Paznokcie trumienki - jak osiągnąć ten kształt?

Paznokcie trumienki, czyli kwadraty o zaokrąglonych brzegach. Jak osiągnąć taki efekt? Czy będzie pasował do każdego typu dłoni?

Paznokcie, czyli to, co każda z nas kocha najbardziej. Śledzimy najnowsze trendy, wypróbowujemy różne kształty i nigdy nie jest nam mało trendów w tym temacie! W 2023 roku stawiamy na błysk, ale także fiolety, czy neutralne kolory w stylu clean girl. W tej różnorodności nie braknie miejsca także na… paznokcie trumienki.

 

 

Zaokrąglony kwadrat – będzie ci pasował?

 

 

Zaokrąglony kwadrat, czyli paznokcie spiłowane na prosto, ale z lekko złagodzonymi, zamiast ostrymi bokami. Często paznokcie spiłowane w klasyczne kwadraty wydają się nam za mocne, zbyt nienaturalne. Elegancki kształt może wydawać się ostry i zdarza się, że zaczepia ubrania. A co jeśli zaokrąglimy brzegi kwadratu? Do tej pory bałaś się tego spróbować? Już nie musisz – zaokrąglony kwadrat to królujący trend!

 

Połączenie elegancji kwadratu z naturalniejszym, zaokrąglonym brzegiem wydaje się magicznym rozwiązaniem. Sztuka jednak polega na tym, aby zaokrąglić odpowiednie części paznokcia. Złagodzenie pilnikiem każdego brzegu sprawi, że osiągniemy po prostu migdał. Musimy zwrócić uwagę, aby sam koniec paznokcia pozostał zupełnie prostu, jego brzegi mogą być odrobinę spiłowane, tak by ostrymi krawędziami nie zaczepiały o ubrania i włosy. Podczas piłowania skupiamy się na bokach paznokcia. Wypiłowujemy paznokcie praktycznie do kształtu szpica.

 

 

Paznokcie trumienki – ucięte szpice?

 

 

Trumienki możemy porównać do szpicy, którymi ktoś „odciął” końcówkę. Za pomocą frezarki taki efekt osiągamy błyskawicznie, później jedynie rzetelnie wyrównujemy brzeg. Samodzielnie jednak osiągnięcie efektu paznokci trumienek nie jest szczególnie trudne, zajmuje po prostu więcej czasu.

 

Każda z nas jest przyzwyczajona do danego kształtu paznokci, możemy jednak zdziwić się, o ile lepiej będzie wyglądało coś, czego bałyśmy się wypróbować do tej pory. Paznokcie dają nam ogromne możliwości, ponieważ i tak co miesiąc zmieniamy je na nowe. Nie bójmy się więc spróbować czegoś nowego, a może właśnie paznokci trumienek!

Autor: 
Redakcja

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów