Face&Look > URODA > PIELĘGNACJA > Sprawdzone metody na rozstęp. Nie jesteś na nie skazana!

Sprawdzone metody na rozstęp. Nie jesteś na nie skazana!

Problem rozstępów dotyka obecnie dużej części kobiet – cierpią na nie przeważnie kobiety w ciąży (aż 90%), osoby w okresie dojrzewania oraz te, które nagle i gwałtownie zyskały na wadze bądź schudły. Rozstępy najczęściej występują na nogach w okolicach pośladków, ud. Znasz sposoby, aby się ich pozbyć?

Rozstępy powstają z powodu naciągnięcia skóry poza granice jej naturalnej elastyczności. Wówczas uwalniają się enzymy rozkładające włókna kolagenowe i elastynowe, w wyniku czego powstają wąskie różowe blizny, które początkowo mają około kilku centymetrów. Niestety z czasem blizny powiększają się, powodując nieestetyczny wygląd naszej skóry. Dlatego warto powstrzymać rozstępy jak najwcześniej.  


Kto ma ten problem?


Przede wszystkim problem rozstępów dotyka aż 90% młodych mam i co drugiej osoby w okresie dojrzewania. Najbardziej podatne na rozstępy są osoby o delikatnej i cienkiej skórze, właśnie dlatego zdecydowanie większy problem z rozstępami mają kobiety. Niemniej jednak warto zaznaczyć, że pośród młodych chłopców w okresie dojrzewania rozstępy ma aż 40% z nich. W przypadku mężczyzn problem pojawia się także wtedy, gdy podejmują intensywne ćwiczenia na siłowni. Wówczas duży przyrost tkanki mięśniowej skutkuje najczęściej rozstępami na bicepsach, obręczy barkowej, udach i okolicach kolan.
Z problemem borykają się także osoby, które gwałtownie zyskały bądź straciły na wadze. W takich skrajnych sytuacjach skóra zostaje poddana przeciążeniom – rozszerza się do granic elastyczności, albo traci swoją elastyczność i jędrność, co w konsekwencji może powodować rozstępy.


Zbawienna cebula?


Kurację zmniejszającą widoczność rozstępów i blizn powinno się zacząć jak najszybciej. Popularnym i bardzo skutecznym sposobem na zmniejszenie blizny są maści z wyciągiem z cebuli, który ma właściwości przeciwzapalne i bakteriobójcze oraz zapobiega tworzeniu się nadmiernej tkanki blizny. Dostępnym na rynku od wielu lat produktem, który zyskał zaufanie specjalistów i pacjentów, jest Contractubex. Żel ten oprócz wyciągu z cebuli zawiera dodatkowo zmiękczającą blizny heparynę, która zmniejsza też obrzęk, pobudza regenerację komórek i tkanek oraz może wiązać wodę w tkance blizny. Natomiast dodatek alantoiny sprzyja gojeniu rozstępów i blizn oraz z mniejsza świąd, który często towarzyszy tworzeniu się blizny. Niezwykle ważne jest  także unikanie słońca – przez czas od 6 do 9 miesięcy nie należy wystawiać blizny na długotrwałe działanie intensywnego światła słonecznego. Przestrzeganie tych zasad może mieć wpływ na zmniejszenie widoczności blizny.


Plastry – nawet ich nie zauważysz  


Alternatywą dla regularnego stosowania żelu są hipoalergiczne plastry Contractubex. To intensywnie działający plaster do stosowania na noc. Przyklejanie plastrów przez około 3 miesiące daje najlepsze efekty. Podwójny mechanizm działania reguluje proces bliznowacenia, zapobiegając powstawaniu przerosłych blizn, jednocześnie zmiękczając, wygładzając i uelastyczniając blizny. Plaster można również nakładać w celu spłaszczenia, rozjaśnienia i wygładzenia miejsca objętego blizną. Leczenie można rozpocząć natychmiast po tym jak zaczną się pojawiać rozstępy. W przypadku blizn pooperacyjnych lub pourazowych kurację najlepiej zacząć po zagojeniu się rany lub usunięciu szwów. Plastry sprawdzają się zarówno w przypadku małych,  jak i dużych blizn.
 

Dodaj komentarz

Komentarze

OLIWIA25

Nie miałam rozstępów w ciązy i teraz ten problem mnie nie dotyczy Smile

Annabelle

U mnie pojawiły się podczas chudnięcia drobne rozstępy. Nie jest to jednak koniec świata, można z tym żyć. Jeśli jednak są sposoby na zniwelowanie/zmniejszenie ich widoczności czemu by nie wykorzystać tego na swoją korzyść Acute

Dorota Niewiadomska

Ja bylam narażona kiedy byłam w ciąży,ale bardzo pomogło mi masło shea,oliwa z oliwek i masaże.Dziś nie wiem co to oznacza.

sisi13

Ach ta cebula. Już któryś raz czytam o jej magicznych właściwościach.

bozenkaxxj

Jestem szczęściarą bo rozstępów nie miałam po ciążach.O zbawiennych własciwościach w tym temacie nie słyszałam.

kaczaka

Z wielka chęcią zainteresowaniem wypróbuje

kosmetycznepudelko

Miałam maść z wyciągiem z cebuli i faktycznie pomagała.

Danuta

Bardzo wielu osób dotyczy ten problem. Słyszałam, że może to też być czasami uwarunkowane genetycznie.

basiamiecz715

Szkoda że kiedyś nie było takich sposobów......