Face&Look > MODA > TRENDY > Zegarek damski jako element mody

Zegarek damski jako element mody

Zegarek spełniający funkcję zwykłego czasomierza to już przeszłość. Dzisiaj zegarek to element imagu – podkreśla charakter właściciela, dopełnia stylizację. A przy okazji mierzy czas, chociaż w dobie smartfonów i smartwatchy niekoniecznie.

 
Spojrzenie mężczyzn i kobiet na kwestię zegarka jest nieco odmienne. Mężczyźni traktują je jako podkreślenie swojego statusu i męskości, podczas gdy kobiety patrzą głównie na kwestie estetyczne. Nic dziwnego, że bogactwo kolorów, kształtów i stylów jest dedykowana właśnie kobietom, a mężczyźni mają do wyboru głównie multifunkcjonalność i materiał wykonania.
 
Wybierając zegarek dla kobiety warto spojrzeć na sposób w jaki prezentuje się na co dzień. Kobiety skromne, które preferują eleganckie lub wygodne ubrania w stonowanych kolorach i raczej nie noszą biżuterii na pewno będą wolały stonowany, klasyczny design. Prosta, okrągła tarcza i wąski pasek to coś, co trafi w gusta skromnej damy. Zegarek, jako elegancka biżuteria. Co innego w przypadku kobiet ceniących lubiących błyszczeć. Poznasz je po przykuwającej wzrok biżuterii i bardziej urozmaiconej kolorystycznie garderobie. Często są duszami towarzystwa i po prostu lubią skupiać na sobie spojrzenia. Dla takiej damy zegarek jest kolejnym elementem biżuterii, ma błyszczeć, ma być duży, ma być go widać.
 
Preferencje mężczyzn można podzielić inaczej. Nie tyle pod kątem cech charakteru, co pełnionych ról społecznych i codziennego ubioru. Mężczyźni, których obowiązuje ścisła etykieta ubioru zdecydują się na eleganckie, klasyczne zegarki pasujące do garnituru i spotkań biznesowych. Mężczyźni o typie sportowca będą zainteresowani raczej elektronicznymi zegarkami posiadającymi takie funkcje jak stoper czy wodoszczelność, aby uniknąć zniszczenia czasomierza.
 
Niezależnie od tego dla kogo wybieramy zegarek – pozostaje jedna obowiązkowa zasada. Kupujemy tylko oryginalne zegarki dobrej jakości. Tandeta i podróba rzucają się w oczy. Przeglądając zegarki na e-zegarek.pl mamy pewność, że pośród tylu możliwości wyboru nie trafimy na podróbki.

fot. Thom Olson

 
 
 

Dodaj komentarz

Komentarze

eliska

Niektóre są sliczne ale ja zapomniałam ozegarku odkąd są telefony