Face&Look > ZDROWIE > Kultura > Znajdź czas na hygge

Znajdź czas na hygge

Czy umiesz się wyłączyć i znaleźć czas na chwilę szczęścia i przyjemności, którą Duńczycy nazywają „hygge”? Pojawia się ona, kiedy siadamy wygodnie na kanapie z ciekawą książką albo rozkoszujemy się pysznym posiłkiem z przyjaciółmi. Hygge możemy znaleźć wszędzie, jeśli wiemy jak szukać, ta duńska filozofia szczęścia przenika wszystkie aspekty naszej codzienności: od wystroju wnętrz po gotowanie. 

Mamy wiele obowiązków i zadań do wykonania, otaczający nas świat bywa trudny i wymagający. Szukamy wolnych chwil przyjemności i radości. Momenty szczęścia, ciepła i bliskości możemy odnaleźć w najzwyklejszych codziennych sytuacjach. Może to być słuchanie ulubionej, relaksującej muzyki, oddawanie się swojej pasji czy hobby, spotkanie z przyjaciółką na kawie. 
 

Hygge po duńsku

Duńczycy mają hygge – swoją sztukę szczęścia. Ważne jest dla nich, żeby odnajdywać i tworzyć hygge, doceniają znaczenie tych momentów, kiedy mają czas dla siebie i bliskich, mogą po prostu być, relaksować się i czerpać z tego przyjemność. Nieposiadające w języku polskim swojego odpowiednika określenie „hygge” oznacza umiejętność czerpania radości i szczęścia z codziennych, zwykłych chwil, dostrzeganie ich wokół siebie i celebrowanie na każdym kroku, tu i teraz. Hygge to wszystko, co wprawia nas w dobry nastrój, oferuje błogość, relaks, niespieszną radość – kąpiel przy świecach, a nawet krótka chwila przed snem, gdy kobieta zmywa makijaż i ma moment dla siebie, chwilę, żeby się o siebie zatroszczyć. Nie mamy w języku polskim jednego słowa, które byłoby jednoznacznym odpowiednikiem hygge. Nie oznacza to jednak, że Polacy nie tworzą wokół siebie atmosfery hygge. 

Hygge po polsku 

Dbamy o nasze relacje z bliskimi i mimo wielu innych możliwości rozrywki, są one dla nas źródłem radości. Jak wynika z Europejskiego Sondażu Społecznego z 2014 roku prawie 75% z nas spotyka się z bliskimi przynajmniej raz w tygodniu poza własnym domem. Umawiamy się z rodziną lub przyjaciółmi w ich domu, wychodzimy do sąsiadki, a czasami delektujemy się posiłkiem i towarzystwem w restauracji. Szukamy okazji do kontaktu i miłego spędzenia czasu. Szukamy też wzruszeń i momentów bliskości, z których wiele spotyka nas w domu, w miejscu, które kojarzy nam się z miękkością i komfortem. Mamy wiele służbowych spotkań, przekroczonych terminów, niedokończonych zadań do wykonania. Dom jest miejscem, w którym znajdujemy schronienie, w pełni oddajemy się chwilom odpoczynku i relaksu. Szukamy bezpieczeństwa, ciepła, miękkości tam, gdzie wszystko zależy od nas. Sięgamy po produkty, które współgrają z naszą potrzebą miękkości i komfortu. Hygge po polsku to spędzanie czasu razem,  granie w planszówki przy kominku, nastrojowy wieczór z partnerem w blasku świec… To cenne wolne chwile, bez napięć czy oczekiwań. 
Szukamy możliwości wprowadzenia do domów ciepła i komfortu. Dbamy o ładne, tworzące przytulną atmosferę elementy dekoracyjne. Miękkość i komfort domowego gniazda ma dla nas znaczenie. Dbamy o detale. Wybieramy pasujące do wnętrz produkty codziennego użytku.
 
 
   
Kiedy wspiera nas Velvet
Komfortowo i w klimacie „hygge” chcemy czuć się nie tylko w domu, ale także w pracy, na spacerze i podczas podróży.  We wszystkich tych chwilach towarzyszą nam produkty Velvet. Nawilżany papier toaletowy Velvet warto zawsze mieć pod ręką, nie tylko w domowej łazience, ale także w torebce czy bagażu podręcznym, który zabieramy na wakacje. Dzięki temu produktowi zawsze czujemy się świeżo. Jest niezwykle przydatny, gdy po całym dniu pracy wybieramy się na randkę czy relaksującą jogę. Miękkie i delikatne chusteczki higieniczne Velvet nosimy w torebkach, plecakach lub kieszonkach jeansów. Wyróżniają się one nie tylko różnymi wielkościami paczuszek, ale także ładną grafiką na opakowaniach. Na nowych chusteczkach higienicznych Velvet emocje znajdują się sentencje, które wywołują uśmiech i wprowadzającą nas w dobry nastrój. Natomiast chusteczki uniwersalne Velvet kryją się w pięknych, mniejszych lub większych pudełeczkach. Zmieszczą się na każdym stole, stoliku, biurku, blacie kuchennym i wszędzie tam, gdzie są nam potrzebne. Dodatkowo dekorują nasze wnętrza. Chusteczki uniwersalne Velvet możemy kupić także w wersji travel pack – mniejsze, bardziej kompaktowe pudełko mieści się do dziecięcego wózka, bocznej kieszeni w drzwiach samochodu, a także w samolocie.  Chłonne ręczniki papierowe Velvet sprawdzają się w kuchni i łazience. Pomagają w gotowaniu i sprzątaniu. Warto mieć je ze sobą także na pikniku, grillu i w letniskowym domku. Kultowy papier toaletowy Velvet znany jest przez wszystkich w Polsce ze swojej miękkości. Płatki kosmetyczne Velvet nie rozwarstwiają się dzięki obszytym brzegom. Natomiast chusteczki nawilżane dla dzieci Velvet Pure i Sensitive zapewniają delikatną i naturalną pielęgnację skóry malutkiego dziecka o każdej porze roku. 
Fot. materiały prasowe marki Velvet
 
 
 
 

Dodaj komentarz

Komentarze

JULA7

Staram się lapac i celebrowac takie chwile:)

sisi13

O matko, teraz już nie można po prostu lubić miękkiego papieru lecz od razu trzeba być wyznawcą duńskiej koncepcji szczęścia w temacie srajtaśmy.

OLIWIA25

sisi13 dzisiaj nic nie jest takie proste i oczywiste Shok trzeba sie bardziej wgłebić w temat Smile