Face&Look > URODA > PIELĘGNACJA > Mężczyzna > Poznaj sposoby na odpowiednią pielęgnację brody!

Poznaj sposoby na odpowiednią pielęgnację brody!

Już od jakiegoś czasu zauważamy, że brodaczy wokół nas jest coraz więcej. Panowie okazale prezentują swój zarost na twarzy, który stał się niemalże symbolem męskości. Ale czy samo posiadanie brody wystarczy? Czy jej pielęgnacja jest ważna?

Sprawdź, jak można zadbać o brodę, aby jeszcze dumniej nosić ją na swojej twarzy! 

Kartacz, czyli szczotka do brody

Każdy początkujący brodacz powinien zaopatrzyć się w ten przyrząd. Jest on niezbędny podczas pielęgnacji brody, ponieważ pomaga nie tylko w rozczesywaniu włosów, ale także zwalcza problem wysychającej skóry pod brodą czy łuszczącym się naskórkiem. Częste stosowanie tego zabiegu powoduje, że broda zarówno zwiększa swoją objętość, jak i zaczyna się układać. Kartacz przywraca także produkowanie sebum, które chroni Twoją skórę i zarost.

Szampon do brody

Niejednego może zdziwić, że do brody powinniśmy używać innego szamponu, niż do włosów na głowie. Taki jest fakt, a technicy usług kosmetycznych zgodni są co do tego słuszności tego działania, jeśli chce się mieć dobrze wyhodowaną brodę. Z czego to wynika? Z faktu, że włosy brody są grubsze od tych na głowie nawet o dwa razy, więc najważniejsze w ich pielęgnacji jest odpowiednie zmiękczanie.
Nie jest to oczywiście produkt, bez którego nie da się obejść, jednakże jeśli chcemy, żeby nasza broda wyglądała naprawdę dobrze i decydujemy się na jej pełną pielęgnację, to nie powinno zabraknąć tego w naszej łazience.
Istnieje również inny problem, który stoi za tym, abyśmy jednak zdecydowali się na kupno szamponu do brody. Jaki? Czasami zdarza się, że w przypadku użycia niewłaściwego szamponu, broda zaczyna “być nieposłuszna”, traci objętość czy po prostu się skleja.

Olejki

Olejki są absolutną podstawą jeśli chcesz, aby Twoja broda wyglądała zdrowo, nie puszyła się i była odpowiednio odżywiona. I w tym przypadku chodzi także o fakt, że podczas zapuszczania brody Twoja skóra produkuje o wiele mniej sebum, które pełni wiele bardzo ważnych funkcji. W konsekwencji skóra zaczyna być coraz bardziej sucha i staje się podatna na podrażnienia.
Olejek do brody zamyka włos, a tym samym chroni go przed brzydkimi zapachami z otoczenia, m.in.: dym papierosowy czy smog. Dodatkowo dzięki zawarciu w nim olejków eterycznych, świetnie pachnie!

Pędzle, żyletki, brzytwy

Te urządzenia z pewnością wchodzą w zakres pielęgnacji. Jeśli chcesz, aby Twoja broda była zadbana i idealnie przystrzyżona, to nie może zabraknąć w Twojej łazience właśnie tych przyrządów, choć są one bardziej dedykowane osobom, które mają większe doświadczenie w pielęgnacji brody. Ten aspekt pielęgnacji nie jest konieczny, co więcej, można byłoby się posunąć o stwierdzenie, że przeznaczony jest on dla pasjonatów. Więc jeśli jesteś początkujący, polecamy wizytę u Barbera!
 
A jak Ty dbasz o swoją brodę? Dbasz o nią w jakiś konkretny sposób? Podziel się swoim doświadczeniem!

fot. materiały prasowe

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

Iwo

Nie mam czasu na to aby jeszcze dodatkowo dbać o brodę a zresztą nie podoba mi sie jej noszenie

S-wa

broda nie dla mnie 

mario774

Nie noszę brody ,zona nie lubi ja zresztą tez

szymon

Nigdy nie miałem brody.