Pastelowy trend na wiosnę 2016
Pastelowe stylizacje i makijaże są ponadczasowe i niezwykle kobiece. Są stonowane, ale mają w sobie wiele radości, lekkości i optymizmu. W trendach wiosna - lato 2016 pierwsze skrzypce grają kolory delikatne i rozbielone. Najbardziej modne są barwy, które emanują spokojem, nostalgią, ładem i harmonią, a wśród nich pastelowy ciepły róż Rose Quartz oraz chłodny jasny błękit o nazwie Serenity. Oba te kolory współgrają ze sobą i można je z powodzeniem łączyć z szarością, bielą, zieleniami, brązami i żółciami.
Obok nich w palecie odnajdziemy także brzoskwinię czyli Peach Echo, jasny czysty turkus (Limpet Shell) oraz szarość (Lilac Gray) która stanowi świetną bazę dla innych pasteli. Wśród modnych barw są również te, które dodadzą nam wyrazistości i siły na przykład słoneczna żółć czyli Buttercup, odcień koralowy czyli energiczna Fiesta, wiosenna zieleń – Green Flash oraz granat w odcieniu Navy (Snorkel Blue).
Mój edytorial makijażowy przedstawia kobietę w pastelowych barwach w kilku odsłonach. Pierwsze stylizacje pokazują jej jeszcze zimowy charakter i bazują na makijażu w odcieniach chłodnych, mroźnych – dominuje błękit, śnieżna biel i cukierkowy róż. Powieki, policzki i usta są harmonijne w odcieniach chłodnego różu. Następnie wraz z ociepleniem aury i nadejściem wiosny wizerunek ewaluuje w wiosenny i ocieplony. Błękit na oczach uzupełniam kolorem brzoskwini na ustach. W kolejnych odsłonach w makijażu i oprawie twarzy dominują już odcienie moreli, pomarańczy, melona, łososia, piaskowego beżu i migdałów, złocistości oraz turkusu.
Makijaż, stylizacja i tekst: Estilo Paulina Popek
Zdjęcia: Paweł Bugała
Fryzury: Katarzyna Złamaniec / Atelier Fryzjerstwa La Provocation
Modelka: Nataliya Baber / Pink Melon
Fascynatory: „Fascynatory, opaski, toczki” Justyna Guzik
Dodaj komentarz
Komentarze
Zbyt wyraziste jak dla mnie.
Niby patelowe kolory a nie wygladaja te makijaże delikatnie.Dla mnie zbyt mocne, lubię bardziej naturalne.
Podobają mi się wszystkie kolory ust, ale oczy tylko środkowe w pierwszym rzędzie.
Za mocne, nie lubie niebieskiego na powiekach .
Najbardziej podoba mi się makijaż trzeci w pierwszym rzędzie..... Reszta ma za dużo położonego koloru.....
Mialy być pastelowe więc oczekiwałam bardziej naturalnych a tu zdziwko dla mnie zbyt wyraziste za dużo różowego
Turkus z różem to bardzo wyraziste połączenie. Mówiąc o makijażu pastelowym, mam jednak inne wyobrażenie, kolory są wtedy bardziej stonowane. Te makijaże są wersją dla odważnych
Ciekawostką są też włosy modelek, które wyglądają na celowo postarzane, nie podobają mi się.
Pastele są piękne, delikatne i kobiece, choć te na zdjęciach zbyt mocne jak na mój gust.
Jak wiosna to wiosna.Piękne kolory
Usta magiczne
Hmm, raczej nie są to makijaże na co dzień
Zbyt wyraziste dla mnie i mało delikatne.
I dla mnie za mocny makijaż, raczej na większe wyjscie.
dla mnie zbyt za mocny makijaż
wolę bardziej naturalnie
Za mocny makijaż, zbyt bajeczny i taki zimowy. Nie dla mnie.
Nie, nie i jeszcze raz nie, zbyt mocno, zbyt kolorowo.
Nie dla wszystkich takie makijaże, ale to połączenie różu z niebieskim jak dla mnie przepiękne
Zbyt wyraziste te makijaże. Chyba bym się tak nie pomalowała
trendy sie powtarzają, co roku to samo; trendów już nie ma i mozna nosić to co się chce; ważne, żeby mieć swój styl
Bardzo mocne policzki, przesadnie.
Nie przepadam za kolorami pastelowymi..
Podoba mi się zamysł
Jak laleczki!
okropny makijaż