Regeneracja włosów u fryzjera. Oto najpopularniejsze profesjonalne zabiegi na włosy

Regeneracja włosów u fryzjera. Oto najpopularniejsze profesjonalne zabiegi na włosy
Samodzielne zregenerowanie włosów to trudna i wyboista droga. Najlepsze, co możemy zrobić we własnym zakresie, to olejowanie włosów. Odżywki do włosów działają zarówno wewnątrz (o ile są dobrze dopasowane do porowatości), jak i na powierzchni włosów. Jak to działa? Dobry olejek do włosów, stosowany regularnie:
– zapewnia prawidłowy poziom nawilżenia,
– łagodzi ewentualne podrażnienia skóry głowy,
– nadaje włosom zdrowy blask, miękkość i gładkość,
– ochrania przed zagrożeniami z zewnątrz,
– reguluje pracę cebulek i gruczołów łojowych,
– wzmacnia i uelastycznia pasma.
Mimo wszystko osiągnięcie upragnionego celu często jest niemożliwe bez wsparcia profesjonalisty. Kiedy nasze włosy są bardzo zniszczone, mamy dwa wyjścia: ścinamy albo odbudowujemy. W zależności od stopnia zniszczenia i potrzeb fryzjer może zaproponować nam kilka opcji.

Keratynowe prostowanie włosów

Tak naprawdę keratynowe prostowanie włosów ma na celu zregenerowanie i wzmocnienie włosów. Efektem ubocznym (pożądanym przez kobiety) jest wygładzenie, uelastycznienie i wyprostowanie włosów. Jeśli mamy osłabione włosy, keratynowe prostowanie włosów może się sprawdzić. Podczas zabiegu do wnętrza włosów dostarczana jest za pomocą ciepła keratyna, czyli substancja, z której zbudowane są nasze włosy. To jej braki najczęściej skutkują rozdwajaniem się, kruszeniem i puszeniem włosów. Efekt po keratynie utrzymuje się kilka tygodni.

Botoks na włosy

Jedna z dostępnych u fryzjera opcji to botoks na włosy, czyli profesjonalna kuracja wzmacniająca. Sprawdzi się przy osłabionych, ale nie drastycznie zniszczonych włosach. To zabieg wieloetapowy. Na początek włosy myje się specjalnym preparat oczyszczającym, który otwiera łuski włosów. Następnie aplikuje się odżywcze serum. Mówimy o botoksie, ponieważ serum rozprowadza się na włosach strzykawką – poza tym nie ma tutaj żadnych innych powiązań z normalnym botoksem. Ten zabieg na włosy kończy się nałożeniem maski zamykającej łuski i wygładzającej.

Zabieg rekonstrukcji włosów

Rekonstruowanie włosów to nic innego, jak oczyszczanie włosów z zalegających zanieczyszczeń, dogłębne odżywianie i nawilżanie pasm od wewnątrz, a także odbudowywanie uszkodze, np. zerwanych mostków siarczkowych. Zabieg szczególnie polecany jest do włosów suchych, matowych i łamliwych. W tym przypadku wykorzystuje się specjalnie przeznaczone do rekonstrukcji serie produktów np. Joico K-Pak Hair Repair System lub popularny ostatnio Olaplex. Zabieg jest wieloetapowy, dlatego musi być przeprowadzany przez specjalistę.


fot. materiały prasowe olejekdowlosow.pl

Na zakupy z promocjami zapraszamy do sklepu faceandlook.com

Tizmi Total Body Balm – wielozadaniowy balsam do pielęgnacji całego ciała. Cena promocyjna 17,49 zł

Udostępnij:
0