Face&Look > MODA > Kultura > Torebki czy dzieła sztuki?

Torebki czy dzieła sztuki?

Czy jest to moda, malarstwo, taniec – projektantka torebek Joanna Kruczek jest zafascynowana sztuką pod każdą postacią, dlatego swoją limitowaną kolekcję torebek zaprezentowała podczas niezwykłego spotkania pod hasłem „Taniec z modą”.

Zmieniając pokaz mody w wydarzenie kulturalne Joanna Kruczek, z wykształcenia antropolog, kolejny raz pokazała swój silny związek z kulturą.  Bo skoro torebki by Kruczek wyglądają jak rzeźby, to dlaczego nie wyeksponować ich jak dzieł sztuki? Dzięki klimatycznemu podświetleniu i szklanym gablotom torebki z linii „Kobieta” prezentowały się podczas pokazu jak prawdziwie artystyczne dzieła. Dodajmy do tego mistrzowski pokaz tańca oraz wernisaż malarstwa artystki Maggie Piu i wieczór 10 września w krakowskim salonie mody Vinicio Pajaro zostanie na długo w pamięci gości. 

 

 

 

Projektantka jest autorką terminu „Culture bag” czyli torba kulturowa. Limitowana linia torebek w stylu glamour zaprezentowana podczas pokazu to fragment kolekcji przygotowanej przez Joannę Kruczek na sezon jesień/zima 2015/16.  Projektantka pokazała  kilka odsłon kultowego modelu „Kobieta”, który znalazł się też we wcześniejszych kolekcjach. Torebki o charakterystycznym, zaokrąglonym kształcie z okrągłymi uchwytami tym razem zostały ozdobione między innymi futrem i tiulem, pojawiły się też w nowych wersjach kolorystycznych – w czerwieni i bieli. Ten model zdobył serca wielu pań, w tym znanej w Irlandii Polki – Miss Mężatek Moniki Walsh.

 

 

 

Goście pokazu mogli również podziwiać koronkowe kopertówki oraz torebki na długich, niezwykle efektownych paskach z futrzanych elementów. 

 

 

 

„Taniec z modą” był też okazją do wsparcia stowarzyszenia „Piękne Anioły”, które zajmuje się pomocą potrzebującym dzieciom. Pieniądze zbierane przez fundację są przeznaczane przede wszystkim na remonty dziecięcych pokoi, a ambasadorem „Pięknych Aniołów” jest Magda Steczkowska, która była gościem pokazu. Joanna Kruczek wsparła fundację przygotowując sygnowane swoim logo uchwyty do wieszania torebek. Na cel charytatywny zostanie również przeznaczona nietypowa ścianka sponsorska, na której goście wydarzenia mogli składać swoje odręczne podpisy. 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

sisi13

Zdecydowanie nie moje wzory.

bozenkaxxj

Te torebusie to faktycznie dzieła sztuki, raczej do pracy sie nie nadają ale popatrzeć można Smile

basiamiecz715

Te torebki uwazam raczej za dzieła sztuki, napewno znajdą sie chetni ,aby je nosic, ja jednak wole popatrzec.....

Beatris20

Moda jest po to aby się nią bawić, choć ja takiej torebki nie miałabym gdzie załozyć ani do czego więc dla mnie mogą zostać dziełem sztuki, choć ja osobiście sztukę trochę inaczej odbieram i rozumuję.

Nataliiia1

Zdecydowanie to dzieła sztuki, których nie widzę u siebie jako torebki. Może i coś w nich jest, ale nie dla mnie. Smile

Kraina czarow

Coś w nich jest,ale raczej do podziwiania.Pewnie znajdą się chętne gwiazdy,które pokażą się z taką torebką na jakiejś gali.Dla mnie nie praktyczne.

weronkaa84

Małe dzieła sztuki do podziwiania. Myślę, że w roli codziennej torebki jednak by się nie sprawdziły Smile Mało funkcjonalne Smile

ivon

Nie skusiłabym się na taką torebkę, ale pooglądać zawsze można Wink

maybe92

O nie, kompletnie nie w moim guście.

ossoria

Nie urzekło mnie. I jeszcze te futra.. brr...

nishita27

To nie dla mnie ani wzór ani kolor.

Moniiaa

Mega niefunkcjonalne - nie dla mnie.

Dorota Niewiadomska

Wszelkie futra na nie zwierzętach mnie odstręczają.

tenja

Smile

tenja

Smile

tenja

Smile

Malinka23

wyglądają jak dzieła sztuki, ale to nie mój styl Biggrin

kasiaa

Nic ciekawego nie widzę  w tych torebkach 

gamzurek5

Zdecdowanie dzieła sztuki- sztuki której nie rozumiem :/

wampa

zabawne torebki

wampa

nie podobaja mi się