Perfumy niszowe – czy muszą być drogie?

Perfumy niszowe to bardzo ciekawa kategoria zapachów zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Znajdujemy bowiem w tej kategorii aromaty mało znane, bardzo oryginalne, najczęściej tworzone na bazie naturalnych esencji. Za takie propozycje trzeba sporo zapłacić, ale czy faktycznie niszowe kompozycje muszą być drogie? I dlaczego warto na nie stawiać?

 

Perfumy niszowe – czym się charakteryzują?

Perfumy niszowe to kompozycje zapachowe, które powstają w niewielkich ilościach. Produkowaną są na małą skalę i nie znajdujemy ich w popularnych drogeriach. Najczęściej wychodzą spod rąk specjalistów pracujących w dużych domach perfumeryjnych.

Są to marki niespotykane, znane wśród wąskiego grona odbiorców, ale cenione za jakość, unikalne kompozycje, często takie, które trafiają w gusta bardzo niewielu klientów. Takie zapachy nierzadko tworzone są sezonowo, gdy dostępny jest przez krótki czas jeden z niezbędnych składników do uzyskania wyjątkowej kompozycji zapachowej.

Zapachy niszowe – dlaczego tyle kosztują?

Zapachy niszowe bazują bardzo często na rzadko spotykanych bądź bardzo trudno dostępnych składnikach. Tych, które są egzotyczne bądź pojawiają się tylko przez krótki czas w ciągu roku. Kompozycje te powstają na bazie produktów najwyższej jakości, a do tego mają być za zadanie przede wszystkim unikalne. To wszystko wpływa na ich wysoką cenę.

Czy jednak faktycznie są to aż tak drogie produkty? Niszowe zapachy warto potraktować jak inwestycję. Skoro lubimy wyróżniać się garderobą czy dodatkami, które są cenione za jakość wykonania, detale, zastosowane materiały, tak samo możemy podejść do niszowych kompozycji zapachowych.

Warto również wiedzieć, że na cenę flakonów, które trafiają do znacznie węższego grona klientów, wpływają estetyczne, eleganckie opakowania. Flakony mają w sobie np. dodatki szlachetnych metali czy minerałów. Są bardzo dopracowane, niczym niespotykana wizja artysty. Te niezwykle dekoracyjne opakowania perfum bywają wybierane po to, by już po zużyciu zawartości zyskać na ciekawej ozdobie.

Najlepsze perfumy niszowe – na jakie warto postawić?

Wśród perfum niszowych można znaleźć marki, takie jak Creed, Montale, Tom Ford czy Jo Malone. To tylko niewielka część z propozycji najbardziej oryginalnych kompozycji zapachowych, które mimo swojej unikalności i nawet nietypowych połączeń, są w stanie zadowolić najbardziej wymagających odbiorców.

Sprawdź również artykuł Dlaczego warto kupować wyłącznie oryginalne perfumy?. Dowiedz się, w jaki sposób podkreślić zapachem swój charakter, jak dobrać niszową kompozycję do własnych gustów oraz z którymi liniami perfum warto się zapoznać. 

 

Autor: 
Artykuł Partnera

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów