi ciekawie 

OLIWIA25

nie znam

Dorota Niewiadomska

Super pozycja.

Dorota Niewiadomska

Fajna recenzja.

produkty partnerów