Rower stacjonarny – sprzymierzeniec w odchudzaniu?

Rower stacjonarny – sprzymierzeniec w odchudzaniu?
Rower stacjonarny można mieć w domu. Ćwiczenia na nim mogą być uzupełnieniem pozostałych aktywności fizycznych, a także stanowić samodzielny trening, który będziemy wykonywać każdego dnia.

Czy każdy może jeździć na rowerze stacjonarnym?

Jazda na rowerze stacjonarnym należy do najbezpieczniejszych aktywności fizycznych, dlatego chętnie wybierają ją osoby starsze lub takie, które mają ograniczenia ruchowe. Na rowerze stacjonarnym można ustawić dowolną prędkość jazdy i obciążenie, co pozwala dostosować sprzęt i intensywność ćwiczeń do własnej kondycji oraz stanu zdrowia. Oczywiście, jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości, warto skonsultować się z lekarzem lub rehabilitantem, który powie, czy możemy korzystać z tego rodzaju sprzętu.

Co daje nam jazda na rowerze stacjonarnym?

Pierwsze efekty jazdy na rowerze stacjonarnym można zauważyć po około miesiącu – wszystko zależy od intensywności i częstotliwości ćwiczeń. Ważne jest to, aby ćwiczenia wykonywać regularnie i nie rezygnować zbyt szybko. Dzięki wytrwałości możemy zaobserwować takie zmiany, jak:
  • poprawa kondycji;
  • poprawa ukrwienia całego ciała, w szczególności nóg;
  • poprawa wytrzymałości organizmu;
  • rozbudowa i ukształtowanie mięśni nóg;
  • poprawa samopoczucia.
Wiele osób wybiera jazdę na rowerze stacjonarnym z uwagi na to, że taki sprzęt można bez większych problemów trzymać w domu, nawet niezbyt dużym (przykładowe modele można zobaczyć na stronie https://www.kronos-shop.pl/) i do wykonywania treningów nie trzeba wychodzić z domu. Jest to zatem idealne rozwiązanie dla osób, które są bardzo zajęte, a także dla tych, które nie lubią ćwiczeń na wspólnej sali w siłowni.


fot. materiały prasowe

 
 
Udostępnij:
0