3 sprawdzone sposoby na zadbane dłonie

3 sprawdzone sposoby na zadbane dłonie

Ręce pokrywa cienka i wrażliwa skóra, w której znajduje się niewiele chroniących ją gruczołów łojowych. Dodatkowo, codziennie osłabiają ją detergenty (podczas prania i zmywania), kurz (w czasie sprzątania), a nawet woda i mydło. Jak pielęgnować dłonie, by zawsze były piękne i zadbane?

Unikajmy kontaktu z chemią

Kluczową kwestią w pielęgnacji naszych dłoni jest ochrona przed bezpośrednim wpływem substancji chemicznych, służących do sprzątania mieszkania. Warto zwracać uwagę na środki czyszczące, nie tylko w trakcie generalnych porządków, ale też i każdego dnia, np. podczas zmywania naczyń. Nasze dłonie spędzają wówczas pod wodą nawet kilkanaście minut i nasiąkają od chemii zawartej w płynach do czyszczenia. Przez to stają się suche, a paznokcie robią się łamliwe. Dobrze jest zatem zaopatrzyć się w porządne rękawiczki oraz płyny do czyszczenia z możliwie najbardziej naturalnymi składnikami.

Wykonujmy regularny peeling

Podstawą w pielęgnacji naszej skóry jest peeling. Dzięki niemu usuwamy nadmiar naskórka, który nie jest naszemu organizmowi potrzebny, a tylko blokuje przenikanie składników odżywczych do skóry właściwej. Nawet najlepszy krem nie przyniesie efektów, jeśli nie ma szansy wniknąć w skórę. Peeling sprawia, że miejscowo poprawiamy krążenie, dzięki czemu nasze dłonie wyglądają zdrowo. Ma też korzystny wpływ na kolor naskórka na dłoniach, ponieważ częściowo niweluje przebarwienia.

Zadbajmy o odpowiednią pielęgnację

Wybierając krem do pielęgnacji naszych dłoni, trzeba zwrócić szczególną uwagę na jego skład. Najlepiej sprawdzi się produkt zawierający składniki, które w naturalny sposób, głęboko nawilżą ciało, np. masło shea, które regeneruje nawet najbardziej przesuszoną skórę. Ten składnik możemy znaleźć w bezzapachowym, odżywczym kremie do rąk Satin Hands® z Masłem Shea. Poza tym kluczowym składnikiem zawiera w swoim składzie również wyciąg z moreli, ekstrakt z krokosza barwierskiego i olej słonecznikowy, które są bogate w witaminę A, E i kwasy omega 3. Dzięki temu krem Satin Hands® doskonale nawilża dłonie, utrzymując przy tym odpowiednią barierę lipidową naskórka, chroniącą nasze dłonie przed działaniem czynników zewnętrznych. Aby jeszcze bardziej wzmocnić działanie kremu do rąk, na noc warto nałożyć jego grubszą warstwę oraz bawełniane rękawiczki. Rano z pewnością obudzimy się z tak delikatną skórą, jak po zabiegu w najlepszym SPA!

O kampanii Dłonie Pełne Dobra

12 maja 2019 r. marka kosmetyczna Mary Kay zainaugurowała kampanię społeczną „Dłonie pełne dobra”. Równowartość jednego dolara z każdego sprzedanego, Odżywczego Kremu do Rąk Satin Hands® z Masłem Shea zostanie przeznaczona na kursy zawodowe dla młodzieży opuszczającej domy dziecka. Dzięki kampanii „Dłonie pełne dobra” Mary Kay wesprze podopiecznych Fundacji One Day.


fot. materiały prasowe

 

Kosmetyki do pielęgnacji dłoni znajdziesz w sklepie faceandlook.com

Udostępnij:
0