Face&Look > ZDROWIE > Sekret udanej nocy? Podpowiadamy!

Sekret udanej nocy? Podpowiadamy!

Suchość pochwy, pieczenie, uczucie parcia na pęcherz, alergia na spermę partnera… Sporządziliśmy podręczną listę rzeczy, które mogą ostudzić nawet najbardziej gorącą noc z ukochanym.

 

Brak nawilżenia

Najczęstszą przyczyną suchości pochwy jest brak gotowości do współżycia. Jak temu zaradzić? Doraźnie pomaga stosowanie preparatu nawilżającego, który znacznie zwiększa poślizg podczas stosunku, a jednocześnie chroni ścianki pochwy przed podrażnieniami. Do wyboru masz żele nawilżające i lubrykanty na bazie wody lub silikonu. Jednak te ostatnie błyskawicznie wysychają i mogą uczulać. Lepsze będą kremy dopochwowe, które wraz z nawilżeniem wpływają na regenerację nabłonka pochwy.

Gdy dopada cię infekcja 

Gdy razem z suchością pojawią się: swędzenie, nieprzyjemny zapach i pieczenie miejsc intymnych, uczucie parcia na pęcherz, podrażnienie oraz białe, plamiące bieliznę upławy o gęstej konsystencji, możesz być pewna, że masz do czynienia z bakteryjną lub grzybiczą infekcją pochwy (oba rodzaje zakażeń mogą występować równocześnie). W takiej sytuacji trudno cieszyć się seksem. Niestety, większość Polek wstydzi się rozmawiać o tym problemie z partnerem, a nawet z ginekologiem, i próbuje radzić sobie na własną rękę. Zdarza się, że niedoleczona infekcja wraca ze zdwojoną siłą, co może doprowadzić do poważnych powikłań w przyszłości. Nie pozwól, by nieleczona infekcja skutecznie ostudziła twoje relacje z partnerem. Suchość może być przyczyną infekcji – podrażnienia, otarcia – to lubią bakterie.
 
Aby skutecznie wyleczyć infekcję sięgnij po żel dopochwowy Multi-Gyn FloraPlus, który w składzie zawiera prebiotyki. Przynosi ulgę już po pierwszym zastosowaniu. Żel świetnie nawilża i łagodzi podrażnienia. Redukuje takie dolegliwości, jak: swędzenie i pieczenie pochwy, ból, upławy. Dodatkowo hamuje rozwój grzybów. Żel dostępny jest w postaci 5 małych aplikatorów, co zapewnia pełen komfort stosowania. Cena ok. 45 zł za opakowanie. https://www.multi-gyn.com.pl/preparaty-multi-gyn/multi-gyn-floraplus/
 
Jeśli suchości pochwy towarzyszy rzadka, wodnista wydzielina oznacza, że masz infekcję pochodzenia bakteryjnego, z którą świetnie poradzisz sobie stosując żel dopochwowy Multi-Gynacthigel Gyn ActiGel 50 ml. Żel przynosi natychmiastową ulgę już po pierwszym zastosowaniu. Aplikacja małej ilości delikatnego żelu przy pomocy wygodnego aplikatora jest łatwa i higieniczna. Stosowanie żelu w dolegliwościach intymnych pochodzenia bakteryjnego trwa zaledwie 5 dni i nie niesie ze sobą ryzyka lekooporności. Cena ok. 45 zł za opakowanie. https://www.multi-gyn.com.pl/preparaty-multi-gyn/multi-gyn-actigel/
Pamiętaj, że infekcja intymna wywołana grzybem (Candidia albicans) to nie tylko kobiecy problem. U mężczyzny choroba zazwyczaj przebiega bezobjawowo, dlatego często twój partner nawet nie wie, że zaraża cię w trakcie stosunku. Jeśli borykasz się z tym problemem, poproś swojego partnera, by się przebadał, bo to właśnie on może być źródłem zakażenia. 
 
Uwaga!
Wykonanie prostego posiewu pozwala skutecznie wykryć bakterie i grzyby. 
 
Aby zmniejszyć ryzyko infekcji przed stosunkiem, dobrze jest wypić szklankę wody mineralnej i obowiązkowo dokładnie umyć strefę intymną. Także partner przed stosunkiem powinien dokładnie umyć genitalia, gdyż pod napletkiem gromadzą się bakterie, które mogą błyskawicznie przemieścić się do pochwy i dalej, do dróg rodnych. Po stosunku należy opróżnić pęcherz, co pozwala pozbyć się części bakterii.
 
Uważaj na leki
Pamiętaj, że w niektórych przypadkach przyczyną suchości pochwy jest niski poziom estrogenów wywołany przyjmowaniem leków (np. antybiotyków) lub źle dobrana antykoncepcja. Suchość pochwy występuje również w okresie menopauzy.
 
Prezerwatywa obowiązkowo!
Jeśli w najbliższych miesiącach nie planujesz potomstwa, zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie. Prezerwatywa nie tylko skutecznie chroni przed nieplanowaną ciążą ale także zmniejsza ryzyko zarażenia partnera infekcją. 
 
Oto kilka porad, które pozwolą w przyszłości uniknąć infekcji intymnej:
a. Przestrzegaj podstawowych zasad dotyczących higieny i stylu życia. Podmywaj się dwa razy dziennie. Do mycia nie stosuj gąbek i myjek, które są siedliskiem bakterii. Nie stosuj żelu pod prysznic lub mydła, które zaburzają florę bakteryjną w pochwie. Zamiast tego używaj specjalistycznych (bezzapachowych i bezbarwnych) preparatów do higieny intymnej o niskim pH. Nie noś obcisłej bielizny. Tampony i podpaski zmieniaj nie rzadziej niż co trzy godziny. Zrezygnuj ze stosowania tamponów w nocy. Nie noś wkładek higienicznych.
b. Jeśli cierpisz na nawracające infekcje grzybicze, stosuj preparaty, które w składzie zawierają pałeczki kwasu mlekowego. 
c. Jeśli problem często nawraca, zrób podstawowe badania krwi: morfologię, poziom cukru, a do tego ogólne badanie moczu.

Uczulenie na nasienie

Objawy takie jak: świąd, uczucie pieczenia, a nawet bólu w pochwie, zaczerwienienie, wysypka w okolicach intymnych oraz białe upływy mogą oznaczać, że jesteś uczulona na nasienie swojego partnera. Statystycznie cierpi na to, co dziesiąta kobieta. Jak przebiega diagnoza i leczenie? Aby wykluczyć inne przyczyny alergii lekarz zleca wykonanie odpowiednich testów z wykorzystaniem nasienia. W większości przypadków są to punktowe testy skórne, jakie wykonuje się w przypadku klasycznych alergii. Można także wykonać badanie krwi, w którym analizuje się obecność przeciwciał IgE. 
Najprostszą, a jednocześnie dość skuteczną metodą leczenia uczulenia na spermę jest stosowanie prezerwatywy. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić odczulanie.
 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
Anna Nowak (niezweryfikowany)

Zdrowie intymne to wiadomo podstawa. Dla mnie ważna jest również skuteczna antykoncepcja. Tak żeby seks był przyjemnością a nie stresem. Również miałam problemy z pms, dlatego mój ginekolog przepisał mi belarę. Bólowe problemy nareszcie ustąpiły, a seks dużo bardziej przyjemny i spontaniczny. Po prostu udany.

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
kalarepa150 (niezweryfikowany)

u mnie sekret udanej nocy jest taki by nie mieć pieczenia i bólu podczas stosunku. To był koszmar, jak sobie przypomnę, a to wszystko przez moją atrofię czyli zanik błony śluzowej pochwy, przez który nie potrafiłam normalnie się kochać z partnerem i przezywałam katusze, potem kupiłam sobie hydrovag, stosowałam tak jak pisało na ulotce i problem minął, potem jeszcze lekarz kazał mi stosować drugi tydzień i teraz w końcu całkowicie pozbyłam sie tego problemu, teraz czuję się jak normalna kobieta, nic nie szczypie, nie swędzi i nie piecze Smile

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
markiz (niezweryfikowany)

Z pół roku temu myślałam, ze już nie zaznam przyjemności w łóżku, odkąd cierpiałam z powodu suchości pochwy. To był koszmar. Zaczęłam stosować hydrovag, który w mgnieniu oka pomógł mi z moim problemem. od tej pory Te noce są bardzo udane!

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
sisi13

Wszystko sprowadza się do udanych zakupów, po których będzie udana noc.