WSZYSTKO O MAKIJAŻU PERMANENTNYM UST

WSZYSTKO O MAKIJAŻU PERMANENTNYM UST

Czym jest makijaż permanentny ust?

Makijaż permanentny ust, znany również pod nazwą mikropigmentacja ust. Jest to zabieg kosmetyczny, w trakcie którego pod skórę wprowadza się pigment w celu nadania koloru i kształtu ustom. Sama technika podobna jest do sposobu w jaki wykonuje się tatuaż, jednak w przypadku makijażu permanentnego igła wprowadzana jest na znacznie płytszą głębokość co pozwala osiągnąć delikatny i subtelny efekt. Makijaż permanentny ust może polegać wyłącznie na obrysowaniu konturu, na wypełnieniu całych ust kolorem lub na wykonaniu metody ombre czyli cieniowania. 

Makijaż permanentny jest popularny wśród osób, które chcą oszczędzić czas na codziennym makijażu. W przeciwieństwie do tradycyjnego makijażu ust, ten permanentny nie zetrze się w ciągu dnia – możesz cieszyć się jego efektem przez wiele miesięcy. 

Pamiętaj jednak, by przed przystąpieniem do zabiegu, skonsultować się z profesjonalistą i z nim ustalić oczekiwane rezultaty i zapewnić sobie satysfakcjonujący efekt.

Jak długo trwa zabieg i ile utrzymuje się makijaż permanentny ust?

Trwałość makijażu permanentnego ust może być zróżnicowana i zależy od wielu różnych czynników. Efekty zabiegu mogą utrzymywać się od kilku do kilkunastu miesięcy. Pierwsze dni po zabiegu to czas gojenie się skóry. Może wtedy wystąpić lekkie zaczerwienienie i łuszczenie się okolicy ust. W tym czasie pigment też będzie wyglądał inaczej niż po zakończeniu okresu regeneracji. 

Dodatkowe czynniki to bardzo indywidualne cechy naszej skóry, takie jak poziom jej nawilżenia. U osób z tłustą skórą pigment może szybciej zanikać. Częsta ekspozycja na słońce i stosowanie produktów pielęgnacyjnych zawierających kwasy także mogą skrócić trwałość makijażu.

Oczywiście ostateczna trwałość makijażu permanentnego ust jest indywidualna dla każdej osoby. 

Sam zabieg trwa nie mniej niż dwie godziny i w tym czasie wlicza się wywiad, czas przeznaczony na znieczulenie i samo wykonanie makijażu.

Jak utrzymywać i przedłużyć efekt makijażu permanentnego na ustach?

Aby jak najdłużej cieszyć się efektami zabiegu permanentnego ważne jest, by stosować odpowiednią pielęgnację. Najważniejsze to oczywiście unikanie bardzo szorstkich peelingów i złuszczających kosmetyków. Te oraz takie zawierające alkohol mogą przyspieszać zanikanie pigmentu. Sięgaj po delikatne balsamy i kosmetyki z ochroną przeciwsłoneczną. Promienie UV również wpływają na blaknięcie koloru. 

Warto co kilka lat odświeżyć makijaż, by zachować intensywność koloru. Zdrowa dieta, odpowiedzialny styl życia i unikanie stresu to czynniki, które także mogą pomóc Ci utrzymać zadowalający efekt przez długi czas.

Czy warto zainwestować w makijaż permanentny ust?

Makijaż permanentny ust będzie doskonałym rozwiązaniem dla tych z Was, które chcą oszczędzić czas i wysiłek poświęcany na tradycyjny makijaż. To także świetne rozwiązanie dla aktywnych sportowo – nie musisz martwić się o ścieranie szminki.

Decyzja o zainwestowaniu w makijaż permanentny ust zależy od wielu czynników, takich jak preferencje osobiste, styl życia oraz oczekiwania co do trwałości efektów. Trzeba jednak pamiętać, by skonsultować się z doświadczonym specjalistą przed wykonaniem zabiegu. Uzyskasz wtedy szczegółowe informacje na temat zabiegu, możliwych skutków ubocznych, porady dotyczące pielęgnacji po. Makijaż permanentny to niewątpliwie inwestycja w wygodę i pewność siebie, która będzie towarzyszyć Ci długoterminowo i pozytywnie wpłynie na Twój wygląd i samopoczucie.

Udostępnij:
0