Face&Look > URODA > PIELĘGNACJA > PORADY > ZDROWIE > NOWOŚCI KOSMETYCZNE > Szampon idealny dla Twojego dziecka

Szampon idealny dla Twojego dziecka

Twojemu dziecku puszą się włosy i trudno je ujarzmić? Przeżywacie codzienne dramaty podczas czesania? Jest na to sposób!

 
Mało elastyczne i w dodatku puszące się włoski trudno rozczesać. Pod czapką czy  kapturem elektryzują się i puszą, a u nasady głowy są nieświeże. Czas na wprowadzenie zmian. Wybierz odpowiedni szampon, a kłopot rozwiąże się sam.

Szampon dla małych dzieci

Szampon dla dzieci musi być delikatny, łagodny dla oczu, nie powinien wysuszać skóry głowy, a jednocześnie musi być skuteczny. Dobrze sprawdzają się te z wyciągiem z rumianku. Rumianek działa przeciwzapalnie i łagodząco, sprawia, że włosy stają się błyszczące i elastyczne, a więc łatwiej je rozczesać. Poza tym, jasnym włosom przywraca ich naturalną barwę.

Jak często myć główkę?

To zależy od indywidualnych potrzeb. U niektórych dzieci zabieg ten wystarczy wykonać dwa razy w tygodniu, a u innych – zwłaszcza tych z gęściejszą czupryną – nawet co drugi dzień. Szczególnie zimą lepiej myć głowę wieczorem, przed pójściem spać, aby dziecka nie narażać na wychłodzenie czy zawianie.

Idealny szampon dla Twojego dziecka

Warto wypróbować Szampon dla dzieci i niemowląt (pojemność 250 ml, cena 11 zł) z oferty Skarbu Matki. Teraz dostępny jest w nowej, ulepszonej formule! Nie zawiera SLES i jest przeznaczony do codziennego mycia główki i włosków już od pierwszych dni życia. Po umyciu włosy łatwo rozczesać, błyszczą się i są elastyczne. Co ważne, szampon nie wysusza skóry głowy. Zawiera łagodzący wyciąg z rumianku i delikatne substancje kondycjonujące. Jest łagodny dla oczu i nie powoduje łzawienia, ale na wszelki wypadek, starajmy się nie zalewać oczu. Dziecko może tego nie lubić, a nawet może się wystraszyć i zniechęć do mycia włosów. Podczas kąpieli w wanience, należy przechylić główkę dziecka do tyłu i delikatnie wmasować szampon, a następnie ostrożnie spłukać włosy pilnując, aby woda nie dostawała się do oczu.
Polecany jest również dla osób dorosłych o wrażliwej i podatnej na alergie skórze. Kosmetyk przebadany dermatologicznie.
 
Skarb Matki to seria kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji noworodków, niemowląt i dzieci. Produkowana jest od ponad 60 lat przez polską firmę rodzinną Makarczykowie. Oferuje ponad 25 różnych preparatów. Wprowadzając nowe receptury, firma zawsze przestrzega koncepcji kosmetyku bezpiecznego, prostego, a zarazem skutecznego. Wszystkie receptury są badane klinicznie i dermatologicznie. Kosmetyki mają akceptację i pozytywne oceny Instytutu Matki i Dziecka oraz Centrum Zdrowia Dziecka. Są dostępne w aptekach, sklepach dziecięcych, internetowych oraz na www.skarbmatki.pl

fot. materiały prasowe

Więcej bezpiecznych produktów dla dzieci znajdziecie w naszym sklepie.

https://faceandlook.com

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

eliska

Mojej strasznie sie puszą i plączą włosy szukam wlaśnie coś dobrego do rozczesywania

Patula

Chętnie muszę tam zajrzeć 

Beatris20

Używałam, ale mój maluch był wtedy malutki, a czupryna uboga. Byliśy wtedy bardzo zadowoleni,

Kajtek15

byłoby miło, gdyby w testach pojawiły się też kosmetyki dla dzieci

natgav

Nie miałam okazji stosować kosmetyków tej firmy.

Marta Bajer

To dobra marka kosmetyków dla dzieci , polecam Smile

sisi13

Świetny kosmetyk dla malucha.

finezja

Pięknych 60 lat tradycji.