Pielęgnacja twarzy – krok po kroku

Pielęgnacja twarzy – krok po kroku

Warto sięgać po kosmetyki, na bazie składników pochodzących wprost z natury. Jedynym z nich o mocno zróżnicowanym działaniu jest aloes, a dokładnie miąższ z liści tej niezwykłej rośliny. Możemy go wykorzystać do kompleksowej, codziennej pielęgnacji cery.

Jak powinnyśmy dbać o skórę, żeby utrzymała piękny wygląd przez naprawdę długi czas? Jak może nam w tym pomóc aloes? O tym opowiemy poniżej. Zachęcamy do lektury.

Dlaczego warto stosować kosmetyki do twarzy z aloesem?

Aloes to roślina niezwykła. W jego składzie znajdujemy wiele składników aktywnych. Występują w nim rozmaite witaminy (przede wszystkim A, C, E i K, a także niektóre z grupy B), aminokwasy oraz polisacharydy. Miąższ z liści tego sukulenta pełen jest antyoksydantów oraz związków odpowiedzialnych za przyspieszenie procesów leczenia skóry oraz wspomagających jej regenerację, poprzez odbudowę uszkodzonych włókien kolagenowych.

Kiedy powinno się stosować kosmetyki z aloesem? Chętnie wybierają je osoby, szukające skutecznego sposobu na ukojenie oparzeń słonecznych. Żel z aloesu koi świąd i pieczenie, zmniejsza również zaczerwienienie poparzonej skóry, wspierając odbudowę uszkodzonych komórek.

To jednak nie jedyne zastosowanie preparatów na bazie aloesu, który należy do humektantów. W praktyce oznacza to, że ma zdecydowanie bardziej nawilżające właściwości niż inne stosowane powszechnie produkty. Jeśli użyje się go do spółki z olejkami roślinnymi (emolientami), uzyskamy długofalowe, głębokie nawilżenie skóry.

Nie zapominajmy również o zawartych w miąższu aloesu antyoksydantach. Ich podstawową funkcją jest wyłapywanie rodników. Oznacza to, że aloes należy do składników idealnie nadających się do pielęgnacji skóry dojrzałej. Pomaga spowolnić procesy starzenia skóry, a także zatrzymać jej młodzieńczy wygląd, jednorodny kolor oraz elastyczność na naprawdę długi czas.

Codzienna pielęgnacja na bazie aloesu – co warto stosować?

Kosmetyki na bazie aloesu przyjmują rozmaite formy. W zasadzie można znaleźć go w niemal wszystkich typach preparatów do skóry twarzy. Warto sięgać po produkty ze sprawdzonych źródeł, w których wykorzystuje się naturalny, czysty aloes. Dobrym tego przykładem są kosmetyki pielęgnacyjne z Forever Aloes na NajlepszyAloes.pl.

Do czego stosować kosmetyki na bazie aloesu? Bywają pomocne na wszystkich etapach świadomej pielęgnacji twarzy.

Jak powinna ona przebiegać? Powinno się zacząć od dokładnego oczyszczenia skóry z zanieczyszczeń, sebum oraz pozostałości makijażu. Służą do tego specjalne żele lub kremy oczyszczające. Należy uważać, aby w ich składzie nie było mydła, które mocno wysusza i podrażnia szczególnie wrażliwą skórę twarzy. Kosmetyki myjące z aloesem pielęgnują cerę, delikatnie usuwają wszystkie zanieczyszczenia, a przy tym wspierają procesy lecznicze, również przy poważniejszych stanach zapalnych.

Drugim krokiem jest tonizacja. Stanowi ona niezmiernie ważny moment. Dzięki niej przywracamy naturalne pH skóry oraz przygotowujemy ją na przyjęcie składników odżywczych, zawartych w innych kosmetykach.

Kremy i maseczki nawilżająco-odżywcze z żelem z aloesu w składzie stanową prawdziwą bombę witaminową. Nawilżają nawet głębsze warstwy skóry, przynoszą jej szereg witamin, minerałów oraz innych ważnych substancji, które wpływają na ogólną kondycję cery.

Warto stosować kremy na dzień i na noc oraz regularnie aplikować odżywcze maseczki, wspierające codzienną pielęgnację, trwale poprawiając wygląd skóry.

Aloes – niepozorna roślina o wspaniałych właściwościach

Wiele z nas kojarzy aloes jako roślinę doniczkową, którą chętnie uprawiały nasze babcie i mamy. Okazuje się, że tkwi w nim wielka siła, dostrzeżona już przez przemysł kosmetyczny oraz specjalistów na całym świecie.

Aloes odżywia, nawilża i odmładza. Warto zatem po niego sięgnąć i wykorzystać w codziennej, naturalnej pielęgnacji skóry twarzy, aby zachowała piękny wygląd na naprawdę długi czas.

artykuł partnera


Zapraszamy na bedzpieczne zakupy z dostawą do domu do sklepu faceandlook.com

Conny, maseczka z aloesem delikatnie pielęgnuje, łagodzi i skutecznie nawilża skórę. Cena 3,80 zł.

Udostępnij:
0