Zdrowe włosy, to zadbane włosy! Sprawdź nasze metody!

Uszkodzenia włosów i skóry głowy to główna przyczyna problemów i dyskomfortu wielu kobiet. Bardzo często zapominamy jednak, że nie wystarczą odpowiednie kosmetyki i regularne wizyty u fryzjera. Żeby włosy były odpowiednio zadbane trzeba czegoś więcej. Odpowiednia, codzienna pielęgnacja to podstawa zdrowych włosów.

Mając na myśli codzienną pielęgnację od razu przychodzi nam do głowy - czesanie. Z tym, my kobiety, mamy najwięcej problemów, zwłaszcza przy rozczesywaniu mokrych włosów. Codziennie powinno się szczotkować włosy przynajmniej 3 razy. Dlaczego? Średnio tracimy około 100 włosów dziennie. Owe włosy należy wyczesywać, ale dodatkowo czesząc włosy odpowiednio dobraną szczotką masujemy i stymulujemy skórę głowy, pobudzając ją do pracy i produkcji nowych włosów - mówi Katarzyna Kuźnik stylistka fryzur. Odpowiednie i umiejętne rozczesywanie to podstawa, żeby mieć piękne i zdrowe włosy. Od czego, więc zacząć?

Krok I. Czesz włosy minimum 3 razy dziennie. Im częściej tym lepiej. Pamiętaj, że włosy, które wypadają powinny być wyszczotkowane. Taki masaż skóry głowy to najlepsza stymulacja na porost nowych włosów.

Krok II. Zanim zaczniesz czesać swoje włosy najlepiej rozplącz rękami wszystkie supły. Dzięki temu masz pewność, że nie będziesz szarpać włosów, łamać ich ani wyrywać. Możesz też nałożyć przed rozczesywaniem odżywkę, która ułatwi Ci rozplątanie niesfornych kosmyków.

Krok III. Włosy rozczesuj do dołu od góry, ale pasmami i zawsze w kierunku, w którym chcesz je ułożyć. Takie czesanie lepiej pobudza krążenie krwi.

Krok IV. Używaj szczotek, które mają odpowiednią elastyczność końcówek i są dopasowane do rodzaju twoich włosów.

Dla włosów cienkich – końcówki powinny być najbardziej elastyczne i miękkie, dzięki temu włosy będą rozczesywane w sposób delikatny i przyjemny dla skóry.

Dla włosów normalnych – końcówki szczotki są elastyczne, średnio twarde,  odpowiednio do struktury włosa. Idealnie pasują do włosów normalnych.

Dla włosów grubych – końcówki są najmniej elastyczne, bardziej twarde, ale dalej zakończone okrągłymi główkami, które nie ranią skóry, co pozwala bez trudu dotrzeć szczotce do nasady głowy, aby móc bez szarpania włosów delikatnie je rozczesać i masować skórę głowy.

Krok V. Używaj szczotek z zaokrąglonymi końcówkami, które nie poranią twojej skóry głowy, a będą ją masowały i stymulowały.

Krok VI. Wybieraj szczotki z twardych tworzyw sztucznych, które rozczeszą nawet najbardziej grube i gęste włosy. Unikaj tych modeli, które rozczesują włosy jedynie powierzchownie.

Krok VII. Nie dziel się swoją szczotką z innymi. Bardzo często używanie szczotki przez więcej niż jedną osobę jest przyczyną powstawania łupieżu

Krok VIII. Wybieraj szczotki, które redukują łamliwość i wypadanie włosów oraz w prosty i łatwy sposób rozczesują włosy nawet u najmłodszych. Szczotki Michel Mercier nie tylko szybko rozczesują włosy, ale też masują skórę głowy, zmniejszają wypadanie i uszkodzenia włosów. Bardzo dobrze rozczesują zarówno włosy suche jak i mokre.

Krok IX. Włosy kręcone warto rozpocząć szczotkować od spodu. Zaleca się również szczotkowanie ich przed i po umyciu, ale raczej na mokro i zdecydowanie rzadziej niż włosy proste cienkie, normalne i grube.

 

Pamiętaj! Codzienne szczotkowanie pomaga również nawilżać i oczyszczać włosy poprzez rozprowadzenie łoju, jaki produkuje nasz organizm. Rozczesywanie zabezpiecza też strukturę włosów, zamyka łuski, a także pobudza krążenie krwi. Zanim zaczniecie zastanawiać się jakim kolejnym produktom zaufać i jakie zabiegi zastosować na swoje włosy, zacznijcie od codziennej, podstawowej pielęgnacji i dobrej, dopasowanej do rodzaju włosa - szczotki. 

 

Na zakupy zapraszamy do naszego sklepu faceandlook.com

 

 

Na zakupy zapraszamy do naszego sklepu. Hair Brushes to szczotka do stylizowania włosów stworzona przez markę Create Beauty

Szczotka sprawdzi się doskonale przy pielęgnacji włosów krótkich i średniej długości. Dzięki szczotce od marki Casys można stworzyć efektowną fryzurę i uzyskać perfekcyjnie wyczesane włosy. Szczotka zadba nawet o delikatne włosy. Pomoże nadać im pożądany kształt. Można jej używać również podczas suszenia włosów - została wykonana z tworzywa odpornego na działanie wysokich temperatur i nylonowych igiełek zakończonych kuleczkami. Nie podrażnia skóry głowy.

Producent: 
Create Beauty
Orientacyjna cena półkowa: 
10.50 zł

produkty partnerów