Szczotka do włosów – jak wybrać najlepszą?

Szczotka do włosów – jak wybrać najlepszą?

Szczotka do włosów – rodzaje

Wybór odpowiedniej szczotki do włosów i jej prawidłowe użytkowanie ma znaczenie dla ostatecznego wyglądu fryzury. Jednak wybór może okazać się trudny, gdyż z każdym nowym sezonem producenci prześcigają się w prezentowaniu coraz to nowych modeli. Warto pamiętać, że podobnie jak w przypadku innych akcesoriów, tak i szczotek do włosów warto mieć więcej niż jedną, gdyż każdy model ma swoje określone zadanie. Najpopularniejsze szczotki:

  • Do rozczesywania – najpopularniejszy typ akcesorium. Znajduje się w każdym domu. Jej wielkość i rodzaj należy dostosować do typu i długości włosów.
  • Do modelowania włosów nie jest tak popularna jak szczotka do rozczesywania, ale sprawdza się doskonale u posiadaczek długich, plączących się włosów oraz delikatnych, które potrzebują więcej objętości.
  • Do tapirowania ma kilka rzędów miękkiego włosia (najczęściej dzika) i rączkę zakończoną szpikulcem, który ułatwia dzielenie włosów na sekcje.
  • Wentylowana szczotka do włosów na pierwszy rzut oka wygląda jak tradycyjny model do rozczesywania, ale w jej korpusie znajdują się otwory, które ułatwią przepływ powietrza. Dzięki temu jest niezastąpiona podczas suszenia włosów suszarką.

Szczotka do rozczesywania włosów

Wspólną cechą większości szczotek do rozczesywania jest pneumatyczna poduszka, która sprawia, że włosie dopasowuje się do kształtu głowy, masując jej skórę i poprawiając ukrwienie. Największą różnicą pomiędzy poszczególnymi modelami jest rodzaj włosia.
Szczotka z włosiem dzika nadaje się do rozczesywania wszystkich rodzajów włosów. Włosie dzika, podobnie jak ludzki włos, jest zbudowane z keratyny, więc podczas szczotkowania zamyka łuski włosów nadając im gładkość i blask. Bardzo dobrze sprawdzają się szczotki z mieszanym: naturalnym i syntetycznym włosiem. To połączenie zapewnia świetne rezultaty: nylonowe igiełki dobrze rozdzielają pasma, a włosie dzika wygładza włosy.
Szczotki z syntetycznym włosiem sprawdzają się do rozczesywania mokrych włosów i do użytku profesjonalnego, gdyż można je dezynfekować. Warto wybierać nylonowe, antystatyczne igiełki, które dobrze rozczesują i zapobiegają elektryzowaniu się włosów.
Kupując szczotkę do rozczesywania warto zwrócić uwagę na jej wielkość i dostosować ją do gęstości, typu i długości włosów.

Szczotka do modelowania włosów

Dobra szczotka do modelowania pomaga szybko i skutecznie wyprostować lub podkręcić włosy. Powinna mieć włosie które skutecznie chwyta włosy bez ryzyka ich zniszczenia oraz ceramiczny korpus, który równo dystrybuuje ciepło na całej swojej powierzchni.
Kupując ją, warto dobrać ją do długości i gęstości swoich włosów. Zasada jest taka, że im dłuższe włosy, tym większa średnica szczotki. Jednak osoby z krótszymi włosami, którym zależy na uzyskaniu efektu mocnego odbicia włosów od nasady, także powinny kupić szczotkę o większej średnicy – na przykład 53 cm.

Reasumując, dobra szczotka do włosów – https://trena.pl/334-szczotki-do-wlosow – to najlepsza przyjaciółka w walce o spektakularną fryzurę. Dlatego warto wybrać model wykonany z wysokojakościowych materiałów, wyprodukowany z dbałością o każdy detal.

Artykuł sponsorowany


 

Po akcesoria do włosów zapraszamy także do sklepu faceandlook.com

Okrągła szczotka do włosów Remington Shine Therapy. Cena 32 zł

 

 

 

Udostępnij:
0