Face&Look > URODA > WŁOSY > PIELĘGNACJA > PORADY > ZDROWIE > Włosy wychodzą garściami? Znajdzie się na to rada!

Włosy wychodzą garściami? Znajdzie się na to rada!

Nieodpowiednia dieta, zaburzenia hormonalne, łysienie, choroby skórne głowy, przyjmowanie niektórych leków czy stres  wszystkie te aspekty mogą być przyczyną nadmiernego wypadania włosów. W jaki sposób chronić jedną z naszych najlepszych wizytówek?

 

Średnia żywotność włosa wynosi do 6 lat, ich wypadanie jest więc naturalnym procesem fizjologicznym. Problem pojawia się, gdy włosów zaczyna ubywać w zastraszającym tempie i codziennie zaczynamy gubić ponad 100 z nich i w ich miejsce nie pojawiają się nowe. Co możemy zrobić, by zahamować ten proces?

Coraz większy problem wśród kobiet

Do niedawna łysienie było kojarzone jako męska przypadłość. Jednak wypadanie włosów w dużym stopniu dotyczy również kobiet. Wynika to m.in. z zaburzeń hormonalnych, spadku poziomu estrogenów po porodzie lub w wyniku menopauzy czy częstego farbowania, suszenia czy prostowania włosów. Niebagatelną rolę odgrywa też nieodpowiednia dieta, uboga w białko, żelazo czy witaminę B, a także nadmierny stres.

Nasze włosy są narażone na wypadanie szczególnie latem. Oddziaływanie promieni UV, kąpiele w słonej/chlorowanej wodzie, przesuszanie włosów pod wpływem słońca - wszystkie te czynniki wpływają na ich niszczenie, dlatego tak ważna jest ich odpowiednie zakrywanie przed słońcem oraz ich dokładne mycie po powrocie z plaży czy basenu.

Skuteczne metody

Oprócz profilaktyki i domowych sposobów wzmacniania włosów w ich odpowiedniej ochronie pomagają też zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które są szczególnym wsparciem w sytuacjach, w których tradycyjne metody nie są w stanie już pomóc. Jednym z najskuteczniejszych metod radzenia sobie z tą przypadłością jest mezoterapia igłowa.

Zabieg mezoterapii igłowej polecany jest szczególnie osobom borykającym się z łysieniem androgenowym. Terapia jest skutecznie stosowana także u kobiet, u których wypadanie włosów jest konsekwencją zmian poziomu hormonów po ciąży.

Podczas pojedynczego zabiegu dochodzi do stymulacji wzrostu włosów i przywrócenia prawidłowego mikrokrążenia skóry głowy. W terapii wykorzystywany jest innowacyjny preparat HairCare, zawierający połączenie naturalnych składników o wysokim stężeniu, pozwalającym na skuteczną walkę z łysieniem. Mezoterapia stymuluje wzrost i zapobiega wypadaniu włosów, poprawia ich strukturę i sprawia, że są mocne, pełne blasku i odżywione. Po zakończonej terapii odzyskują miękkość i gładkość, a cebulki włosa ulegają wzmocnieniu  wyjaśnia lekarz Agnieszka Drożniak z Kliniki VESUNA.

Terapia mezoterapii igłowej dostosowywana jest do każdego pacjenta indywidualnie. Cykl zabiegów obejmuje zwykle w fazie uderzeniowej 1 zabieg co 10-14 dni przez okres 2 miesięcy, a w fazie pielęgnacyjnej 1 zabieg w miesiącu przez okres 3-6 miesięcy. Zabiegi mogą być uzupełnieniem dla leczenia farmakologicznego, przyspieszając efekty stosowanej terapii  dodaje Agnieszka Drożniak.

Zabieg HairCare jest często łączony z wstrzykiwaniem osocza bogatopłytkowego, które poprawia gęstość włosów. Polega on na biostymulacji komórek skóry za pośrednictwem wydzielanych przez trombocyty czynników wzrostu. Dzięki tym czynnikom dochodzi do aktywacji komórek macierzystych, pobudzenia fibroblastów do tworzenia nowego kolagenu, wspomagania procesu tworzenia nowych naczyń krwionośnych oraz stymulacji namnażania i dojrzewania komórek naskórka w wyniku czego uruchomione zostają procesy naprawcze. Następstwem tego jest zahamowanie wypadania włosów i pobudzenie ich odrostu.  

Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii VESUNA to profesjonalne gabinety działające w krakowskich centrach handlowych Krokus i Bonarka. Od początku istnienia gwarantuje swoim pacjentkom tylko skuteczne i bezpieczne technologie oraz preparaty posiadające zarówno polskie, jak i światowe certyfikaty. Bezpieczeństwo, najwyższa jakość usług oraz innowacyjne metody i najnowsze trendy medycyny estetycznej plasują Klinikę VESUNA wśród najlepszych tego typu placówek w Polsce.


fot. materiały prasowe
 
W pierwszym tygodniu czerwca 2019 r. uruchamiamy promocję na kosmetyki i akcesoria do włosów w sklepie faceandlook.com – zapraszamy!

 

Dodaj komentarz

Komentarze

JULA7

U mnie stres igra sobie z moją czupryną

Karolina Zając

Na początku polecam nie decydowanie sie na mezoterapię igłową ale przebadanie sobie hormonów.Warto jest zorientować się czy przypadkiem wypadanie włosów nie wynika z nieodpowiedniego poziomu hormonów. Ważne jest również ograniczenie stresu, jak mam trudne dni w pracy to zauważyłam, ze na szczotce mam o wiele więcej wlosów.Co do mezoterapii to faktycznie jest to dobre rozwiązanie. Zdecydowalam sie na serię zabiegów i mam wrażenie, ze znacznie to odżywiło moje cebulki włosowe.  http://www.resinet.pl/aktualnosci/kiedy-warto-udac-sie-do-gabinetu-medycyny-estetycznej.html

OLIWIA25

Trzeba walczyć z problemem Smile

eliska

Wypadanie wlósow to bardzo czesty problem ale czasem wystarczy pobrać witaminy 

kylaina

U mnie nasilenie występuje tylko przy zmianie pory roku i samo przechodzi.