Face&Look > URODA > PIELĘGNACJA > Zadbaj o swoją skórę zimą

Zadbaj o swoją skórę zimą

Zimą nasza skóra jest narażona na szereg czynników, które są powodowane eksponowaniem jej na mróz oraz wiatr. Właśnie dlatego bardzo ważna jest jej odpowiednia pielęgnacja. Co prawda pochłania ona trochę czasu, ale dzięki niej nasza skóra nie straci blasku i przez cały rok będzie wyglądać pięknie.

Z uwagi na to, że nasza skóra zimą, często jest sucha, jej pielęgnacja wymaga systematyczności. Przed wyjściem z domu polecamy nałożenie ochronnego kremu, a po powrocie do domu zmycie makijażu i nałożenie na twarz kremu nawilżającego. Na noc polecamy natomiast kosmetyk regenerujący. Do pielęgnacji skóry zimą potrzebujemy kremów bogatych w składniki aktywne oraz natłuszczających.

Jeżeli nie chronymi naszej skóry zimą, po jakimś czasie staje się ona przesuszona, a co za tym idzie "bezradna". Brakuje jej ochronnej warstwy lipidowej, która zabezpiecza cerę tłustą i mieszaną. W tej sytuacji należy zbudować tą warstwę za pomocą kremów. Najlepsze będą te, które w swoim składzie zawierają składniki nawilżające - zwłaszcza hydrofilne. Pomagają one zatrzymywać w naszej skórze wodę. Drugim niezbędnym składnikiem kremu powinny być kwasy tłuszczowe, czyli składniki tworzące naturalną barierę ochronna na powierzchni skóry. Pochodzą zazwyczaj z olejów roślinnych (oliwy, awokado lub masła karite). Bardzo dobry jest kwas GLA, który znajdziemy w oleju z wiesiołka lub ogórecznika. Dobry krem powinien również zawierać woski lub eucerynę, które zastępują warstwę ochronną skóry i zapobiegają ucieczce wody, także wtedy, gdy z mrozu wejdziemy do ogrzewanego i suchego pomieszczenia.

Jak wspominaliśmy na początku tego artykuły, pielęgnacja twarzy zimą wymaga systematyczności i czasu. Pierwszy krok już opisaliśmy. Kolejnym jest nawilżenie skóry po powrocie do domu. Polecamy zmycie makijażu i wklepanie w całą twarz nawilżającego serum. Powinno ono zawierać składnik zatrzymujące wodę w skórze, np. kwas hialuronowy i sorbitol oraz glicerol i glicerynę, które nawilżają wierzchnie warstwy naskórka. Na noc należy nałożyć na serum, krem natłuszczający, najlepiej z kwasami tłuszczowymi.

Dodatkowym zabezpieczeniem pomagającym również zregenerować naszą skórę będzie nałożenie na nią maseczki nawilżająco-regenerującej. Najlepsza będzie taka, która w swoim składzie zawiera mocznik. Zabieg ten proponujemy wykonywać dwa razy w tygodniu. 

 

Autor: 
Esti / www.estellefashion.pl

Dodaj komentarz

Komentarze

kasiaa

Bardzo ciekawe porady

bozenkaxxj

Ciekawy artykuł i cenne wskazówki

aann333

Polecam smarowanie twarzy przed każdym wyjściem kremem Nivea. Stary,sprawdzony sposób Smile

ASIA91189

bardzo interesujące porady

Marylka771

Dobrze ze o tym piszecie

requiem29

Być może nawilżający krem z dyni od Organique, który będzie testowany z F&L okaże się hitem zimy jeśli chodzi o dbanie o buźkę ;]

Masza

Nawilżanie i ochrona naszej skóry zimą to podstawa.

bbo

Na noc lubię nakładać dużo kremu nawet tego bardziej tłustego.

sisi13

Na zimowy dzień wolę natłuszczać skórę, na wieczór nawilżać.

justajustyna

Ja dzień w dzień się kremuje nawilżenie to priorytetowa sprawa.

weronkaa84

Nawilżam skórę dwa razy dziennie Smile

aneta11

Bardzo ciekawy artykuł.

elcia1995

Zimą do pielęgnacji cery przywiązuję dużą uwagę, w ruch idą maseczki nawilżające, olejki i bogate kremy, nakłądane głownie na noc, kiedy to nasza skóra się najbardziej regeneruje Smile

czeresnie

uwielbiam zielone maseczki

Julia Suszczynska

Ciekawa lektura, chętnie przeczytałam Smile

annasus

Ciekawy artykuł, cenne wskazówki Smile

wampa

jakoś nie przepadam za maseczkami