Face&Look > MODA > TRENDY > Zobacz mroczną kolekcję Krzysztofa Wrońskiego dla Medicine

Zobacz mroczną kolekcję Krzysztofa Wrońskiego dla Medicine

Pierwsza w tym roku kolekcja specjalna Medicine Elder Terrors zabiera nas do mrocznego świata pradawnych polskich legend. 

Grafiki na koszulkach, które wyszły spod ręki gdyńskiego ilustratora Krzysztofa Wrońskiego, nawiązują do ciemnej strony folkloru Pomorza: do przekazywanych z pokolenia na pokolenie opowieści o mroku czającym się tuż za miedzą, o czarownicach, które urzędowały wśród bagien, o wilkołakach i powołującej ich do życia czarnej magii czy o omszałych kamiennych kręgach, bez wątpienia będących dziełem pradawnych gigantów. 
 
 
 
Sam Krzysztof Wroński to człowiek tylu talentów i pasji, że można by go podejrzewać o iście nadprzyrodzone zdolności: archeolog, grafik, perkusista, twórca muzyki elektronicznej, autor opowiadań grozy oraz wielbiciel fantastyki i horroru. Swoje niezwykłe ilustracje tworzy tradycyjną techniką stalówki i tuszu, która jest bardzo żmudna, ale charakteryzuje się wyjątkową szczegółowością i oryginalnością. Jak sam przyznaje, woli rysować na papierze niż na komputerze, mimo że łatwiej w ten sposób popełnić błąd i trudniej go potem naprawić. W swoich pracach inspiruje się klimatem i warsztatem dawnych mistrzów, takich jak Albrecht Dürer, Martin Schongauer czy Urs Graf. Częstonawiązuje do pomorskiego folkloru, literatury grozy oraz średniowiecznej symboliki, co znalazło swoje odzwierciedlenie w niepokojącej kolekcji Elder Terrors.

Kolekcja składa się z kilkunastu modeli koszulek – w wersji damskiej i męskiej. Medicine po raz kolejny łączy modę z kulturą i sztuką, ponieważ do wszystkich ubrań dołączone są również krótkie cytaty pochodzące ze starych, dziewiętnastowiecznych zbiorów podań, dzięki którym możemy się dowiedzieć, jaka legenda kryje się za danym wzorem.

Więcej o kolekcji oraz możliwość zakupu na https://wearmedicine.com/s/krzysztof-wronski-for-medicine


fot. materiały prasowe

 

Dodaj komentarz

Komentarze

kylaina

Czasem brakuje mi odnośnika, linku, w którym mogłabym obejrzeć np zdjęcia.

Kotik

Racja, będziemy o tym pamiętać. Tymczasem uzupełniamy informację o link: https://wearmedicine.com/s/krzysztof-wronski-for-medicine Tu znajdzie Pani wszystkie modele w powiększeniu, wraz z cenami.

kylaina

Od razu łatwiej Smile

sisi13

Napaliłam się na początku, ale... jednak nie. Projekty bardzo ciekawe, ale sposób ekspozycji straszy latami 80-tymi.

Kotik

W takim razie również polecam odwiedzenie strony https://wearmedicine.com/s/krzysztof-wronski-for-medicine


Ostatnio edytowany 15.01.2018 - 10:11
Cameleonka

Mroczności jednak nie dla mnie, to zdecydowanie nie moje klimaty.

Beatris20

Fantastyczne koszulki. To nie tylko moda, popieram takie projekty.

Agnieszka Niwińska

Świetne koszulki, bardzo lubię markę Medicine Smile