Face&Look > URODA > PIELĘGNACJA > PORADY > Spraw, aby Twoje dłonie były Twoją Najlepszą wizytówką! - krótko o pielęgnacji dłoni

Spraw, aby Twoje dłonie były Twoją Najlepszą wizytówką! - krótko o pielęgnacji dłoni

Każdego dnia za pomocą rąk wykonuje się wiele czynności codziennych. W sposób szczególny dłonie są cały czas wystawione na działanie czynników zewnętrznych takich jak słońce, wiatr, chemia kosmetyczna, chemia gospodarcza. A to właśnie one - dłonie,  stanowią wizytówkę człowieka, dlatego tak ważne jest żeby zadbać o ich zdrowy i estetyczny wygląd. Nasze dłonie niestety też bardzo szybko się starzeją, a bez odpowiedniej pielęgnacji proces ten może się znacznie przyspieszyć. Zdecydowanie częściej dbamy o piękne paznokcie a zapominamy o całej reszcie. Zależnie od pory roku, dłonie narażone są na różne szkodliwe czynniki które oddziaływają negatywnie na ich wygląd i kondycję. Po lecie, czy wraz z wiekiem pojawiają się przebarwienia. Z kolei zima to okres kiedy wystąpić mogą suchość, pękanie skóry spowodowane czynnikami atmosferycznymi.

Gdy uświadomimy sobie, że o dobrej kondycji naszych dłoni nie świadczą tylko pięknie pomalowane paznokcie, to będziemy mogli skupić się na kilku prostych zasadach prowadzących między innymi do spowolnienia procesu ich starzenia. Wbrew pozorom nie jest to trudne. Przede wszystkim należy dopasowywać nasz ubiór do panujących warunków atmosferycznych - gdy jest zimno trzeba założyć rękawiczki, wtedy zmniejszymy szanse na powstanie suchości skóry. Z kolei gdy świeci rażące słońce najlepiej nie wystawiać dłoni na oddziaływanie jego promieni. 

Z racji tego, że najczęściej i najwięcej pracujemy właśnie z wykorzystaniem dłoni warto zadbać o ich stałe nawilżenie. Należy zatem zainwestować w krem do rąk z dobrym, naturalnym składem ale także wprowadzić zdrowy nawyk picia wody. Nie od dziś wiadomo, że dorosły człowiek powinien spożywać co dziennie minimum od półtorej do dwóch litrów wody. To w połączeniu ze zbilansowaną dietą jest kluczem do osiągnięcia zamierzonego rezultatu - pięknych i zdrowych dłoni. 

Trzeba również jak najbardziej ograniczyć kontakt z środkami chemicznymi. Gdy tylko sytuacja na to pozwoli zakładajmy ochronne, gumowe rękawiczki. Sprzątanie będzie o wiele przyjemniejsze gdy będziemy robić to ze świadomością, że nasze dłonie nie są narażone na szkodliwe czynniki chemiczne. Na rynku pojawiło się również wiele produktów chemicznych i gospodarczych o przyjaznym i mniej szkodliwym składzie.  Warto zwrócić na to uwagę przy następnych zakupach. 

Niestety zdarzają się sytuacje, że podstawowa pielęgnacja już nie wystarcza bo dłonie zbyt długo narażane były na szkodliwe czynniki z otoczenia i chociaż rozpoczęliśmy wdrażanie w życie wyżej wymienionych prostych zasad to nie przynosi ona wymarzonych efektów. Co wtedy zrobić? Najlepiej udać się do miejsca, w którym o nasze dłonie zadbają specjaliści. Istnieją kliniki dysponujące zabiegami na każdy problem. 

Oto trzy, które najczęściej doskwierają naszym dłoniom. Po pierwsze przebarwienia - jak najbardziej z tym problemem poradzi sobie świetnie technologia światła pulsacyjnego i głowica DYE-VL. Jednak jeśli z różnych względów nie możesz wykonać zabiegów laserowych jest możliwość wykonania zabiegów mezoterapii igłowej zabiegów mediderma. Po drugie suchość. Tutaj również jednym z  lepszych zabiegów na poprawę nawilżenia jest mezoterapia igłowa. W zależności od problemu dobierana jest odpowiednia ampułka. Na problem z suchością i starzeniem świetnie sprawdzają się produkty Hyalual szwajcarskiej firmy, których głównymi składnikami jest kwas hialuronowy i kwas bursztynowy. Ostatni z najczęstszych problemów to starzenie, a w tym utrata jędrności. W tym przypadku również może pomóc niezawodna mezoterapia igłowa, ale też zabiegi bardziej laserowe głowicą ClearLift. Warto również zastosować dany zabieg w celach prewencyjnych.

Artykuł przygotowany przez specjalistów J'adore Instytut w Warszawie oraz Krakowie. 

 


Dbaj o zdrowie z nami, odwiedź sklep faceandlook.com

Diabetki, czekoladki bez dodatku cukru. Mix smaków, 3 x 100 g. Cena 24,99 zł

Dodaj komentarz