Wyśpij się, twój związek będzie lepszy

Twój partner Cię nie docenia, nie reaguje wdzięcznością na twoje starania? Może po prostu… nie wyspał się. Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley sugeruje, że problemy ze snem mogą powodować obojętność na potrzeby partnera.

Amie Gordon, badaczka z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley, przeprowadziła badania wśród 60 par w wieku od 18 do 56 lat. Każdy uczestnik prowadził dziennik snu i notował informacje o kłopotach z zasypianiem lub przedwczesnym przebudzaniem. W trakcie jednego z eksperymentów parom kazano wspólnie wykonać pewne zadania. Okazało się, że osoby, które miały poprzedniej nocy problemy ze snem, w mniejszym stopniu doceniały wysiłki partnera i nie wyrażały wdzięczności za jego starania.

Amie Gordon zajmuje się procesami, które mają wpływ na funkcjonowanie związków. Sprawdzała m.in., jaki wpływ na trwałość relacji ma dominacja jednego z partnerów. Kwestią problemów ze snem zajęła się niedawno – okazało się, że wpływają na relacje między ludźmi, a szczególnie upośledzają wyrażanie wdzięczności. W efekcie – mogą zagrozić samemu związkowi.

Autor: 
MR

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

mO

W moim związki to ja się nie wysypiam, a to za sprwą uporczywego chrapania mego ukochanego.. czasami wystarczy by położył się na boku, ale muszę go budzić i czesto jest tak, że po 5 min.on znowu śpi na plecach, a ja tracę cierpliwość i go trącam łokciami w żebra..po takiej nocy on obolały, ja nie wyspana, rozdrażniona..
Jednak byśmy oboje mogli się cieszyć spokojnym snem zaczełam stosować stopery, polecam wszystkim kobietkom, których ukochany lubi podchrapywać Smile

bozenkaxxj

Stopery to idealne rozwiązanie gdy mąż chrapie.

francesca

W moim związku chyba jest inaczej. To ja jestem tą narzekającą marudą, choć sypiam dość długo, natomiast mój partner jest uroczym mężczyzną, który mało śpi Biggrin

angel3312

A ja jestem ciągle nie wyspana przez mojego rocznego syna, który się budzi w nocy, żeby się napić. Teraz stawiam butelkę obok łóżka, ale jak jest pusta to znowu mnie budzi, żeby mu nalać herbatki czy soczku. Masakra... To wszystko oczywiście przekłada się na związek po pół dnia marudzę i narzekam.

Masza

Wyśpij się...marzenie,które mam nadzieję,w końcu się ziści!

wioleta2211

uwielbiam spać i wylegiwać się w łóżku Wink

wioleta2211

a mój partner jest rannym ptaszkiem,ale to dobrze bo wychodzi z naszym psiakiem rano;)

KAHA

Ja uwielbiam spać i niestety, jeśli ktoś mi nie daje spać to cały dzień chodzę zła i z pewnością nie jestem w stanie już nic docenić.:)

jutusiek18

zaraz się wyloguje i pójde spać:P spie ok 7 godzin a itak czasem wszyscy mają dość mojego marudzenia:P:P no ale to zależy od humorku:)

garderobaitoaletka

mO ! jakbym czytala o nas! też się ciągle wkurzam jak mój facet chrapie i go szturcham Biggrin

BOZEAGA

Jednym z moich marzen jest porządnie sie wyspac niestety mam 2 kę małych dzieci które często choruję budzą się wnocy .mam nadzieje że za jakis czas to się zmieni i mam podobnie chrapiącego męża stosuje metodę jak koleżanka wyzej albo ide spac do dzieci u których i tak sie niewyspię.

kasiaa

Muszę sobie zakupic stopery tak jak mO:) heheh chrapanie to moja zmora

weronkaa84

Sen to podstawa i chyba muszę się zaopatrzyć w stopery, bo chrapanie męża potrafi mnie wyrwać ze snu kilka razy Sad

sisi13

Żeby to było takie proste ...

aga0495

Może kiedyś mi się uda Blum 3

karolxxj

Wyśpij się...marzenie .

Julia Suszczynska

Ciekawy artykuł skorzystam z porad Smile

aga0495

Dobra rada Wink

aga0495

Dobra rada Wink

aga0495

Dobra rada Wink

aga0495

Dobra rada Wink

aga0495

Dobra rada Wink

aga0495

Dobra rada Wink

aga0495

Dobra rada Wink

aga0495

Dobra rada Wink

aga0495

Dobra rada Wink

aga0495

Dobra rada Wink

aga0495

Dobra rada Wink

aga0495

Dobra rada Wink

aga0495

Dobra rada Wink

aga0495

Dobra rada Wink

aga0495

Dobra rada Wink

aga0495

Dobra rada Wink

annasus

Muszę sobie zakupic stopery Smile

Mirosław Suszczynski

Ja podobno chrapię Smile

wampa

świetny pomysł:)

Iwo

Wysypiać sie jest bardzo ważne

produkty partnerów