Precyzyjne cięcie: wybieramy noże kuchenne

Noże kuchenne to jedne z podstawowych narzędzi do przygotowywania potraw, dlatego nie może ich zabraknąć w żadnej kuchni. Jeżeli chcesz, żeby Twoja kuchnia była miejscem, w którym praca to przyjemność, a przygotowanie dań odbywa się bez niespodzianek, pomyśl o zestawie noży o różnym przeznaczeniu. Bardzo praktycznym rozwiązaniem są bloki noży kuchennych, estetyczne, praktyczne i zawierające wszystkie te rodzaje noży, które są najbardziej potrzebne w kuchni. Firma Gerlach ma w swojej ofercie wiele rodzajów przydatnych noży oraz akcesoria do ich ostrzenia.

Bloki noży kuchennych – funkcjonalne i eleganckie

Można samodzielnie skompletować zestaw noży, które przydają się w przygotowaniu dań, a można ułatwić sobie zadanie i kupić noże w bloku. Bloki noży kuchennych zawierają najważniejsze modele noży, które są najczęściej używane podczas prac w kuchni. Znajdą się pośród nich noże szefa kuchni do krojenia i siekania wielu rzeczy: mięsa, warzyw, owoców. Są tam także noże kuchenne  uniwersalne, przeznaczone do wielu artykułów spożywczych, noże do chleba z charakterystycznym, ząbkowanym ostrzem, które bez trudu poradzi sobie z chrupiącą skórką chleba, bułkami, bagietką. Są również noże do warzyw, ułatwiające obieranie, cięcie i krojenie wielu warzyw i owoców. 

Czasami w blokach znajdują się również noże Santoku, których ostrza pokryte są wgłębieniami. Dzięki nim krojone mięso i warzywa nie przylegają do ostrza – takie noże są idealnie do dań kuchni azjatyckiej, w której liczy się nie tylko smak, ale też precyzja w przygotowaniu pożywienia, a z powodzeniem można wykorzystywać je również w potrawach innych kuchni.

Bloki noży kuchennych mają jeszcze jedną dużą zaletę - niezwykle estetyczny wygląd. Wiele różnych modeli, proponowanych przez firmę Gerlach, można dopasować do kuchennych aranżacji: minimalistycznych, industrialnych, klasycznych czy retro. W ofercie Gerlach.pl znajdziesz bloki noży kuchennych, wykonane ze stali nierdzewnej, które pięknie prezentują się w nowoczesnych wystrojach, bloki z praktycznego i efektownie wyglądającego tworzywa, modne bloki ze wzorem granitu, jak i te bardziej klasyczne z bukowego lub dębowego drewna. 

Ciekawe rozwiązania, jak na przykład zestaw noży z dębową deską magnetyczną, na pewno spodobają się wielbicielom niebanalnych rozwiązań. Warto zwrócić uwagę również na praktyczny zestaw z ostrzałką.

Noże kuchenne od Gerlach – dlaczego warto je mieć?

Bloki noży kuchennych od firmy Gerlach to doskonałe rozwiązanie i ułatwienie w kuchni. Proponowane przez Gerlach noże kuchenne wykonane są z wysokiej klasy stali nierdzewnej, odpornej na korozję. Ich ergonomiczne uchwyty mogą być wykonane z tworzywa, stali lub drewna. Wszystkie charakteryzują się wytrzymałością, nie ślizgają się w dłoni i zapewniają precyzję każdego cięcia. Każdy warto wypróbować, ponieważ niezależnie od tego, czy to noże kuchenne, noże Santoku czy noże szefa kuchni - Gerlach dba o każdy detal i trwałość oferowanych produktów. 

Doskonałym rozwiązaniem są zestawy, w skład których wchodzą również komplety noży – zyskujesz wiele praktycznych kuchennych elementów, utrzymanych w tym samym stylu.

Autor: 
Artykuł Partnera

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów