Skuteczne peelingi chemiczne

Skuteczne peelingi chemiczne

Wszechstronne działanie peelingów
Peelingi chemiczne są niemal magicznym sposobem na poprawę wyglądu skóry. Te do użytku domowego są co prawda bezpieczniejsze, ale też mają mniejsze stężenie substancji aktywnych. Najskuteczniejsze są zabiegi przeprowadzane przez wykwalifikowanego kosmetologa, który zadba też o bezpieczeństwo kuracji. Peelingi chemiczne stosuje się przy różnych problemach. Mogą regulować wydzielanie sebum, zmniejszają widoczność porów, wpływają na procesy melanogenezy, stymulują syntezę kolagenu i elastyny, działają na skórę rewitalizująco i regenerująco. Odmładzają i rozświetlają skórę. Działanie i skuteczność zależy od rodzaju preparatu i indywidualnych cech pacjenta. Peelingi mogą:

– spłycić zmarszczki

– zwiększyć gęstość i jędrność skóry

– usunąć przebarwienia

– wspomóc leczenie zmian trądzikowych i nadmiernego łojotoku

– zmniejszyć widoczność zmian związanych z trądzikiem różowatym

Działanie peelingu
Peeling chemiczny wykonuje się z użyciem substancji w sposób kontrolowany uszkadzających powierzchniowe warstwy skóry i stymulujących powstawanie nowych, zdrowych komórek, silnie regenerując skórę. Usuwają martwy naskórek i ułatwiają dostęp substancji odżywczych do głębszych warstwy skóry. W gabinetach kosmetycznych mamy do wyboru wiele różnych rodzajów peelingów chemicznych do wyboru – np. peelingi oparte na kwasach owocowych (AHA, alfa-hydroksykwasy) czy betakwasie trójchlorooctowym (TCA) lub kwasie witaminy A (retinol). ­­

Dobrze je wykonywać wczesną wiosną lub zimą, gdy jest mało słońca. Wrażliwa po zabiegu skóra jest wtedy mniej narażona na oparzenia i podrażnienia słoneczne.

Peeling z retinolem według amerykańskiej marki PCA
Od niedawna w Polsce dostępne są peelingi amerykańskiej firmy PCA. Preparaty PCA Skin zawierają retinol, który jest obecnie uważany przez specjalistów za najbardziej skuteczną substancję przeciwstarzeniową. Podzielone są na dwie grupy – preparaty do wstępnych zabiegów, przygotowujące skórę do kuracji oraz preparaty zawierające stabilny retinol w stężeniu 0,5%.

Dostępne są też kosmetyki PCA Skin do domowej, samodzielnej kuracji, które pozwolą przedłużyć lub utrwalić efekty zabiegu w gabinecie.

Indywidualna kuracja
Poszczególne preparaty dostosowane są do potrzeb skóry starzejącej się (nawilżenie, zmniejszenie widoczności drobnych zmarszczek, poprawa jędrności i gęstości skóry), z problemami trądzikowymi (regulowanie wydzielania sebum, zmniejszanie widoczności przebarwienia, łagodzenie stanów zapalnych). PCA Skin warto też stosować przy trądziku różowatym (łagodzenie stanów zapalnych, zmniejszenie zaczerwienienia). – Każda kuracja powinna być skrojona na miarę, dobrana do indywidualnych potrzeb danej osoby – mówi dr Robert Chmielewski z kliniki Rclinic, która jako jedyna ma w swojej ofercie zabiegi z zastosowaniem PCA Skin. – Ustalamy, jakie preparaty będą najlepsze, decydujemy o intensywności kuracji, liczbie zabiegów (od kilku do kilkunastu). Rozmawiamy o właściwym przygotowaniu skóry i sprawdzamy, czy nie ma żadnych przeciwskazań do zastosowaniu peelingu. Dobieramy też kosmetyk z tej samej linii do pielęgnacji domowej.

Peeling może zmniejszyć zmiany trądzikowe. Zdjęcia PCA Skin.

Zmniejszenie zaczerwienienia związanego z trądziem różowatym. Zdjęcie PCA Skin.

Udostępnij:
0