Wiosenne porządki w szafie

Wiosenne porządki w szafie

Jak uzyskać wiosenny vibe dzięki swojej garderobie? Warto zacząć od uporządkowania szafy i sprawdzenia jakimi zasobami dysponujemy.

Przygotowywanie odzieży

Porządki w szafie dobrze jest zacząć od przewietrzenia, wyprania i wyprasowania odzieży. Wiele rzeczy wygląda na nas źle, ponieważ nie były odpowiednio przechowywane i fatalnie się prezentują. Może się to wydawać bardzo żmudnym zajęciem, dlatego też warto sobie pomóc dzięki sprawdzonym trikom. Jak prasować bez żelazka? Koszule można umieścić na wieszaku w łazience – blisko prysznica. Para i wilgoć wydzielane podczas kąpieli zadziałają na tkaninę (pod warunkiem, że prysznic będzie trwał około 15 minut). Mona też lekko zwilżyć tkaninę, a potem suszyć ją suszarką. Wiele osób wkłada też na noc pod materac spodnie czy bluzy. Dzięki tym metodom zaoszczędzimy sporo czasu, który możemy przeznaczyć na inne czynności. Porządkowanie garderoby pomoże nam zachować porządek w domu. Warto zrobić też segregację rzeczy w szafie i sprawdzić co tak naprawdę jeszcze nam się przyda. Jak się do tego zabrać?

Jak uporządkować szafę?

Zanim przystąpimy do porządków, postarajmy się odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Jaki styl chcemy osiągnąć? Czy bliska jest nam na przykład garderoba w stylu street look czy też chcemy ubierać się bardzo klasycznie? A może wolimy ubierać się klasycznie i ponadczasowo? A może też chcemy łączyć trendy z tym co nieprzemijające? Nie ma dobrej odpowiedzi, ważne jest abyśmy doskonale czuli się w zawartości naszej szafy. Jeśli jednak odpowiemy sobie na te pytania, będziemy wiedzieć jak porządkować garderobę na wiosnę, aby nie musieć co rano zmagać się z tymi samymi problemami, kiedy stajemy przed szafą. Różne są metody robienia porządków. Jeśli jednak chcemy gruntownie odświeżyć garderobę, najlepiej jest wyjąć wszystko i przyjrzeć się każdej z rzeczy z osobna, dzieląc je na trzy grupy – ubrania i dodatki, które chcemy zachować, te, które na pewno oddajemy oraz te co do których nie mamy pewności. Ubrania, które chcemy zachować od razu układajmy w szafie w ich docelowych miejscach – przydać się mogą różnego rodzaju organizery jak te do szuflad. Zwróćmy uwagę jak dużo zachowujemy ubrań „na po domu” – czy na pewno wszystkie są nam potrzebne? Odzież i dodatki, które chcemy oddać możemy dalej podzielić – na przykład na te, które mamy komu dać, te, które możemy spróbować sprzedać i odzież, która trafi to kontenerów różnych organizacji charytatywnych. Najtrudniejszą kategorią są ubrania, co do których nie mamy pewności. Wtedy też warto zadać sobie kilka pytań – czy mają dla nas szczególną wartość sentymentalną, czy nosiliśmy je przez ostatnie kilka lat, czy aktualnie leżą na nas dobrze i czy mają ponadczasowy charakter. Jeśli na żadne z tych pytań nie odpowiadamy pozytywnie, wydaje się, że bez żalu możemy pożegnać dany element. Dobrą opcją jest też „test ostatniej szansy” i założenie wątpliwej rzeczy przy najbliższej pasującej okazji. Jeśli nie będziemy się czuli komfortowo, to znak, że z danym ubraniem czas najwyższy się rozstać. Tak uporządkowana garderoba pomoże nam stworzyć doskonałe, wiosenne stylizacje.

Udostępnij:
0