Face&Look > ZDROWIE

ZDROWIE

praktyczne porady dla każdego

18
paź
2018
0

W polskie góry warto pojechać jesienią! 5 najlepszych kierunków

Zalesione zbocza Beskidu Żywieckiego, skaliste szlaki Gór Stołowych czy otoczone dolinami Łysogóry – to punkty obowiązkowe na turystycznej mapie Polski. Najlepiej odwiedzić je jesienią, ponieważ wtedy polskie góry prezentują się najpiękniej. Sprawdź gdzie i dlaczego warto wyruszyć o tej porze roku...

18
paź
2018
0

Urządzenie do wyciskania soku. Które wybrać?

Moda na zdrowe odżywianie zyskuje na popularności. Ludzie coraz baczniej i chętniej zwracają uwagę nie tylko na to, co jedzą, ale i na to, co piją. 

13
paź
2018
0

Światowy Dzień Mycia Rąk. Jak dbać o higienę radzi specjalista

W tym roku mija już 10 lat odkąd ONZ ustanowił 15 października Światowym Dniem Mycia Rąk. Jest to globalna akcja promowania higieny rąk jako najprostszego i najtańszego sposobu zapobiegania chorobom zakaźnym.

12
paź
2018
0

Ile jest chemii w naszym jadłospisie?

Obliczono, że w latach 90. XX wieku z pożywieniem zjadaliśmy 2 kg „chemii” rocznie. Szacuje się, że obecnie z jedzeniem dostępnym na rynku spożywamy jej nawet do 10 kg na rok! Naukowcy Uniwersytetu Newcastle przebadali żywność konwencjonalną i ekologiczną, a wyniki ich badań pokazują, że tylko w...

4.6

6

11
paź
2018
0

Pijesz dużo wody? Twoje potrzeby zależą od diety!

Ciągle słyszymy, że trzeba pić około 2 litrów wody. Tymczasem zapotrzebowanie na płyny uzależnione jest od składników diety, takich jak białko czy błonnik pokarmowy!  

04
paź
2018
3

Sok z malin – na przeziębienie, kaszel i nie tylko

Są pyszne, podkreślają smak słodkich potraw i deserów, dodają im walorów estetycznych, a dodatkowo mają szereg prozdrowotnych właściwości. Mowa oczywiście o malinach. 

04
paź
2018
1

Naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy – dlaczego warto postawić właśnie na nie?

Naturalna pielęgnacja cieszy się coraz większą popularnością wśród świadomych kobiet. Wybierając kosmetyki zwracamy dziś bowiem uwagę nie tylko na markę oraz cenę konkretnego produktu, ale także na jego skład. Im więcej w nim naturalnych, cennych komponentów, tym lepsze efekty oraz większe...

03
paź
2018
2

Królowa jesiennych warzyw. Przepisy na pyszne dania!

Dynia jest prawdziwą królową wśród jesiennych warzyw. Jej właściwości były doceniane już przez Indian. Przy bardzo wysokiej wartości odżywczej jest niskokaloryczna, dlatego doskonale sprawdza się w diecie dla sportowców. Jest chętnie wykorzystywana jako dodatek do koktajli, ciast, placuszków, ale...

01
paź
2018
0

Co robić, aby uchronić się przed sezonową obniżką nastroju?

Krótsze dni, mniej słońca, za to więcej obowiązków po wakacjach. O jesienne przygnębienie nie trudno. Nie jesteśmy jednak wobec niego bezradni. O tym, jak się nie dać jesiennej szarudze, mówi dr Ewa Jarczewska-Gerc, psycholog motywacji, ekspert kampanii „Moc w zasięgu ręki”.

28
wrz
2018
1

Zrobiło się chłodniej? Pomyśl o antyperspirancie do stóp!

Antyperspirant do stóp to kosmetyk, który – w przeciwieństiwe do pozostałych antyperspirantów – będzie najbardziej potrzebny jesienią, zimą i wczesną wiosną. Wszystko dlatego, że wtedy nosimy zakryte obuwie, często wykonane z tworzyw, które nie przepuszczają powietrza.