Zmagasz się z kiepskim nastrojem? Sprawdź, jak temu zaradzić!

Każdemu z nas może się zdarzyć, że musi zmagać się z obniżonym nastrojem. Może być on wywołany rozmaitymi przyczynami, bądź pojawić się tak po prostu. W momencie, gdy zmagasz się z nim długofalowo, powinieneś udać się do specjalisty, który pomoże Ci unormować Twoje nastroje. Jeśli jednak złe samopoczucie nie jest dla Ciebie czymś częstym, powinieneś spróbować poradzić sobie z nim sam. Istnieją metody, które pozwolą Ci podwyższyć Twój nastrój, sprawdź, jak to zrobić!

Kontakt z ludźmi może być niezwykle pomocny

Bardzo często zdarza się, że siedzenie samemu wiąże się z nadmiernym myślenie, roztrząsaniem nieistotnych spraw, które sprawiają nam ból. Najlepszym lekarstwem na to jest kontakt z ludźmi. Rozmowa, kontakt fizyczny, jedno i drugie może być naprawdę pomocne. W takiej sytuacji dobrze jest odciągnąć swoje myśli od wszelkiego rodzaju trosk, bądź po prostu wygadanie się najbliższym osobom, które z pewnością poradzą coś na Twoje problemy. Oprócz tego niezwykle istotny jest kontakt fizyczny, dzięki któremu poczujesz się znacznie lepiej. Ludzie będą niezwykle pomocni, ale nie wolno zapominać o zwierzętach. Spędzanie czasu z nimi pomoże Ci obniżyć stres i z całą pewnością poprawi samopoczucie.

 

Drzemka będzie zbawienna

Jedną z najczęstszych przyczyn obniżonego nastroju jest zmęczenie czy też niewyspanie się. Czy w tym przypadku może istnieć coś lepszego niż drzemka? Nie wymieniaj jej na kofeinę, gdyż zwiększy ona kortyzol, a po tym jak minie jej działanie, nie będzie już tak przyjemnie. Otocz się ciszą i ciemnością i utnij sobie maksymalnie 30-minutową drzemkę. Jeśli będzie trwała więcej, nie dostaniesz takiego efektu, jakiego oczekujesz. Po krótkiej drzemce Twój umysł zacznie znacznie lepiej pracować, a Ty sam będziesz miał znacznie lepsze samopoczucie.

 

Medytacja

Jest to sposób, który może przynieść naprawdę owocne skutki, szczególnie jeżeli wykonuje się go codziennie. Nie jest to nic skomplikowanego i wystarczy zaledwie 10 minut dziennie, aby znacznie polepszyć swoje nastroje i to długofalowo. Jeśli twierdzisz, że nie masz na to czasu, to uwierz w to, że potrzebujesz jej jeszcze bardziej niż Ci się to wydaje, 10 minut to naprawdę niewiele czasu. Zwykle marnujesz je na social media lub oglądanie seriali. Istnieje wiele metod medytacji, dzięki czemu każdy znajdzie coś idealnego dla siebie. Praktykując medytację nie tylko obniżysz poziom kortyzolu w swoim organizmie, ale dodatkowo poprawisz zarówno swoją pamięć jak i koncentrację.

 

Złap kontakt z naturą

Pamiętaj o tym, że jeśli Twój niski nastrój utrzymuje się przez długi czas, powinieneś przede wszystkim udać się po poradę do psychologa lub na psychiatrię, gdzie będziesz mógł zasięgnąć opinii specjalisty. Jeśli jednak jest to krótszy okres, dobrym sposobem może być nawiązanie kontaktu z naturą. Bardzo pozytywnie zadziałać może światło słoneczne, świeże powietrze, otaczające Cię dźwięki, rośliny. Słońce dostarcza do Twojego organizmu witaminę D, która jest niezbędna do utrzymania dobrego humoru. Dodatkowo zalecany jest ruch na świeżym powietrzu, dzięki któremu wzrosnąć mogą endorfiny, czyli dobrze znane hormony szczęścia.

 

Materiał powstał we współpracy z marką Babka Medica

 

Autor: 
Artykuł Partnera

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów