Face&Look > URODA > PIELĘGNACJA > PORADY > Rozpoczynamy miesiąc przygotowań do lata. Część 1 – stopy

Rozpoczynamy miesiąc przygotowań do lata. Część 1 – stopy

Lato już wkrótce, więc zaczynamy miesiąc przygotowań do najcieplejszych dni w roku. Najpierw zabieramy się za stopy. Dziś radzimy, jak zrobić to krok po kroku. Potrzebne do pielęgnacji kosmetyki i akcesoria kupicie teraz w specjalnej promocji w sklepie faceandlook.com.

 

Kiedy zakładamy na stopy śliczne sandałki, często okazuje się, że tracą one wiele ze swojej atrakcyjności. Powodem są zaniedbane stopy. Można udać się do salonu na zabiegi kompleksowe lub postarać się zadbać o stopy w domu. To nie jest trudne. Oto krótki poradnik.

1. Przycinamy paznokcie

Pozbywamy się starego lakieru, przycinamy paznokcie stóp – koniecznie na prosto. Można wypolerować nierówną powierzchnię płytki pilnikiem.

2. Usuwamy zgrubiały naskórek

Stopy powinny być gładkie, bez nieestetycznie wyglądających newralgicznych miejsc, takich jak pięty. Nadmiaru naskórka pozbywamy się metodą tradycyjną mocząc stopy w wodzie z dodatkiem soli do stóp i zdzierając naskórek pumeksem czy tarką.

Podobny efekt uzyskamy stosując złuszczające maski do stóp w formie skarpetek. Skarpetki wypełnione są aktywnie działającą substancją opartą na kwasach owocowych. Na rynku są już dostępne częściowe skarpetki, które działają tylko na pięty. Pamiętaj, że po zabiegu skóra stóp może się łuszczyć przez 2 tygodnie.

3. Malujemy paznokcie

Teraz można nadać paznokciom ładny kształt, pamiętając, by nie zaokrąglać płytki tak, jak u rąk. W razie potrzeby można lekko odsunąć skórki. Płytkę malujemy lakierem bezbarwnym – najlepiej wybrać lakier o działaniu przeciwgrzybiczym. Jeśli preferujemy kolor, nakładamy bazę i malujemy paznokcie lakierem o wybranym odcieniu.

4. Nawilżamy i regenerujemy

Po usunięciu zgrubiałego naskórka musimy pamiętać o codziennym nawilżaniu i odżywianiu skóry. Najlepiej wybrać krem lub serum przeznaczone do stóp z dużą zawartością mocznika. Taki kosmetyk będzie miał przyjemny odświeżający zapach i doskonale nawilży skórę. Oprócz kremu lub serum na rynku dostępne są też maski do stóp, które odżywiają i nawilżają szczególnie intensywnie.

5. Zabezpieczamy

Wypielęgnowane stopy nie będą się czuły dobrze, jeśli nie będziemy pamiętać o odświeżaniu i zabezpieczaniu przed otarciami. Dobrze mieć sprawdzony dezodorant do stóp, który eliminuje przykry zapach i hamuje namnażanie bakterii. Przy skłonności do otarć warto ratować się talkiem, który również zabezpiecza przed nadmiernym poceniem.

6. Stosujemy profilaktykę

Zakładając buty na obcasie, warto używać żelowych wkładek pod palce. Zdecydowanie poprawiają komfort chodzenia, zmniejszają ryzyko powstania bolesnych zgrubień.


fot. Shutterstock

SKORZYSTAJ Z PROMOCJI NA KOSMETYKI DO PIELĘGNACJI  STÓP: 

https://faceandlook.com/pl/promotions

Dodaj komentarz

Komentarze

finezja

To są takie zabiegi pielęgnacyjne,które nie winny być obce nikomu Smile 

eliska

O stopy tak jak o ręce dbam cały czas

OLIWIA25

Te zabiegi to norma.

JULA7

Wszystko to co opisane to całoroczne podstawy pielegnacji:)

basiamiecz715

O stopy dbamy caly rok...