Pielęgnacja włosów kręconych

Włosy kręcone są piękne i charakteryzują się naturalnymi falami i skrętami, ale wymagają odpowiedniej pielęgnacji, aby wyglądały zdrowo i pięknie. Oto kilka porad dotyczących pielęgnacji włosów kręconych.

Od kilku lat trwa tendencja na wydobywanie skrętu, czyli potencjału włosów do kręcenia się, zamiast prostowania ich i zabijania naturalności. Jednak do tego, by trudne w utrzymaniu kręcone włosy odpowiednio wyglądały, potrzebujemy także odpowiednich kosmetyków i sposobów pielęgnacji. Jakie to sposoby?

 

 

Delikatny szampon

 

 

Myj włosy szamponem przeznaczonym specjalnie do włosów kręconych. Szampony te zawierają składniki, które nawilżają włosy i wzmacniają ich skręt. Włosy kręcone muszą być „obciążone”, a nie nadmiernie lekkie – dzięki temu będą utrzymywały kształt i nie będą się puszyć. Unikaj szamponów z SLS (Sodium Laureth Sulfate), które wysuszają włosy i nadmiernie je oczyszczają.

 

 

Odżywka

 

 

Stosuj odżywki do włosów po każdym myciu włosów. Odżywki pomagają nawilżyć i wygładzić włosy, zapobiegając łamaniu się i plątaniu. Wybieraj odżywki zawierające masło shea, olej arganowy lub olej kokosowy, które mają właściwości nawilżające i wzmacniające. W przypadku włosów kręconych to właśnie nawilżenie jest elementem, o który powinniśmy dbać w największym stopniu. Włosy nawilżone nie będą się puszyć, ale przy odpowiednich działaniach stylizacyjnych idących w parze, będą utrzymywały kształt wspaniałych loków!

 

 

Niskie temperatury

 

 

Rozchylone łuski włosów to największa zmora włosów kręconych, powoduje je nic innego, jak zbyt wysoka temperatura zarówno wody, w której myjemy włosy, jak i powietrza, którym je suszymy. Właśnie rozchylone łuski są największą przyczyną wspominanego już kilkukrotnie niepożądanego efektu spuszonych włosów. Unikaj wysokiej temperatury. Włosy kręcone są szczególnie wrażliwe na wysoką temperaturę, dlatego powinnaś unikać suszenia ich suszarką i stylizowania prostownicą lub lokówką. Jeśli musisz użyć suszarki, ustaw ją na niską temperaturę i użyj dyfuzora, aby zmniejszyć wpływ ciepła na skręt włosa.

 

 

Olejowanie

 

 

Zastosuj olejowanie włosów. Olejowanie włosów kręconych pomaga utrzymać wilgoć i zapobiega nadmiernemu puszeniu się. Wybieraj oleje takie jak olej jojoba, olej migdałowy lub olej arganowy, które mają właściwości odżywcze i wzmacniające. Olejki wpływają także pozytywnie na podatność włosów na stylizację, ponieważ dociążają je i tym samym pozwalają na uładzenie ich w większym stopniu.

 

 

Czesanie

 

 

I wreszcie unikaj czesania włosów na sucho. Włosy kręcone powinny być czesane delikatnie, najlepiej na mokro, używając do tego szczotki z naturalnego włosia. Rozczesanie włosów na mokro pozwoli zrobić to w delikatniejszy sposób, niż na sucho. Nie będziemy niepotrzebnie wyrywać włosów, a także możemy od razu użyć specjalnej szczotki, służącej wydobywaniu skrętu, która działa jedynie na włosach mokrych.

 

 

Piękne, kręcone włosy

 

 

Posiadanie włosów kręconych to wielkie wyróżnienie, ale także nie lada wyzwanie. Jako posiadaczka loków musisz koniecznie odpowiednio o nie zadbać, ponieważ szkoda byłoby zmarnować potencjał na tak bajeczny, fantazyjny i pożądany przez wielu look. Gwarantujemy, że kiedy już wdrożysz się w pielęgnację odpowiednią dla włosów kręconych i stanie się ona twoją codzienną rutyną, nie będzie już wydawała się aż tak skomplikowana ;)

Autor: 
Redakcja

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów