Face&Look > Zakochaj się w swojej pracy – 10 miłosnych porad (i rabat dla klubowiczek F&L CLUB)

Zakochaj się w swojej pracy – 10 miłosnych porad (i rabat dla klubowiczek F&L CLUB)

Miłość uskrzydla, inspiruje, dodaje energii, sprawia, że czujemy się spełnieni i chętni do działania… A co jeśli te emocje przeniesiemy do sfery zawodowej? Jeśli obiektem uczuć uczynimy swoją pracę? Może z tego powstać szczęśliwy związek na całe życie.

Życie osobiste i życie zawodowe niemal po połowie wypełniają naszą codzienność. W pierwszym z nich miłość jest niewątpliwie bardzo ważnym elementem. Czekamy na nią, szukamy, to ona nas napędza i motywuje. Rzadko jednak łączymy ją z życiem zawodowym, a wręcz przeciwnie, często oddzielamy te dwie kwestie od siebie grubą kreską. Ale koniec z tym. Pracę też można, a nawet powinno się pokochać. My podpowiemy, jak sprawić, żeby codziennie rano chodzić do niej, jak na najbardziej wyczekiwaną randkę.

 

  1. Uporządkuj przestrzeń wokół siebie. Niech twoje miejsce pracy kojarzy się z czymś przyjemnym, poczuj się tam swobodnie i komfortowo. Zrób porządek na biurku, postaw na nim portret ukochanej osoby, ustaw na tapecie w komputerze zdjęcie z ostatnich wakacji, spraw sobie zabawny kubek na kawę. Każdy lubi przebywać w miejscach, w którym czuje się dobrze, ty też możesz.
     
  2. Spójrz na ludzi, którzy cię otaczają. Prawdopodobnie wielu z nich lubisz, szanujesz, z innymi masz wspólne hobby albo śmiejecie się z tych samych żartów. Zastanów się, jak wiele daje ci codzienny kontakt z nimi, rozmowy, wymiana zdań, nawet jeśli w wielu sprawach się nie zgadzacie. Przypomnij siebie, o jak wielu rzeczach sobie od nich dowiedziałeś, ile inspiracji z nich zaczerpnąłeś, jak się dzięki nim wzbogaciłeś. Ale też uświadom sobie, jak wiele inne osoby zyskują dzięki wspólnej pracy z tobą. Dla kogo jesteś motorem, dla kogo wsparciem, a kto najweselej spędza z Tobą czas przy kawie. Wzajemne relacje, przepływ energii czy zwykły uśmiech koleżanki zza biurka mogą cię nakręcić na cały dzień.
     
  3. Pomyśl o swoim największym wrogu w pracy. Może to koleżanka – plotkara, może zarozumiały kolega, a może niesprawiedliwy szef. - Szczerze, na pewno ma też zalety. O jego wadach wiesz już wszystko, bo analizujesz je w złości w najdrobniejszych szczegółach. Przeklinasz w duchu licho, które nadało ci takiego towarzysza pracy. Czy naprawdę warto? Przecież to taki sam człowiek jak ty. Ma swoje kłopoty, chciałby zarabiać więcej i być bardziej docenianym. Zdystansuj się do sytuacji między wami  i spójrz na nielubianą osobę, jak na kogoś kogo widzisz po raz pierwszy. Czego dobrego możesz się od niej nauczyć?

    Pozostałe porady dostępne są na www.thebestjob.pl 

TheBestJob.pl to Twoje prywatne centrum zarządzania karierą.  Szukasz pracy? Rozwijasz karierę? A może planujesz własny biznes? 

Dajemy ci to, czego nie da ci żaden doradca, coach czy mentor - dostęp do sprawdzonych narzędzi online, dzięki którym zaplanujesz  i osiągniesz z sukcesem swój cel zawodowy.  Korzystaj z darmowych lub płatnych narzędzi rozwoju kariery - dla Klubowiczek Face&Look rabat 50% - kod rabatowy: e0zquiizl ważny do piątku 17.02.2017). 

Dodaj komentarz

Komentarze

sisi13

Kocham swoją pracę. Niestety często bez wzajemności.

maybe92

Sisi, zaciekawiłaś mnie Smile Możesz powiedzieć, czym się zajmujesz?

sisi13

Służę...

bozenkaxxj

Powtórzę kolejny raz, mam pracę, którą bardzo lubię i wspaniałych ludzi wokół Smile

OLIWIA25

Mozna skorzystać Smile

Dorota Niewiadomska

Mój zawód moją pasją.Nie zamienię  Smile 

maybe92

Ja wciąż szukam swojej drogi Smile 

ziajka wt

Raczej nie skorzystam.

wampa

nie dziękuję

JULA7

Idealnie byłoby robić coś co daje nam ogromną satysfakcję wewnętrzną i finasową ale życie weryfikuje marzenia i często musimy iśc na kompromis; większy, mniejszy czasowy albo na cały okres kariery zawodowej.Ja swojej pracy nie kocham ale lubię na tyle ( w tym momencie) żeby nie szukac innej;)